• Informacje na temat:

  jakie zabawki dla malego dziecka

Artykuły na temat: jakie zabawki dla malego dziecka
 • Najpiękniejsze książki dla dzieci pod choinkę – jak wybrać odpowiedni tytuł?

  Zastanawiasz się, jakie zabawki są najmodniejsze w tym sezonie? Jaki gadżet najbardziej ucieszy Twoje dziecko? Zamiast kolejnego zbędnego przedmiotu, podaruj mu książki – to czas, który spędzicie razem i historie, które zostaną z nim na zawsze. Jakie tytuły warto podarować dzieciom pod choinkę?

 • Jest taki dzień w roku, na który w napięciu oczekują wszystkie dzieci. 1 czerwca, czyli Międzynarodowy Dzień Dziecka, to święto dzieci dużych i małych, które czekają na upominek. O ile z wyborem prezentu dla kilkulatka zwykle nie mamy problemu, o tyle trudniej jest nam zdecydować się na atrakcyjną zabawkę dla maluszka. Zanim więc kupisz prezent, przyjrzyj się naszym propozycjom.

 • Narysują dla ciebie motylka

  ...żywego dziecka mają dostęp do takiej opieki, dlaczego roniące nie?" "Mam wielkie marzenie - dodaje psycholog Joanna Piątek-Perlak. - Żeby na studiach medycznych uczyć komunikacji z pacjentem". Wspomina(...) dziecka nie pochowałam. Nie wiem nawet, gdzie ono jest. Dlatego sugeruję, że lepiej mieć możliwość zapalenia świeczki". Psycholog Barbara Ratajska jest za tym, by wybór pozostawić matce: "Są kobiety...

 • Wojna płci od małego

  ...nich właściwa. Dla kogo kąciki? Nauczycielki przedszkoli zaprzeczają takiemu stanowi rzeczy: - Zabawki nie są dzielone na zabawki dla chłopców i dziewczynek. Istnieją kąciki tematyczne: kącik(...), które wybierają nauczyciele. Wszystkie one muszą być zgodne z podstawa programową. Zadania, jakie są tam ujęte mają inspirować rozwój dziecka w różnych płaszczyznach. Nie są one w żaden sposób różnicowane...

 • Jakie to śmieszne!

  Śmiejcie się razem jak najczęściej, bo to poprawia zdrowie i daje poczucie szczęścia. Radosne maluchy wiedzą, co jest dobre i dlatego śmieją się około 300 razy dobę!

 • Nasza wrażliwość i odbiór świata ulegają przemianie. Zwłaszcza teraz, gdy media dostarczają dzieciom tak wiele bodźców, nie może to pozostać bez wpływu na percepcję świata i wyobraźnię malucha. Niektórzy rodzice czują misję dbania o higienę umysłu i ducha swojego dziecka, dlatego ograniczają jego kontakt z mediami, oddzielając je od przekazu nasyconego różnorodnymi, nie zawsze dobrymi, treściami...

 • Jacy są tatusiowie na świecie?

  ...robi tego zarówno w domu, jak i w sklepie czy na ulicy. Głośne zachowanie dzieci dla niego oznacza, że są... zadowolone! Afrykański tata wie, że nawet jeśli dzieciństwo dziecka będzie biedne, ale pełne(...) wiele nauczyć swoje maluszki, np. opowiadając im o zwierzątkach, roślinach, samochodach. Japonia Od małego uczą pociechy szacunku dla pracy • Czy dwulatek może posprzątać po sobie zabawki...

 • Chrzcimy dziecko

  Każdy przyszły rodzic z dużą niecierpliwością oczekuje mającej pojawić się na świecie pociechy. Po jej przyjściu na świat małego człowieka świeżo upieczona mama z tatą mają do załatwienia sporo spraw urzędowych. Jeśli już się z nimi uporają, planują chrzest swojego nowo narodzonego dziecka.

 • 5 porcji witamin dla dziecka

  ...zjadają ważne dla nich przysmaki - na talerzu zostaje surówka, pomidor z kanapki czy sałatka owocowa, a milusińscy bądź to wybierają inne elementy dania, bądź nie chcą jeść nic. Co zrobić, aby codzienne posiłki nie były męczącym rytuałem, a stały się przyjemnością dla dziecka i dla rodzica?

 • Pomoc dla dziecka w nagłych przypadkach

  Jak dobrze wiemy, czasem trudno jest ustrzec nasze pociechy przed czyhającymi zagrożeniami. Dlatego wiedza na temat udzielania pierwszej pomocy dziecku jest tak bardzo ważna.