• Informacje na temat:

  jakie są objawy cukrzycy typu 2

Artykuły na temat: jakie są objawy cukrzycy typu 2
 • Cukrzyca – co powoduje jej rozwój i jakie są jej objawy?

  W Polsce na cukrzycę choruje około 6% ludzi. Według prognozy WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) liczba chorych na cukrzycę na całym świecie w 2025 r. będzie wynosić 333 miliony. Dlatego cukrzyca jest uważana za epidemię XXI wieku. Dlatego warto wiedzieć, jakie czynniki powodują rozwój cukrzycy i jakie są jej objawy!

 • Jakie leki interaktywne stabilizują cukrzycę

  ..., w tym ONZ. 90 proc. przypadków to cukrzyca typu 2, a - jak udowodniono - połowy z nich można by uniknąć, stosując profilaktykę. Skuteczność leczenia tego typu cukrzycy poprawiły wprowadzone do(...) glukozy we krwi. Jej nazwa (z łac. insula = wyspa) pochodzi od wysepek Langerhansa trzustki, gdzie produkowana jest w komórkach beta. Istotą cukrzycy typu 1 jest powolne niszczenie komórek beta prowadzące...

 • Cukrzycę można oswoić

  Jesteś zasapana po krótkim spacerze i sądzisz, że to wina nadwagi? Męczysz się, mimo że jesteś szczupła? Te objawy mogą świadczyć o cukrzycy. Sprawdź, co jeszcze może ją zapowiadać i jak wygląda leczenie.

 • Bunt jajników

  Policystyczne jajniki na USG wyglądają jak oplecione sznurem pereł. Te perły jednak nie cieszą, bo choroba utrudnia zajście w ciążę, sprzyja tyciu, cukrzycy oraz problemom z cerą i włosami. O tym, jak się ją diagnozuje i leczy, z ginekolog-endokrynolog, dr Małgorzatą Bińkowską, rozmawia Katarzyna Koper.

 • Znajdź sposób na hormony

  Zaburzenia równowagi hormonalnej mogą rozregulować pracę całego organizmu. Warto wiedzieć, na jakie objawy zwracać uwagę.

 • Kobiece kłopoty z hormonami

  Choć nie widać ich gołym okiem, dbają o nasze zdrowie, urodę i samopoczucie. Ale gdy jest ich za dużo lub za mało, mają na nas niekorzystny wpływ. Oto jakie najczęściej mamy z nimi problemy i jak im skutecznie zaradzić.

 • Zespół policystycznych jajników

  Co to takiego? Nazwa dla wielu kobiet brzmi bardzo enigmatycznie, lecz każda kobieta powinna wiedzieć, co to za schorzenie oraz jakie objawy mu towarzyszą. Choroba ta może skutkować niepłodnością, a dotyczy kobiet w okresie reprodukcyjnym!

 • Bez cukru, proszę

  Za mało się ruszasz, za dużo jesz, w dodatku nie dosypiasz i nie dbasz o zęby. To prosta droga do cukrzycy. Długo nie daje objawów, nieleczona jest groźna. W tył zwrot! Czas zadbać o siebie od stóp do głów.

 • Co twoja twarz mówi o twoim zdrowiu

  ...tłuste kremy? Tego typu objawy mogą być skutkiem niedostatecznego nawodnienia organizmu. Dlatego pierwszym krokiem powinno być zwiększenie ilości wypijanej wody (do przynajmniej 1,5 litra dziennie(...) nie wszystko. Fizjonomia człowieka odzwierciedla przecież także to, co dzieje się we wnętrzu jego organizmu. Lekarze medycyny chińskiej patrząc na twarz, potrafią dokładnie określić, jakie są nasze...

 • O czym mówi twoja skóra?

  ...cukrzycy typu 2 z insulinoopornością. Uważajmy też na inne zmiany barwy skóry. Podkrążone oczy niekoniecznie świadczą o niedoborze snu - bywają objawem zaburzeń w funkcjonowaniu nerek. Jedna na pięć(...). - Co ciekawe, bąble pokrzywkowe mogą się pojawiać nawet po kilkunastu dniach po kontakcie z alergenem i współwystępować z takimi dolegliwościami jak bóle stawowe, opuchlizna, objawy ogólnego...