• Informacje na temat:

  jak zachować się podczas porwania

Artykuły na temat: jak zachować się podczas porwania
 • Tradycje Bali: Tańce, zęby i porwania

  Jeśli uznają, że wstąpiły w kogoś złe duchy, spiłowują mu zęby. Jeśli przyszłej pannie młodej nie odpowiada wybrany dla niej kandydat na męża, ukochany może ją porwać. A podczas pogrzebu cała wioska i liczni goście mają się jak najlepiej bawić. Mieszkańcy Bali, jednej z najpiękniejszych wysp świata, od wielu wieków kierują się w życiu własnymi zasadami.

 • Młodości nabiera się z wiekiem

  Nie ma w Polsce lepszego aktora – mówił o niej Andrzej Wajda. Teresa Budzisz-Krzyżanowska po wypadku samochodowym porusza się z trudem, ale wciąż gra. I z optymizmem patrzy w przyszłość.

 • Jak się pozbierać po zwolnieniu z pracy

  ...odmawiaj! Mąż dostał z pary zaproszenie na jakąś imprezę? Idź koniecznie! Podczas takich spotkań nie chowaj się po kątach. Może przy okazji towarzyskiej rozmowy usłyszy o jakiejś ofercie pracy? A może ktoś(...) robiłaś dotychczas. To pozwoli ci szybciej wziąć się emocjonalnie w garść. Jak ognia unikaj rozmów o bezrobociu. A szczególnie narzekań malkontentów, którzy od dawna (najczęściej na własne życzenie) nie...

 • Poczuj pasję w rytmie slow life!

  Większość z nas żyje szybko i codziennie przemierza prawdziwy maraton – z pracy do domu, z domu na siłownię, kurs językowy lub na zakupy i z powrotem do domu, aby następnego dnia ponownie powtórzyć utarty schemat. W nieustannym zawodowym i prywatnym pędzie często zapominamy o tym, jak ważne jest zachowanie harmonii i pielęgnowanie pasji.

 • Psie serce

  ...- Ma nie tylko serce, ale i emocje. I bywa dla człowieka jak lustro. Po zachowaniu psa można poznać, jaki psychologiczny problem ma jego pan – mówi Dorota Sumińska. I tłumaczy, dlaczego warto mieć psa, czemu w życiu dziecka może on spełniać ważniejszą rolę niż niania, jak układać wzajemne stosunki z korzyścią dla obu stron?

 • Nie kocha się za przeszłość

  Kiedy poznałem Ewę, zrozumiałem, że to kobieta, na którą czekałem całe życie. Niestety, moja mama nastawiła się do niej negatywnie. Czemu? Bo była starsza ode mnie, po rozwodzie, no i miała córeczkę. Musiałem wybierać: matka albo ona…

 • Podniebne dziewczęta, czyli o życiu stewardess w czasach PRL-u

  Epoka, która większości kojarzy się z szarością i niedostatkiem, im wręcz przeciwnie - z dalekimi podróżami, pięknymi ubraniami i kawą Nescą. Jak wyglądało życie stewardess w PRL-u? Czy dziś również zdecydowałyby się na wykonywanie tego zawodu? Na te i inne pytania odpowiedziała Anna Sulińska, autorka książki "Wniebowzięte. O stewardessach w PRL-u".

 • Weselne obyczaje

  Konstancja Hojnacka, autorka mającego od lat międzywojennych kilka wznowień, niezmiernie popularnego podręcznika dobrego tonu "Kodeks towarzyski", w rozdziale mówiącym o właściwym zachowaniu się podczas uroczystości weselnej podkreślała, że "tak rodzina Państwa Młodych, jak i zaproszeni goście mają pewne obowiązki, bez których spełnienia wesele nie może być w pełni udane...".

 • Śluby emancypantek

  W starych listach i pamiętnikach z XIX stulecia opisy ślubów emancypantek pojawiają się około połowy tamtego wieku – i trzeba przyznać, wydają się im współczesnym czymś wielce osobliwym. No bo jakżeż(...)…? A większość gości obecnych podczas ceremonii po złożeniu życzeń nowożeńcom nie udaje się na weselne przyjęcie, ale po wyjściu z kościoła wraca do codziennych zajęć?

 • Choroba wieńcowa w porę powstrzymana

  Dawniej sądzono, że problemy z sercem to męska domena... Dziś wiadomo, że powinnyśmy zatroszczyć się o ten ważny narząd równie mocno, jak panowie!