• Informacje na temat:

  jak wybrać plecak do szkoły

Artykuły na temat: jak wybrać plecak do szkoły
 • Ale ja nie chce zmieniać szkoły!

  Wolisz plecak z Gwiezdnymi Wojnami czy Avengersami? – spytałam mego 13-letniego syna Patryka.

 • .... Idź bez dzieci Jeśli ustaliliśmy wspólnie z dziećmi, jakie przybory będą potrzebne do szkoły, idźmy po nie sami. Sprzedawcy już zadbali o to, aby dzieciaki(...) Po zeszyty, plecaki i przybory szkolne warto wybrać się do tak zwanych dyskontów. W niektórych z nich za zeszyt, blok czy kolorową bibułę zapłacimy mniej niż złotówkę. Tuż przed rozpoczęciem roku...

 • Jak skompletować szkolną wyprawkę

  Szkolna wyprawka to spore wyzwanie, zwłaszcza dla pierwszoklasisty i jego rodziców. Kolorowe piórniki, kredki, tornistry i plecaki… Jak wybrać to, co niezbędne i nie zbankrutować? Oto kilka podpowiedzi.

 • Szkoła za pasem!

  ...o to, by był to dobry, niezbyt twardy, zawsze dobrze naostrzony ołówek. Jaki wybrać tornister? Oferta tornistrów czy plecaków szkolnych jest bardzo bogata. W sprawie kolorów(...). Książki, zeszyty, piórnik, pudełko z drugim śniadaniem, butelka z wodą i waga samego plecaka to z pewnością za dużo na barki siedmiolatka, dlatego rodzice noszą tornister prowadząc dzieci do i ze szkoły...

 • Małżonkowie w podróży dookoła świata

  Podróże niesamowicie poszerzają horyzonty. Sprawiają, że niektóre nasze problemy przestają nimi być w zestawieniu z problemami innych ludzi na świecie, np. z ogromem biedy. Z drugiej strony odwiedzenie takich krajów jak Australia czy Nowa Zelandia wzbudza nasz apetyt na lepsze życie - mówi Danuta Gryka, autorka książki "Pół świata z plecakiem i mężem".

 • Pierwsze dni w szkole. Przygotuj dziecko i siebie

  Koniec wakacji to czas trudny w szczególności dla tych rodziców, których pociechy idą po raz pierwszy do szkoły. Dużo na ten temat myślimy i zastanawiamy się, jak to będzie, jak nasze dziecko sobie poradzi z nową sytuacją. Dlatego warto pamiętać o kilku kwestiach, które pomogą wam wspólnie przejść łatwiej przez ten przełomowy moment w życiu.

 • Piętno czy posag?

  Pierwszy mężczyzna w życiu kobiety. Ważny zwłaszcza teraz, gdy ojcowie są bardziej obecni w życiu dzieci. Od relacji z nim, od tego, jaki był, czego uczył, zależą nasze dorosłe związki i nawet to, jak radzimy sobie w pracy czy w roli rodzica. Dorosłe córki mówią: „Wiem, że mnie kochał, ale...”. Był nadopiekuńczy, wymagający, surowy. Jak tata cię ukształtował? Za co jesteś wdzięczna, a o czym...

 • Jakie mamy pomysły na letni urlop?

  Coraz więcej wagi przywiązujemy do tego, jak wypoczywamy. I potrafimy być w tej dziedzinie bardziej twórczy. Nawet jeśli brakuje nam pieniędzy.

 • Pomysły na letni urlop

  Coraz więcej wagi przywiązujemy do tego, jak wypoczywamy. I potrafimy być w tej dziedzinie bardziej twórczy. Nawet jeśli brakuje nam pieniędzy.

 • Nie rodzić po ludzku

  Plan był inny: pełna rodzina - mąż, dzieci, kiedyś wnuki. Wybrane szkoły, imiona, meble do pokoju. Ale dzieci nie będzie, chociaż Matylda, Marzena i Justyna bardzo chciały je mieć.