• Informacje na temat:

  jak zrobić ostre zdjęćie

Artykuły na temat: jak zrobić ostre zdjęćie
 • Jak zrobić zdjęcia w ruchu

  Jak fotografować ruch? Jak uchwycić dynamiczną sytuację, aby uzyskać efekt, o który dokładnie chodzi? Kluczem do rozwikłania tej zagadki jest odpowiedni czas naświetlania. Poznaj techniki fotografowania, dzięki którym twoje zdjęcia z wakacji ożyją.

 • Agnieszka Chylińska: Ostro, pod prąd

  ...​Sceniczna dzikuska, czuła jurorka, kolekcjonerka romansów, oddana żona. To wszystko ona, Agnieszka Chylińska. Konsekwentnie nieprzewidywalna. Co o niej wiecie? Pozornie wystawia się na ostrzał, a w gruncie rzeczy jest zagadką, paradoksem. Jej kobiecość, która przebija spod tatuaży, mocnych komentarzy i ostrego wokalu, kształtowali... mężczyźni.

 • Fotografia kulinarna, czyli jak robić zdjęcia, by były apetyczne

  ...i rozmytych plam w miejscach, które powinny być ostre.  Oświetlenie Jak w przypadku niemal każdej dziedziny fotografii najlepszym źródłem światła będzie światło słoneczne. Dlatego robiąc zdjęcia(...) komórkowy, który możemy zabrać ze sobą wszędzie i odrobinę kreatywności. Postanowiliśmy przetestować, jak z fotografią kulinarną poradzi sobie nowy Huawei P30 Pro. Od dnia premiery, model ten określany jest...

 • Kreatywne pomysły na zdjęcia z wakacji

  Minęły już czasy, kiedy wszystkie zdjęcia mogliśmy zmieścić na jednej kliszy. Dziś z podróży przywozimy setki, a czasem nawet tysiące fotografii. Co zrobić, by nasze wakacyjne pamiątki nabrały charakteru i sprawiły, że z chęcią będziemy je wspominać?

 • ABC poprawnego robienia zdjęć

  Dobre zdjęcie, czyli jakie? Ansel Adams, amerykański fotograf powiedział kiedyś, że „…nie istnieją reguły, które opisują dobrą fotografię. Są tylko dobre fotografie”. Okazuje się jednak, że sprawne naciskanie na spust aparatu nie zawsze wystarczy. Aby zrobić dobre zdjęcie, trzeba bowiem przestrzegać kilku prostych reguł.

 • Zrób noworoczną sesję zdjęciową z przyjaciółmi - poradnik

  Nowy Rok warto zacząć z przytupem. Utrwal piękne momenty, organizując z przyjaciółkami noworoczną sesję zdjęciową. Możesz zrobić naprawdę profesjonalne fotografie, jeśli tylko zastosujesz się do kilku zasad. O czym warto pamiętać?

 • Wolny jak Peszek

  Twój STYL: Umówiliśmy się na rozmowę o wolności. Chciałabym sprawdzić, jak istotna jest ona dla pana. Poproszę o rozwiązanie testu Miltona Rokeacha, psychologa. Czy mógłby pan uszeregować hasła w zależności od tego, jak bardzo są dla pana ważne?  Jan Peszek: Układa. Wreszcie jego prywatna skala wartości jest gotowa: 1 - Wolność, 2 - Poczucie własnej godności, 3 - Równowaga wewnętrzna...

 • Jak urozmaicić swoje fotografie?

  Osoby, które pasjonują się fotografią, wiedzą, że poprawnie wykonane zdjęcie to za mało, żeby przyciągnąć uwagę odbiorcy. Jeśli chcesz, by twoje fotografie miały „to coś” postaraj się je urozmaicić. Jak to zrobić?

 • Jak uchwycić miasto w kadrze?

  Wrocław bywa nazywany „miastem stu mostów” lub Wenecją Północy. Słusznie: znajdziemy w nim niezliczoną ilość kładek i dróg, które trzeba było niegdyś przerzucić nad korytem Odry, aby spiąć z sobą poszczególne dzielnice. Nam jednak Wrocław kojarzył się od zawsze z architekturą, jakiej próżno szukać w innych zakątkach naszego kraju.

 • Jak wyhodować młode rośliny

  .... begonię królewską.  Liść begonii żyletką albo ostrym nożykiem potnij na mniejsze części – wzdłuż unerwienia (jak na zdjęciu).  Ułóż na wilgotnym podłożu nerwami do dołu. By kawałki lepiej stykały...