• Informacje na temat:

  jak zwiększyć kreatywnosc

Artykuły na temat: jak zwiększyć kreatywnosc
 • Jak ciało zna swój umysł?

  ...​To, jak siedzimy, stoimy, jaką mamy mimikę, wpływa na nasze samopoczucie. Marszczenie czoła na słońcu pomoże wywołać gniew, a wyprostowane plecy mogą nawet pomóc w matematycznych zadaniach.

 • Codzienne rytuały. Jak pracują wielkie umysły

  Jednym ze 161 bohaterów tej inspirującej książki – pisarzy, poetów, dramaturgów, malarzy, filozofów, naukowców, matematyków – jest Franz Kafka. Wszyscy oni zdradzają swoje sekretne sposoby na to, jak robić w życiu to, co kocha się najbardziej, dzięki odrobinie samodyscypliny i… rutyny.

 • Zasady, którymi warto się kierować, aby mieć więcej czasu dla siebie

  Błahe sprawy, które musimy każdego dnia załatwiać, odbierają nam czas na to, co naprawdę ważne. Blokują naszą kreatywność i hamują rozwijanie pasji. Podpowiadamy, jak zyskać cenne minuty, by uwolnić głowę i robić więcej dla samych siebie.

 • Zasady, którymi warto się kierować, aby mieć więcej czasu dla siebie

  Błahe sprawy, które musimy każdego dnia załatwiać, odbierają nam czas na to, co naprawdę ważne. Blokują naszą kreatywność i hamują rozwijanie pasji. Podpowiadamy, jak zyskać cenne minuty, by uwolnić głowę i robić więcej dla samych siebie.

 • Dieta ma duży wpływ na wyniki w pracy

  Podpowiadamy co należy jeść i pić, żeby poprawić samopoczucie, zwiększyć efektywność i ograniczyć liczbę absencji chorobowych w pracy.

 • Jedz jak przodkowie z jaskiń

  ...lub do około 10 tys. lat wstecz." - pisze w przedmowie do książki "Dieta Paleo. Strać na wadze i żyj zdrowo dzięki diecie, do której zostaliśmy stworzeni" jej autor dr Loren Cordain. Jak przestaliśmy(...) ludzie epoki paleolitu? Dr Loren Cordain " przekonuje, że tak naprawdę bardzo dużo - nasze potrzeby żywieniowe są takie same jak ich. Jesteśmy przystosowani do sytuacji, gdy cała zjadana codziennie...

 • Ranne wstawanie - kluczem do sukcesu

  Czy wczesne wstawanie może zbliżyć nas do szczęścia i sukcesu? Jak wynika z najnowszych badań - tak. Osoby, które należą do tzw. rannych ptaszków cechuje lepsze zdrowie, większa efektywność i zadowolenie.

 • Pokaż światu, ile jesteś warta!

  Napisała do nas czytelniczka. Jest aktywna, energiczna, rozpoczyna drugie studia podyplomowe. Pomimo sporego dorobku zawodowego i doświadczenia, nie może od jakiegoś czasu znaleźć pracy. Jedyną(...). Dowiedz się, jak przestać stresować się metryką. Nie nadawaj wiekowi znaczenia Jeżeli fakt, że skończyłaś 45 lat, jest dla ciebie problemem, to, niestety, odbije się to również na twoim zachowaniu...

 • Triki zwiększające domowy komfort

  Sposób aranżacji pomieszczeń ma wpływ nie tylko na to, na ile będą one funkcjonalne oraz estetyczne, ale też na samopoczucie przebywających w nich osób. Urządzając dom warto zwrócić na takie kwestie jak kolory, światło, czy dostateczna ilość wolnej przestrzeni i rozkład sprzętów.

 • W godzinę do euforii

  Wszyscy wiedzą, że słońce, wiatr we włosach i odrobina wysiłku to najlepszy przepis na codzienną porcję wzmocnienia i dobrego nastroju. Nawet tak nieobciążające ćwiczenia jak jazda na rowerze dokładają kolejną cegiełkę do poprawy samopoczucia. Jednak co właściwie powoduje tę zmianę nastroju? Co dokładnie dzieje się w organizmie przez godzinę jazdy?