• Informacje na temat:

  jak zbierać nasiona kwiatow

Artykuły na temat: jak zbierać nasiona kwiatow
 • Jak zebrać nasiona z kwiatów i przechować je do wiosny

  Na krótkie nasienniki,  np. ciemierników i nagietków, nałóż przewiewne płócienne torebki. Na dłuższe, np. malw, kawałek gazy lub pończochę. Nasiona malw i rudbekii możesz od razu wysiać na rabatę albo przechować razem z nagietkami i wysiać wiosną. Nasiona przechowuj w papierowych torebkach, w chłodnym, suchym pomieszczeniu. Pamiętaj, by je podpisać! Zobacz również:

 • Aby zebrać nasiona z ogrodowych kwiatów, na dojrzewające nasienniki nałóż osłonki. Dzięki nim nie wysypią się na ziemię. Na krótkie nasienniki (np. ciemierników,...

 • Domowy zielnik

  Jak zbierać i suszyć zioła.

 • Dzikie gotowanie

  Jagody i grzyby zbiera każdy, ale jak ugotować cały posiłek, czerpiąc z łąk i lasów?

 • Na żylaki i opuchliznę

  Ekspert odpowiada Ponoć pierwszy kasztan przynosi szczęście. Jakie właściwości mają kasztany? G Kasztany mają silne działanie energetyczne, ale w nadmiarze mogą zaszkodzić. Jeden-dwa kasz - tany(...), brak apetytu, a trzymasz kasztany w pobliżu telewizora lub kanapy - lepiej pozbądź się ich.  Nasze brązowe kasztany znalazły zastosowanie w ziołolecznictwie. Podobnie jak kora, kwiaty i liście...

 • Katarzyna Bosacka: Żadna ze mnie dama

  W Polsce jest gospodynią programu o odżywianiu, w Kanadzie panią ambasadorową. Jak łączy te światy? Kasia opowiada nam też o swojej rodzinie i zmaganiach z dietą.

 • Przewlekłe zapalenie pęcherza

  Podatność na infekcję rośnie u pań po menopauzie, co wiąże się z obniżeniem się pęcherza i skróceniem cewki moczowej oraz ścieńczeniem nabłonka spowodowanym brakiem estrogenów. Wśród osób, które raz "złapały wilka", ok. 15 proc. cierpi potem na zakażenia nawracające. Jak zapobiegać stanom zapalnym?

 • Cudowna moc czarnego bzu

  Czarny bez należy do gatunku piżmaczkowatych. Najczęściej występuje on w basenie Morza Śródziemnego, północnej Afryce i na Azorach. Jest to dość specyficzna roślina ponieważ ma ona właściwości zarówno trujące jak i lecznicze.

 • Zioła w miejskim zgiełku

  Uprawa ziół nie jest skomplikowana. Nie są to rośliny wymagające. Jeśli twój ogródek jest zaciszny i osłonięty krzewami, można je już siać do gruntu. Ich uprawa uda się także w doniczkach lub skrzynkach. Jakie zioła warto mieć w ogródku?

 • Zielenina zupełnie za darmo? Tak!

  ..., z ogórkami kiszonymi i cebulą. Z kolei gotowane nasiona babki można serwować jak kaszę. To bardzo niesprawiedliwe, że nikt nie lubi pokrzywy. Ta parząca roślina jest niezwykle zdrowa. Zawiera(...)Cieplej, słoneczniej, zaraz łąki pokryją się bujną roślinnością... Aż się prosi, żeby wyruszyć na wycieczkę w plener. A kiedy już znajdziesz się na takiej łące, rozejrzyj się za jakimiś okazami do...