• Informacje na temat:

  jak zaplanować domowy budzet

Artykuły na temat: jak zaplanować domowy budzet
 • Domowy budżet – jak sprawnie go zaplanować?

  Prawie co czwarty Polak nie planuje wydatków, tymczasem niemalże każdy z nas ma dostęp do rewelacyjnych narzędzi ułatwiających oszczędzanie i kontrolę nad kontem. Jak dysponować pieniędzmi, by na wszystko nam starczało?

 • Postanowienia noworoczne: jak mądrze zarządzać domowym budżetem?

  Planujesz remont, wyjazd na urlop czy zakup kosztownego sprzętu? Nowy Rok to idealna okazja na to, aby zająć się budżetem domowym i poprawić jego kondycję. Poniżej kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą Ci poprawić stan finansów i łatwiej nimi zarządzać.

 • Idą święta, idą wydatki: jak dobrze zaplanować domowy budżet?

  Święta to wspaniały okres: czas spędzony w rodzinnym gronie przy suto zastawionym stole i przy choince, pod którą czekają wymarzone prezenty. Niestety, nie da się ukryć, że to także okres wzmożonych wydatków. Jak dobrze rozplanować wszystkie świąteczne wydatki i przygotować nasz domowy budżet na tak spore uszczuplenie? Oto 7 porad, o których warto pamiętać.

 • W tym roku w przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia pomogą nam trzy bohaterki ulubionego przez Polaków serialu „M jak miłość”. Przez kolejnych pięć tygodni Teresa Lipowska, Małgorzata Pieńkowska i Katarzyna Cichopek będą dzielić się z nami swoimi ulubionymi przepisami, sposobami na domowe porządki i pomysłami na trafione prezenty.

 • ...i dokładnie go zakręćmy. Gliceryna zmiękczy zaschnięty tusz i przywróci mu płynną konsystencję. Znikną też grudki. Mascara będzie jak nowa, a my zaoszczędzimy ok. 30 zł. Nie wyrzucaj fusów Gdy pijemy kawę...

 • Analiza budżetu domowego

  Jak planować? Ile przeznaczyć na jedzenie? Jak liczyć koszty codzienne, a jak wydatki specjalne, np. rozpoczęcie roku szkolnego? Gdzie w trudnych sytuacjach zwrócić się po pomoc np. o dofinansowanie podręczników, obiadów w szkole czy lekarstw? W dobie kryzysu, w którym przyszło nam żyć, odpowiednie zaplanowanie rodzinnego budżetu ma kluczowe znaczenie w należytym funkcjonowaniu "ogniska domowego".

 • Żadna z nas nie szasta pieniędzmi. Przeciwnie, staramy się, by nie zabrakło nam do pierwszego… Sprawdź, jak to sobie ułatwić, a nawet odłożyć kilka złotych!

 • Jak pierwsza naiwna

  Rozsądne, samodzielne, czasem już po przejściach. Wydawałoby się, że takie kobiety potrafią ochronić siebie. A jednak Danka wpadła w ramiona Piotra jak w tragiczną pułapkę. Bez zabezpieczeń. Krystyna w ostatniej chwili uratowała się z finansowej katastrofy.

 • Jak zaoszczędzić na przygotowaniach do Świąt Wielkanocnych

  ...dzieci. Płyn do mycia okien. Zmieszaj szklankę wody z 1/2 szklanki octu i kilkoma kroplami płynu do mycia naczyń. Przelej do butelki ze spryskiwaczem i umyj okna. Na domowy płyn wydasz ok. 1,50 zł(...) wody wlej pół butelki octu i kilka kropli olejku eterycznego. Umyj podłogę nim woda wystygnie. Woń octu szybko zniknie, zostawiając zapach olejku. Domowy płyn to koszt ok. 6 zł, gotowy – ok. 17 zł...

 • 5 finansowych porad jak przetrwać remont, nie ogołacając portfela

  ...kilkudziesięciu tysięcy złotych. Expander podpowiada, jak przestrzegając pięciu prostych zasad bezpiecznie sfinansować remont.