• Informacje na temat:

  joga ćwiczenia

Artykuły na temat: joga ćwiczenia
 • Lekcja jogi: Osiem odmian

  Uważasz, że joga jest nudna, zbyt statyczna? Najwyraźniej nie znalazłaś do tej pory odpowiedniej dla siebie odmiany. A tych jest mnóstwo: dynamiczna ashtanga, spokojna sivananda, akrobatyczna air-joga, odmładzająca hormonalna. Poczytaj o ośmiu najpopularniejszych rodzajach, być może zdecydujesz, że warto być joginką.

 • Joga odmładza twarz

  Joga to harmonia ciała i ducha, ale to również sposób na zachowanie młodości. Wystarczy kilka ćwiczeń z jogą twarzy, aby zniwelować zmarszczki. Stanie się to bez konieczności stosowania wypełniaczy.

 • Joga: Przepis na harmonię duszy i ciała

  Jeszcze kilkanaście lat temu egzotyczna. Dziś swoją popularnością pokonała inne wschodnie pomysły na aktywność, w tym także opisywane przez nas 16 lat temu tai chi. Teraz joga gości w parkach, salach gimnastycznych i naszych domach. Bo pomaga zatrzymać się w pędzie, przegonić stres i przywrócić ciału sprężystość. Przekonały się o tym także Khrystyna i Elżbieta.

 • Joga lepsza niż siłownia

  Często ten sposób relaksu przynosi lepsze skutki niż intensywne ćwiczenia w siłowni. Dlaczego?

 • Joga, pilates, medytacja: Ruch, który pomoże ci się zrelaksować

  ...błogostanu są ćwiczenia.

 • Joga - ratunek dla kręgosłupa

  Praktyka jogi w połączeniu ze zdrową dietą przynosi spektakularne efekty. Nie bez powodu joga często jest zaliczana do grupy ćwiczeń fizyczno-psychicznych, których głównym wyznacznikiem jest(...) zdrowie i kręgosłup. "Zajęcia z jogi dla kręgosłupa są dedykowane osobom, które już mają problem z plecami lub po prostu chcą, w ramach profilaktyki, wzmocnić kręgosłup. Joga dla kręgosłupa to...

 • Joga relaksacyjna pomaga niwelować negatywne skutki stresu

  Joga zapobiega groźnym skutkom przemęczenia i permanentnego stresu: depresji, stanom zapalnym oraz chorobom immunologicznym. Dzięki praktykowaniu asan ciało pozbywa się napięć, a oddech staje się regularny.

 • ABC jogi

  Świetna na bóle pleców i dla kobiet w ciąży. Uczy koncentracji i przywraca elastyczność ciała. Joga - starożytna metoda ćwiczeń to moda, której warto ulec.

 • Joga – metoda na stres nie tylko dla kobiet!

  ..., a tego typu ćwiczenia zawsze powinno się wykonywać po konsultacji z dyplomowanym nauczycielem jogi. Relaks, na który zasługujesz Relaks nie tylko pobudza pokłady kreatywności, ale również przyczynia(...) przepracowanym i zmęczonym. Idealnie rozluźnia dół pleców, regeneruje narządy wewnętrzne jamy brzusznej, przynosi wyciszenie i uspokojenie. Czas trwania ćwiczenia powinien oscylować w przedziale 5-20 minut...

 • Co to jest joga?

  Czym jest joga i kto może ją praktykować? Czy musimy spełniać określone warunki, aby rozpocząć ćwiczenia i jakie korzyści przyniesie nam joga, gdy już się w nią zagłębimy? Między innymi na te pytania znajdziecie odpowiedź w książce T.K.V Desikachara "W sercu jogi".

Zdjęcia na temat: joga ćwiczenia
Wideo na temat: joga ćwiczenia
 • Korzyści płynące z ćwiczenia jogi

  Jakie są korzyści płynące z ćwiczenia jogi? - Joga wycisza i pozwala zagłębić się w swoją duszę - powiedział w "Studiu Active" Michał Kulczyński z Lake Park Wilanów. - Jest idealnym uzupełnieniem do wszystkich sportów - dodała instruktorka joga beat w Lake Park Wilanów Karolina Erdmann. Czym jest joga beat? (Studio Active / TVN Meteo Active/x-news)

 • Joga twarzy. Zestaw ćwiczeń

  Coraz bardziej modnym sposobem walki ze zmarszczkami jest joga twarzy. Każdy z nas chciałby, aby jego cera jak najdłużej pozostawała bez zmarszczek. Rozwiązaniem może być joga twarzy, która w naturalny sposób pozwala na zachowanie młodego wyglądu. Regularne ćwiczenia spłycają powstałe na cerze bruzdy oraz poprawiają owal twarzy. Są także niezwykle przyjemnym sposobem na relaks. Instruktorka jogi

 • Na czym polega bikram joga?

  Bikram joga to rodzaj jogi, którą Bikram Choudhury stworzył na podstawie tradycyjnych technik. Ćwiczenia odbywają się w pomieszczeniu podgrzewanym do czterdziestu stopni Celsjusza. - Na sesji bikram jogi spala się 1000 kcal - powiedziała w "Lady Fit" trenerka Marta Hodgon. Kto może zacząć ćwiczyć? Czy ta forma ćwiczeń jest dobra dla kobiet w ciąży? (Źródło: TVN Meteo Active/x-news)

Dyskusje na temat: joga ćwiczenia
 • Re: JOGA -cudne lekarstwo. Lepiej solo, czy z kursantami?

  Można ćwiczyć solo, ale trzeba mieć podstawy. Więc dla początkujących tylko kurs - te ćwiczenia mają sens, pod warunkiem, że są prawidłowo wykonywane. W grę wchodzą stawy i kręgosłup, oraz rozciąganie, więc trzeba to robić z głową. Później, jak się już pozna figury i ćwiczenia, to można jak najbardziej ćwiczyć w domu.

 • Re: Co to jest joga?

  Ja chodzę na zajęcia jogi od dwóch miesięcy!Bardzo podobają mi się ćwiczenia a dodatkowo zawsze mam na sobie ciuchy z rough radical więc czuje się mega komfortowo!Szkoda tylko, że zajęcia są raz w tygodniu....

 • Re: JOGA -cudne lekarstwo. Lepiej solo, czy z kursantami?

  Jakiś czas temu próbowałam ćwiczyć Pilates na podstawie książki, ale - niestety po 3 figurach znudziłam się i rzuciłam książkę w kąt, po czym poszłam do lodówki i zjadłam arbuza... :P Sądzę, że każde ćwiczenia lepiej wykonywać w jakieś grupie - wtedy jest większa chęć i motywacja. :P

 • Re: Joga: Przepis na harmonię duszy i ciała

  joga nie jest obojętna dla ducha ale niesie wiele niebezpieczeństw dla chrześcijanina. odradzam! miałam kolezankę opentaną przez jogę, musiała przejść przez egzorcyzmowanie więc to nie są "tylko ćwiczenia". poczytajcie w sieci jakie są przypadki.

 • Re: Wybuchy agresji

  Moze jakies cwiczenia relaksacyjne? hatha joga? Joga jest jeszcze bardziej wkurzająca, więc będzie to miało odwrotny skutek ;) tagit - ni potrzebujesz kursów, kup sobie ksiązkę i podstawowe ćwiczenia możesz wykonywać w domu

 • Re: Agnieszka Maciąg zmieniła swoją drogę życiową

  jest joga i hatta joga , to ćwiczenia rozciągające plus wyciszenie kontemplacja . To nie ma nic wspólnego z wiarą katolicką.

 • Re: Nerwica lękowa

  Popieram wcześniejszą wypowiedź. Zmień lekarza. A ja bym Ci jeszcze doradziła jakieś ćwiczenia relaksacyjne po pracy aby pozbyć się nagromadzonego stresu. Może joga albo pilates? Powodzenia!!

 • Re: Joga twarzy. Zestaw ćwiczeń

  Takie ćwiczenia pomagają jak się je robi regularnie, jak ze wszystkim, jak się jest konsekwentnym to osiągnie się sukces. Ja regularnie zaczełam brać iqface, bo miałam przewlekłe problemy ze skórą twarzy, zaczęłam działać równocześnie od środka i od zewnątrz naturalnymi środkami i już po 2 miesiącach widzę różnicę. Regularność to podstawa!

 • Re: Wybuchy agresji

  Moze jakies cwiczenia relaksacyjne? hatha joga? Joga jest jeszcze bardziej wkurzająca, więc będzie to miało odwrotny skutek ;) tagit - ni potrzebujesz kursów, kup sobie ksiązkę i podstawowe ćwiczenia możesz wykonywać w domu Znając moje lenistwo poćwiczę dwa dni i książka pójdzie w kąt ;)

 • Re: Joga odmładza twarz

  Mruganie mruganiem, ale z całą pewnością ćwiczenia opóźniają powstawanie drugiego podbródka i utrzymują dłużej w formie policzki, owal twarzy. Tylko jest to forma zapobiegania, a nie zwalczania problemu. Na skórę działają inne aspekty związane z jogą - dbałość o odżywianie, sen, relaks. Nie ma się z czego śmiać, bo to żadna nowość, że pewne zachowania opóźniają starzenie.