• Informacje na temat:

  jak zostać wolontariuszem w domu dziecka

Artykuły na temat: jak zostać wolontariuszem w domu dziecka
 • Dzieci ulicy: Wszystko na sprzedaż

  ...mnie takie pierwsze mocne doświadczenie tamtych realiów. Polak podkreśla, że trudno jest nam sobie wyobrazić warunki, w jakich dorastają i wychowują się dzieci, które znalazły schronienie w jego domu(...) i wspólne jedzenie. Sprzątanie, spanie, śniadanie, etc. Zwykłe dla nas czynności dla dzieci wychowanych na ulicy w Peru to codziennie przygoda, z którą nie miały wcześniej do czynienia. Podobnie, jak poczucie...

 • Mam przecież dwoje dzieci

  ...nie dawali mi żadnych gwarancji, że z tego wyjdzie. Kryzys na szczęście minął i wróciliśmy z nią do domu, a ja po raz drugi od dnia jej narodzin czułam się, jakbym doznała jakiejś łaski. Kiedy na(...) zostać w domu. Pomyślałam, że wpadnę i pomogę pani zająć się córką, a on w tym czasie pójdzie na próbę. Witaj, Dawid - uśmiechnęła się nagle. Odwróciłam się. Syn stał w progu między przedpokojem...

 • Tata Matyldy ma raka, ty możesz mu pomóc

  ...mogą je pokonać" - głosiło motto wyprawy. Jak zostać karateką po czterdziestce Nastoletni syn Roberta wcale nie miał ochoty zajmować się sportem. Ale od czego ma się tatę? Kto może być lepszą(...) Monikę do łez. Takie są wieczory w domu Roberta i Moniki. To moment na zabawę, ale też na długie rozmowy. Maleńki wycinek dnia, z którego starali się nigdy nie rezygnować, bez względu na to jak byli...

 • 10 trików, dzięki którym twoje życie będzie łatwiejsze

  Chcesz lepiej dogadywać się z innymi w domu czy pracy? Poznaj praktyczne porady psychologiczne, wykorzystujące wyniki najnowszych badań. Nie wymagają dużo zachodu, a mogą przynieść ci sporo korzyści.

 • Mamo dorośnij!

  Matka. Jest wzorem kobiecości. Daje poczucie bezpieczeństwa. Dziewczynki marzą, by przyszła do szkoły ładnie ubrana, żeby piekła najlepsze ciasto. Ale są matki, którym źle w tej roli. Ekscentryczki, artystyczne dusze, czują się wolne jak motyl i córkom też nie stawiają granic. Co to znaczy dla dziecka? W relacji z taką mamą więcej jest miłości i zaufania czy pretensji?

 • Małgorzata Kożuchowska: Dostałam więcej niż pragnęłam

  ...wcześniej się zajmowali, swoich przyjaciół, pracę, normalne życie i czasem samotnie, kilkaset kilometrów od domu, miesiącami czuwają przy łóżku dziecka, skupieni na tym, by okazywać mu wsparcie, by(...) i mogą tak jak inne dzieci cieszyć się tym, co sprawia im przyjemność. Takie działanie jest ogromnym wsparciem w procesie leczenia - mobilizuje dzieci do walki, uszczęśliwia je. Niejednokrotnie...

 • ​Małżeństwo od nowa

  Małżeństwo to kontrakt. Źle brzmi, ale to prawda. Bo przecież postanawiamy być razem na pewnych warunkach. Ustalamy, jak chcemy żyć, ile planujemy mieć dzieci, jaki będzie podział obowiązków. Tylko że po latach wiele może się zmienić. Jedno może nagle zamarzyć o karierze, drugie o wyjeździe do innego kraju. Czy to hasło do rozstania? Nie. Czasem wystarczy renegocjować umowę.

 • 8 sposobów na mądrą pomoc ze Szlachetną Paczką

  Dzieło sztuki, a może sukienka od projektanta? Teraz sam możesz wybrać, w jaki sposób zaangażujesz się w mądrą pomoc z Paczką! Szlachetna Paczka to już nie tylko robienie paczek dla rodzin w potrzebie. Poznaj 8 sposobów, jak możesz pomóc, i wybierz ten, który najbardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom.

 • Każdy ogon ma serce

  ...​Przytulisko dla zwierząt. Dlaczego unikamy takich miejsc? Być może boimy się smutnych psich oczu, w które przyjdzie nam zajrzeć, albo wstydzimy się rozpłakać. Z naszą czytelniczką Nikolettą Parchimowicz odwiedzamy społeczne schronisko w Celestynowie koło Otwocka. Żeby się przekonać, jak tam jest i co można zrobić, żeby choć odrobinę poprawić los jego mieszkańców.

 • Kartka z podróży dookoła świata

  W podróży jest od dwóch lat, ale odkąd opuścił Europę, nie zdarzyło mu się zapłacić za nocleg. Zanim wróci do domu objedzie cały świat. 26-letni Władysław Labuda jest obecnie w Kolumbii, przed nim jeszcze kawał drogi!