• Informacje na temat:

  jedzenie paluszkami

Artykuły na temat: jedzenie paluszkami
 • Unikamy pięciu zaskakujących wrogów w jedzeniu

  Nawet tak naturalne pokarmy jak chleb, mleko, owoce i warzywa oraz orzechy mogą zawierać składniki, które są szkodliwe dla naszego zdrowia. Sprawdźmy, jak się przed tym bronić.

 • Co nam teraz w jedzeniu najbardziej szkodzi

  Antybiotyki w mięsie, metale ciężkie w rybach, tłuszcze trans w słodyczach... Sprawdź, jakie substancje w żywności są najbardziej niebezpieczne dla zdrowia, i poznaj sposoby na ich unikanie.

 • Specjaliści alarmują: nasze małe i duże dzieci jedzą prawie bez przerwy! Pomiędzy głównymi posiłkami zajadają się nie zawsze zdrowymi przekąskami (np. paluszkami, chrupkami, batonami, słodkimi bułeczkami, deserkami).

 • Jak "śmieciowe jedzenie" szkodzi?

  Junk food - z jęz. ang. - "śmieciowe jedzenie" - to tania, wymagająca minimum czasu na przygotowanie żywność. Po raz pierwszy terminu tego użył w 1972 roku Michael Jacobson, mikrobiolog z Instytutu(...) i wygląd, minimalnej ważnych dla zdrowia składników. Tuczy i uzależnia "Śmieciowe jedzenie" wywołuje krótkofalowy przyrost energii, a potem jej niedosyt. Dzieje się tak, ponieważ zawarte w nim cukry...

 • Uzależnieni od... jedzenia

  Wstajesz w nocy i podążasz prosto do lodówki. Przed telewizorem nie wytrzymasz nie podjadając paluszków, chipsów, krakersów. Obsesyjnie myślisz o jedzeniu. Czy to uzależnienie? Problem przybliżyła fizjolog żywienia, Iza Czajka, podczas czata w INTERIA.PL.

 • Chrupiące dziedzictwo

  ...- Chrupanie kojarzy się z kruchością, a kruchość ze świeżością pożywienia. To spadek po naszych przodkach, którzy żywili się głównie warzywami i owocami - twierdzi prof. Charles Spence z Uniwersytetu w Oksfordzie. Dlatego im wyraźniejszy odgłos chrupnięcia, tym większą mamy ochotę sięgnąć po kolejną porcję. I tyjemy - bo często ulegamy złudzeniu, że chrupiące jedzenie jest mniej kaloryczne niż...

 • Powiedz na co masz ochotę, a powiem ci, czego ci brakuje

  ...warzywach liściastych.  Fast foody Masz ochotę na śmieciowe jedzenie? Nie jesteś wyjątkiem! Fast foody wciąż cieszą się w Polsce sporą popularnością i nie zanosi się na zmiany. Dietetycy uspokajają...

 • Recepta na efektywność - zdrowe odżywianie

  Według WHO istnieje ścisła zależność między odżywianiem a produktywnością. Odpowiednio zbilansowana dieta gwarantuje zdrowie i wysoki poziom energii do działania, a samo jedzenie w regularnych odstępach podnosi wydajność aż o 20 proc. - uważają specjaliści.

 • Szybkie uczty Siby

  Siba, młoda i dynamiczna entuzjastka jedzenia wniosła styl i charyzmę do południowo-afrykańskiej telewizji.

 • Terapeutyczna moc smaków

  ...- Jedzenie jest wstępem do zmian w życiu - tłumaczy Iwona Zasuwa, autorka książki "Smakoterapia", nazywana królową kaszy jaglanej, która w rozmowie przekonuje nas, że warto być panią swojego smaku, wybierać smaczne alternatywy dla niezdrowych i uzależniających składników codziennych dań.

Dyskusje na temat: jedzenie paluszkami