• Informacje na temat:

  jak zachowywać się na spotkaniach biznesowych

Artykuły na temat: jak zachowywać się na spotkaniach biznesowych
 • Biznesowy savoir-vivre podczas rozmowy kwalifikacyjnej

  Niezależnie od zajmowanego stanowiska i branży, w której pracujemy, biznesowa sytuacja, jaką jest rozmowa kwalifikacyjna, przynajmniej raz w życiu spotyka każdego pracownika. Do takiego spotkania warto przygotować się nie tylko merytorycznie. Opanowanie podstaw savoir-vivre’u biznesowego, może zwiększyć nasze szanse na zdobycie upragnionego stanowiska. Doskonałe maniery, styl i klasa to dodatkowe...

 • Jak przygotować się do podróży do USA?

  Planujesz podróż do Stanów Zjednoczonych? Jakich formalności należy dopełnić, by otrzymać wizę oraz jak się przygotować, by bez kłopotów zwiedzić terytorium USA.

 • Dziś kobiety zdradzają tak samo, jak mężczyźni

  ...- Zdrady mężczyzn i zdrady kobiet w coraz mniejszym stopniu różnią się motywami i sposobami realizacji. Wcześniej w grupie mężczyzn najczęstszą ich przyczyną był seks, a w grupie kobiet niezadowolenie i chęć wyjścia z obecnego związku, zauroczenie, zakochanie się w kim innym. Dzisiaj coraz częściej kobiety zdradzają z ciekawości, ze znudzenia - jako powód podają chęć "urozmaicenia życia", mówią...

 • Szpiedzy tacy jak my

  Takiej akcji amerykańskie FBI nie przeprowadziło od czasów zimnej wojny. Podczas zakrojonej na wielką skalę operacji zamknięto dziesięciu rosyjskich agentów. Procesu jednak nie będzie, a szpiedzy zamiast do więzienia trafili jako gwiazdy na okładki gazet i w glorii chwały wrócili do Moskwy. Świat stanął na głowie?

 • Z wielbłądów na Boeingi

  Olbrzymie pieniądze i prawo szariatu - z tym większości Polaków kojarzą się kraje Zatoki Perskiej. A jak naprawdę wygląda życie w tym rejonie świata? O tym, w rozmowie w Malwiną Wrotniak, autorką książki "Tam mieszkam. Życie Polaków za granicą", opowiadają Aneta i Andrzej - dwójka Polaków mieszkających w Katarze.

 • Nie zawsze możemy się zachowywać tak, jak byśmy chcieli. Takie są konsekwencje życia w społeczeństwie. Przekraczanie norm obyczajowych zawsze grozi konsekwencjami - to wiemy - ale czasem uczucie bywa silniejsze...

 • Dama i dżentelmen cierpią w milczeniu

  O tym, jak przetrwać Boże Narodzenie, nie zaliczając towarzyskiej wpadki, opowiada Adam Jarczyński, współzałożyciel Polskiej Akademii Protokołu i Etykiety, autor bloga sv24h.pl traktującego o dobrych manierach.

 • Pomysły na letni urlop

  Coraz więcej wagi przywiązujemy do tego, jak wypoczywamy. I potrafimy być w tej dziedzinie bardziej twórczy. Nawet jeśli brakuje nam pieniędzy.

 • Chajzerów dwóch: Panikarz i oaza spokoju

  O relacji między sobą powiadają, że jest pumeksowa, bo bardzo często zdarza im się sprzeczać na przeróżne tematy. I choć każdy z nich twardo stoi przy swoim zdaniu, to nie da się nie zauważyć, że razem tworzą bardzo zgrany duet, czego dowodem jest m.in. ich najnowsza książka pt. „Chajzerów dwóch”. Z Zygmuntem i Filipem Chajzerem rozmawia Łukasz Piątek.

 • Matki z Biesłanu rodzą wojowników

  Po 40 dniach pojechałem do Biesłanu i w tym czasie byli tam już ludzie, którzy twierdzili, że są w stanie wybudzić dzieci z martwych. Wiem, że brzmi to irracjonalnie, ale tam wtedy zjawił się ktoś, kto dał tym ludziom nadzieję. Zresztą, nie po raz pierwszy, bo Grigorij Grabowoj ze swoją sektą oferował podobne „usługi” rodzinom ofiar zamachu w Teatrze Na Dubrowce - mówi Zbyszek Pawlak, współautor...