• Informacje na temat:

  jaka dieta przy endometriozie

Artykuły na temat: jaka dieta przy endometriozie
 • Bóle w podbrzuszu: O czym mogą świadczyć i jak je złagodzić

  Uczucie ciągnięcia, kłucia czy skurczu w dole brzucha może mieć bardzo różne przyczyny. Sprawdź, co tak naprawdę może ci dolegać i jak szybko wrócić do zdrowia.

 • Leczymy intymne schorzenia

  Z wiekiem możemy być bardziej podatne na kobiece choroby, takie jak endometrioza czy mięśniaki. Przyczyniają się do tego choćby częste infekcje czy nadwaga. Nowe terapie pomogą szybciej wrócić do zdrowia.

 • Ból pleców. Jak leczyć, gdy to nie przeciążenie...

  Takie dolegliwości mogą pojawiać się też przy stresie oraz różnych schorzeniach, a nawet... być jednym z objawów kłopotów z sercem! Lekarz radzi, jak wtedy zadbać o zdrowie.

 • 6 kroków do zdrowia intymnego

  ...inny nie zadba o nas tak dobrze, jak my same. Dieta obniżająca ryzyko schorzeń Staramy się, by nasz codzienny jadłospis był niskotłuszczowy, czyli: spożywane tłuszcze dostarczały nam maks. 30 proc. wszystkich kalorii (czyli ok. 600 kcal przy normie 2000 kcal); były to głównie tłuszcze roślinne (np. olej rzepakowy, oliwa). Według specjalistów, nadmiar tłuszczu w diecie może sprzyjać...

 • Kobiece plecy, proste i zdrowe

  Boli cię czasem kręgosłup? Warto sprawdzić tego przyczynę. To ważne, ponieważ za bóle pleców mogą być odpowiedzialne zarówno schorzenia kręgosłupa, jak i kłopoty z nerkami czy problemy ginekologiczne.

 • Specjalne diety na kobiece dolegliwości

  Skuteczne leczenie wielu chorób zależy często od tego, jak się odżywiasz. Stosując odpowiednią dietę, możesz nie tylko uniknąć wielu dolegliwości, ale też przyspieszyć powrót do zdrowia lub zahamować rozwój choroby.

 • Anemia: Sezonowy problem czy coś poważniejszego?

  Na niedokrwistość jesteśmy narażone bardziej od mężczyzn. Na pewno sprzyja temu nasza „fizjologia”. A dodatkowo o tej porze roku to, że... chcemy szybko zeszczupleć i stosujemy różne diety odchudzające, nieraz bardzo restrykcyjne! Zdarza się też, że anemia ma bardziej medyczne przyczyny. Warto znać je wszystkie, by lepiej jej zaradzić.

 • Gdy bocian o nas zapomniał…

  Problem niepłodności dotyka coraz większej liczby osób na całym świecie. Obecnie przyjmuje się, że ok. 15-20% ludności zmaga się z tą chorobą. W Polsce jest to ponad milion par.

 • Naturalne sposoby na bolesne miesiączki

  ...bólów wtórnych trzeba przede wszystkim wyleczyć choroby, które są przyczyną ZBM. Dieta niskotłuszczowa pracy opublikowanej w magazynie "Obstetrics and Gynecology" z lutego 2008 roku naukowcy wykazali(...)Pod nazwą ZBM kryją się wyjątkowo nieprzyjemne dolegliwości związane z menstruacją: silny ból podbrzusza, któremu często towarzyszą bóle i zawroty głowy, nudności, wymioty, biegunki, nadmierny apetyt...

 • Zaburzenia miesiączkowania. Kiedy są groźne?

  ...pigułki lub mające wkładkę domaciczną najczęściej mają skąpe okresy). Nie bez znaczenia jest też styl życia: mało snu, stres i radykalna dieta również mogą być przyczyną zmniejszenia krwawienia, a nawet(...) w jej przypadku mówić o zbyt obfitych miesiączkach. Nie ma dokładnych badań, które mogłyby potwierdzić diagnozę (można jedynie zbadać poziom hemoglobiny przed okresem i zaraz po nim), jednak wnioski...