• Informacje na temat:

  jak zrobić ostre zdjęćie

Artykuły na temat: jak zrobić ostre zdjęćie
 • Jak zrobić zdjęcia w ruchu

  Jak fotografować ruch? Jak uchwycić dynamiczną sytuację, aby uzyskać efekt, o który dokładnie chodzi? Kluczem do rozwikłania tej zagadki jest odpowiedni czas naświetlania. Poznaj techniki fotografowania, dzięki którym twoje zdjęcia z wakacji ożyją.

 • Kreatywne pomysły na zdjęcia z wakacji

  Minęły już czasy, kiedy wszystkie zdjęcia mogliśmy zmieścić na jednej kliszy. Dziś z podróży przywozimy setki, a czasem nawet tysiące fotografii. Co zrobić, by nasze wakacyjne pamiątki nabrały charakteru i sprawiły, że z chęcią będziemy je wspominać?

 • ABC poprawnego robienia zdjęć

  Dobre zdjęcie, czyli jakie? Ansel Adams, amerykański fotograf powiedział kiedyś, że „…nie istnieją reguły, które opisują dobrą fotografię. Są tylko dobre fotografie”. Okazuje się jednak, że sprawne naciskanie na spust aparatu nie zawsze wystarczy. Aby zrobić dobre zdjęcie, trzeba bowiem przestrzegać kilku prostych reguł.

 • Zrób noworoczną sesję zdjęciową z przyjaciółmi - poradnik

  Nowy Rok warto zacząć z przytupem. Utrwal piękne momenty, organizując z przyjaciółkami noworoczną sesję zdjęciową. Możesz zrobić naprawdę profesjonalne fotografie, jeśli tylko zastosujesz się do kilku zasad. O czym warto pamiętać?

 • Wolny jak Peszek

  Twój STYL: Umówiliśmy się na rozmowę o wolności. Chciałabym sprawdzić, jak istotna jest ona dla pana. Poproszę o rozwiązanie testu Miltona Rokeacha, psychologa. Czy mógłby pan uszeregować hasła w zależności od tego, jak bardzo są dla pana ważne?  Jan Peszek: Układa. Wreszcie jego prywatna skala wartości jest gotowa: 1 - Wolność, 2 - Poczucie własnej godności, 3 - Równowaga wewnętrzna...

 • Jak urozmaicić swoje fotografie?

  Osoby, które pasjonują się fotografią, wiedzą, że poprawnie wykonane zdjęcie to za mało, żeby przyciągnąć uwagę odbiorcy. Jeśli chcesz, by twoje fotografie miały „to coś” postaraj się je urozmaicić. Jak to zrobić?

 • Jak wyhodować młode rośliny

  .... begonię królewską.  Liść begonii żyletką albo ostrym nożykiem potnij na mniejsze części – wzdłuż unerwienia (jak na zdjęciu).  Ułóż na wilgotnym podłożu nerwami do dołu. By kawałki lepiej stykały...

 • Jak nie popełniać błędów

  Jak się nauczyć ortografii? Trzeba czytać! Zawsze powtarzał to mój tata. Czytaj, dziecko, gazety, książki, czytaj wszystko, co wartościowe, co najprawdopodobniej zostało solidnie zredagowane, dobrze(...) Potterze. Od czasu Harry’ego wiem już, jak "rzygać"! - pisze Paulina Mikuła, autorka książki "Mówiąc inaczej".

 • Jaki aparat fotograficzny zabrać ze sobą w podróż?

  ...podróżniczki pozwala tworzyć różnorodne ujęcia. Posiada zarówno klasyczny wizjer, jak i wyraźny - najlepiej odchylany - ekran LCD. Dzięki takiemu połączeniu można zrobić nie tylko tradycyjne, lecz(...) wspomnienia, potrzebny będzie nam wszechstronny sprzęt fotograficzny wysokiej jakości, który sprawdzi się w najróżniejszych okolicznościach. Wygodny i poręczny Aparat fotograficzny, który zabieramy ze...

 • Błędy za kierownicą: Jak je wyeliminować?

  ...i dłuższych trasach. Jakie błędy popełniamy najczęściej? Jak je wyeliminować? Tego dowiecie się z naszego tekstu.