• Informacje na temat:

  jak zmienić format filmu

Artykuły na temat: jak zmienić format filmu
 • Jej najlepsza sukienka pochodziła ze sklepu z rzeczami pogrzebowymi

  Biedna dziewczyna z Avinionu została gwiazdą światowego formatu. Taki miała cel już od dzieciństwa i nic, nawet miłość, nie mogło jej w tym przeszkodzić.

 • Joanna Kulig. Sceniczny kameleon

  Choć pochodzi z miejscowości, w której nie ma kina... potrafi budować role światowego formatu. Na scenie i przed kamerami jest jak kameleon. W jednej scenie może grać nastolatkę, w kolejnych dojrzałą kobietę. Za te metamorfozy doceniła ją publiczność w Cannes. Co jeszcze sprawia, że Joanna Kulig wygrywa castingi? Tego dowiadujemy się z czerwcowego magazynu "PANI".

 • Małe wielkie przyjemności. Dlaczego oglądamy seriale online?

  Dobry serial wciąga jak film, angażuje jak opera mydlana i manipuluje widzem jak reklama. Młode pokolenie nie wyobraża już sobie życia bez Netflixa, HBO GO czy ShowMaxa. Skąd wziął się boom na seriale? Dlaczego tak chętnie je oglądamy?

 • Nowa, lepsza twarz

  Jak cię widzą, tak cię piszą - tę dyskusyjną regułę w Korei Południowej rozumieją dosłownie. Nieładny znaczy tu nieatrakcyjny. Dlatego poprawianie urody stało się społecznym przymusem. Jaka twarz, taka przyszłość, doskonałość albo nic. Do jakich wyrzeczeń zdolne są Koreanki? Co i jak można sobie zmienić? A przede wszystkim po co? Tropem powszechnego upiększania ruszył Marcin Prokop.

 • Albert Dupontel: Jestem przeciw

  Społeczeństwo z jego normami i dominującym szaleństwem wywołuje we mnie mdłości. Pisarz i filozof Cioran mówił, że należy przyglądać się szaleńcom - pozwalają przewidzieć przyszłość - mówi Albert Dupontel, reżyser wchodzącego właśnie na polskie ekrany filmu "Do zobaczenia w zaświatach".

 • Weronika Mliczewska: Na początku jest koniec

  ...korzeni i zapomnieć o swoich tradycjach, jak i tych, którzy nadal podtrzymują kulturę przodków i odprawiają rytuały związane z kalendarzem duchowym. Autorka pokazuje Majów napiętnowanych przez Latynosów(...) w kontekst kulturowy, od którego odcięcie się obiecuje zmianę, lecz także pogrąża w zagubieniu. To pytanie o miejsce dla tradycji przodków w naszej fastfoodowej kulturze. Pytanie o to, jak trwać...

 • Kino pełne żołnierzy na przepustkach

  Jak wyglądało polskie kino erotyczne lat 80.? Krzysztof Tomasik: - To był ten moment, kiedy zaczęto silnie eksponować erotykę w filmach skierowanych do szerokiego grona. Oczywiście, już wcześniej(...) Załuskiego z 1985 roku reklamowano jako komedię erotyczną. Właściwie tak to działało przez całą dekadę aż do filmu Marka Koterskiego "Porno" z  1989 roku - już sam tytuł jest znaczący - który w 1990 roku był...

 • Nasze życie nie jest gorsze od życia celebrytów

  O tym, jak można zrobić karierę w show-biznesie, dlaczego nie powinniśmy zazdrościć celebrytom i o swojej powieści "Pani mnie z kimś pomyliła" opowiada Ilona Łepkowska.

 • Dorota Wellman: Żona Prokopa?

  Osobowość telewizyjna, dziennikarka z wieloletnim doświadczeniem, laureatka Wiktora. Bez niej telewizja śniadaniowa nie byłaby taka sama! Niedawno wydała książkę „Jak zostać zwierzem telewizyjnym”, gdzie zdradza kulisy swojej pracy. Nam zdradziła co ją kręci w telewizji, a czego jej brakuje. Jak zrobić karierę w mediach i… co naprawdę łączy ją z Marcinem Prokopem. Prawdziwa kobieta sukcesu...

 • Nie chodzę na skróty

  Skąd on się wziął? Martwi się o naszą planetę, płacze na filmach, wzruszają go dzieci. Nie wstydzi się przyznawać do miękkich stron swojej natury. A jeśli ucierpi na tym jego wizerunek twardziela? Przecież grywam policjantów, kryminalistów, lekarzy, w filmie był nawet bokserem... A jeżeli telefon z następną propozycją nie zadzwoni? Szymon wzrusza ramionami. Jak nie zagra dziś, zagra jutro. Nie...