• Informacje na temat:

  jakie uprawnienia ma pacjent

Artykuły na temat: jakie uprawnienia ma pacjent
 • Medycyna estetyczna bardzo się skomercjalizowała. Pacjent stał się klientem

  ...nastawionych głównie na zysk, które nie zawsze kierują się wyłącznie dobrem pacjenta. Nieustannie się rozwija Medycyna estetyczna, która rozwija się prężnie, ma coraz szersze zastosowania. Nie oznacza już(...) jak najdłużej dobrze. Niestety, medycyna estetyczna ulega troszeczkę takiej komercjalizacji. Pacjent staje się klientem i często marketing zajmuje miejsce rzetelnej wiedzy i doświadczeniu. Dlatego...

 • Pacjent ma swoje prawa!

  Nie zawsze pamiętamy, jakie badania nam przysługują z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego i w jakich sytuacjach specjalista ma obowiązek je zlecić. Aby uniknąć nieporozumień, lepiej sprawdzić to, zanim wybierzemy się do przychodni.

 • Prawa pacjenta w przychodni, szpitalu i na pogotowiu

  Czego możemy żądać w placówkach państwowej służby zdrowia? Jakie dokumenty będą potrzebne i co robić, gdy odmówią nam przyjęcia?

 • 1 kwietnia dla pacjenta niewiele się zmieni

  ...- Choć 1 kwietnia rozpocznie działalność Narodowy Fundusz Zdrowia i znikną kasy chorych, dla pacjenta niewiele się zmieni. Zmiany będą odczuwane nie od razu - zapowiedział minister zdrowia Marek Balicki.

 • Poradnik pacjenta - poznaj swoje prawa cz. 1

  Czy wiesz, do jakich bezpłatnych świadczeń medycznych masz prawo, ile razy w koku możesz zmieniać lekarza i kiedy nie musisz mieć skierowania oraz jak długo ważna jest recepta? Jeśli masz wątpliwości, przeczytaj pierwszą część poradnika dotyczącego praw pacjenta.

 • Ryzykowne piękno – odpowiedzialność przy zabiegach z zakresu medycyny estetycznej

  W czasach kultu idealnego wyglądu, piękna i młodości coraz więcej osób korzysta z usług z zakresu medycyny estetycznej. Warto jednak pamiętać o tym, że jeżeli nie istnieje medyczne wskazanie do przeprowadzenia zabiegu, w razie popełnienia błędu lub wystąpienia rozstroju zdrowia u pacjenta ewentualne odszkodowanie nie zostanie pokryte z OC lekarza.

 • Nieudany zabieg medycyny estetycznej. Jak dochodzić swoich praw?

  W internecie nie trzeba długo szukać, aby znaleźć historie osób, które poddały się zabiegom poprawiającym urodę u specjalistów nieposiadających odpowiedniego wykształcenia, lub zdecydowały się na podejrzanie tani zabieg z wykorzystaniem niepełnowartościowych preparatów, m.in. tzw. wypełniaczy. Jakie są efekty takiego działania? Szczęściem można nazwać sytuacje, kiedy efektów nie ma. Gorzej, jeśli...

 • Wypoczynek bez niespodzianek

  ...liczyć na pełny zwrot kosztów, bo rozliczenie odbywa się na zasadach funkcjonujących w kraju, w którym pacjent przebywał, a w wielu z nich chory dopłaca jakieś sumy do leczenia. Podst. pr.: rozporz(...) polisę zdrowotną. Przed podpisaniem należy sprawdzić, co obejmuje i do jakiej sumy ubezpieczyciel pokrywa koszty leczenia, kiedy wypłaca pieniądze (w trakcie pobytu za granicą, w kraju), czy trzeba...

 • Polka w czasach wolności

  Dobrze zna problemy kobiet, bo od kilkudziesięciu lat zwierzają się w jej gabinecie z intymnych tajemnic. Jak ostatnie 25-lecie zmieniło nasze życie? O czym marzą Polki? Czego się boją? Jakie są w pracy, w domu, w sypialni? O tym, co czas wolności nam dał, a co zabrał, mówi Zofia Milska-Wrzosińska, szefowa Laboratorium Psychoedukacji, jedna z najbardziej doświadczonych polskich psychoterapeutek.

 • Intymność przy porodzie

  W chwili, gdy rodzisz dziecko, powinnaś czuć się bezpiecznie i swobodnie. Sprawdź, jakie przepisy ci to gwarantują i na co możesz się nie zgodzić.