• Informacje na temat:

  jak wyczyścić grill

Artykuły na temat: jak wyczyścić grill
 • Grillowanie potraw jest czystą przyjemnością. Ale czyszczenie przypalonego rusztu może czasem sprawiać trochę kłopotów. Podpowiadamy, jak sobie z tym poradzić.

 • Jak czyścić i konserwować różne typy grilla?

  Sezon na wielkie grillowanie w pełni. Grill znajdziemy prawie w każdym polskim ogródku, gdzie jest obowiązkowym elementem wyposażenia. Pieczenie na ruszcie stało się na przestrzeni lat formą rozrywki i relaksu, a jedzenie jednym z ulubionych. I tak jak grillowanie to sama przyjemność, to czyszczenie sprzętu nie należy już do tak lubianych czynności. Jednak, aby grill długo i właściwie spełniał...

 • Jak wyczyścić kuchnię po robieniu przetworów

  Wiesława Paczkowska doświadczona gospodyni domowa Drylownica jak nowa Pestkowane owoce nie zostawią plam na plastikowych częściach drylownicy, jeśli...

 • Piękna pogoda sprzyja spędzaniu wolnego czasu na wspólnym grillowaniu z rodziną lub przyjaciółmi. Jednak, aby przyrządzone w ten sposób potrawy były nie tylko smaczne, ale i zdrowe, warto zatroszczyć się o kilka spraw. Sprawdź, co ci się przyda! Oto lista rzeczy, które pozwolą ci w pełni cieszyć się wspólnym biesiadowaniem.

 • .... Para zmiękczy przypalenizny, więc łatwiej ci będzie je usunąć z lekko ostudzonych ścianek urządzenia. Jeśli właśnie zabrakło ci mleczka, którym chciałaś wyczyścić piekarnik, sięgnij po piankę stosowaną do grilla. Uwaga, jest bardzo żrąca – drażniąco działają nawet jej opary. Po zasto sowaniu preparatu wielokrotnie prze trzyj piekarnik wilgotną ściereczką. Kratki z okapu namocz w silnym...

 • Porządki bez chemii

  Już odrobina sody wystarczy, by doprowadzić do porządku cały dom. Za jej pomocą możesz wyprać dywany, wyczyścić srebra, zlikwidować plamy z herbaty i kawy, wyczyścić kuchenkę czy prysznic.

 • Jak doczyścić piekarnik i okap

  Skończyłaś już piec? Do gorącego piekarnika wstaw miseczkę z wodą. Para zmiękczy przypalenizny, więc łatwiej ci będzie je usunąć z lekko ostudzonych ścianek urządzenia. Jeśli właśnie zabrakło ci mleczka, którym chciałaś wyczyścić piekarnik, sięgnij po piankę stosowaną do grilla. Uwaga, jest bardzo żrąca – drażniąco działają nawet jej opary. Po zastosowaniu preparatu wielokrotnie przetrzyj...

 • Zaprosiłaś gości na „kiełbaski”, a tu wietrzna aura nie pozwala rozpalić grilla... Zamiast zapałek użyj jednej ze świeczek urodzinowych – tych, których nie można zdmuchnąć. Jak zapobiec innym niemiłym niespodziankom podczas pikniku czy rodzinnej wycieczki?

 • Piknik bez wpadki

  Zaprosiłaś gości na "kiełbaski", a tu wietrzna aura nie pozwala rozpalić grilla... Zamiast zapałek użyj jednej ze świeczek urodzinowych - tych, których nie można zdmuchnąć. Jak zapobiec innym niemiłym niespodziankom podczas pikniku czy rodzinnej wycieczki?

 • Zakończenie sezonu tarasowego

  Warto wykorzystać jedno ze słonecznych, jesiennych popołudni na uprzątnięcie i konserwację tarasu. Dzięki temu za kilka miesięcy znowu będzie można się cieszyć grillowaniem w pięknym otoczeniu.