• Informacje na temat:

  jaka dieta przy aktywnośći fizycznej

Artykuły na temat: jaka dieta przy aktywnośći fizycznej
 • Aktywność fizyczna - kluczowa przy zdrowym odżywianiu

  Nie ma zdrowego żywienia, bez aktywności fizycznej - przekonuje dr hab. n. med. Mirosław Jarosz. Dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia radzi nie tyle zrezygnować ze słodyczy i mięsa, ile po prostu ograniczyć ich spożycie bądź zastąpić zdrowszymi zamiennikami.

 • Dieta przy Hashimoto

  ...uszkodzenia. Efekt? Spowolniona przemiana materii oraz przybieranie na wadze. Bardzo często chorobie towarzyszą kłopoty z poziomem cukru, zbyt wysokim poziomem cholesterolu i trójglicerydów we krwi, wzdęciami, zaparciami, zmęczeniem, osłabieniem i sennością. W takim przypadku istotne znaczenie (oprócz leków oraz aktywności fizycznej) ma niskokaloryczna lekkostrawna dieta.  O czym jeszcze warto...

 • Na emeryturze nie rezygnuj z aktywności

  ...oglądanie telewizji - tak przynajmniej deklaruje 98 proc. respondentów. Na szczęście większość z nich spotyka się też ze znajomymi, odwiedza krewnych, uczestniczy w życiu religijnym, oddaje się(...) emerytalne nie wystarcza na niezbędne wydatki, nie mówiąc już o przyjemnościach. Osoby uzdolnione manualnie mogą sprzedawać swoje wyroby, podobnie jak obdarzeni talentem kulinarnym - obecnie jest...

 • Dieta DASH

  ...niezdrowego trybu życia: palenia papierosów, otyłości, szczególnie brzusznej, nadmiernego spożycia soli, niezdrowych tłuszczów i alkoholu oraz braku ruchu. Dlatego w przypadku stwierdzenia nadciśnienia(...), zdrowiej się odżywiać i zwiększyć aktywność fizyczną. Dla większości pacjentów to za mało. Aby zacząć żyć zdrowiej, potrzebują dokładnych instrukcji. To właśnie z myślą o nich powstała dieta DASH. Co...

 • Jak dietą wspomóc regulowanie ciśnienia

  Nadciśnienie tętnicze to choroba, która wymaga zmiany stylu życia. Wprowadzenie aktywności fizycznej i zmian w diecie to prosty, ale bardzo skuteczny sposób.

 • Aktywność fizyczna ważniejsza od zdrowej diety?

  O tym, że ruch jest nam potrzebny nie trzeba nikomu przypominać. Co ciekawe, jak przekonuje dietetyk Katarzyna Okręglicka, klucz do zdrowia składa się nawet z 60 proc. wysiłku fizycznego, a tylko 40 proc. stanowi zdrowa dieta.

 • Dieta na lato dla aktywnych

  W czasie wakacji nie rezygnujesz z aktywności fizycznej? Tak trzymaj! Pamiętaj też o odpowiednio zbilansowanej diecie, by w pełni korzystać z treningu i cieszyć się dobrym samopoczuciem przez cały dzień.

 • Dieta dla seniora

  Z upływem lat w naszym organizmie wiele się zmienia. Dlatego też dieta dedykowana seniorom powinna uwzględniać przynajmniej podstawowe potrzeby. A statystyki są przerażające: seniorzy odżywiają się wręcz fatalnie. Fakt ten rodzi wiele schorzeń i dolegliwości, które można w łatwy sposób wyeliminować. I to właśnie na etapie diety.

 • Dieta dla zdrowych kości

  Samo mleko nie wystarczy. Aby mieć zdrowe i mocne kości, należy zadbać o dietę bogatą w składniki mineralne oraz przyjąć odpowiednie nawyki. Co jeść, a czego unikać, aby mieć zdrowe kości w każdym wieku?

 • Na przedwiośnie lecznicza dieta św. Hildegardy

  ...kupimy w sklepach ze zdrową żywnością (różnych firm). Przygotowujemy je zgodnie z przepisem na opakowaniu. Św. Hildegarda zalecała również zioła: galgant oraz bertram, a także koper włoski. Spożywa się(...) zmielonych nasion babki płesznik, sok wyciśnięty z połowy cytryny. Dodaje się też szczyptę przypraw: cynamonu, galgantu i bertramu (można je kupić w zielarni). Możemy też jeść bułeczki orkiszowe...