• Informacje na temat:

  jak walczyć z depresja jesienna

Artykuły na temat: jak walczyć z depresja jesienna
 • Przesilenie jesienne: Jak sobie z nim radzić

  Sezonowe obniżone samopoczucie dotyka wielu z nas. Najczęściej apatię, senność i złe samopoczucie odczuwamy wiosną i jesienią. Przesilenie wiosenne i jesienne to terminy medyczne i choć stan obniżonego nastroju nie jest jednostką chorobową, warto wiedzieć, jak sobie z nim poradzić.

 • Depresja przestała już być tematem tabu. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że istnieje jej sezonowa, jesienna odmiana. Na szczęście można z nią walczyć.

 • Wbij szpile depresji

  Depresja przestała już być tematem tabu. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że istnieje jej sezonowa, jesienna odmiana. Na szczęście można z nią walczyć.

 • Walcz z jesienną szarugą

  ...odczuwamy silny spadek emocji. To, jak działa nasz organizm dobrze obrazuje prosty eksperyment. Potrzebna do niego będzie nam miska z wodą gorącą (wrzątek odradzam), wodą lodowatą i wodą letnią. Jedną rękę(...) bez powodu. Nastrój pozytywny sygnalizował, że nie ma o czym myśleć, bo jest fajnie i należy się temu oddać. Dlatego właśnie, jeśli chcesz coś zmienić, zerwać z jakimś nałogiem, zwiększyć...

 • Chandra, nerwica, depresja - jak je rozpoznać?

  ...zestawu objawów, więc w rozmowie ze specjalistą bądź przygotowana na szczegółowy wywiad. • Przeżyłaś traumę. Depresja ujawnia się często na skutek jakiegoś traumatycznego wydarzenia w naszym życiu(...) i zaczynasz mieć problemy ze snem, brakuje ci energii, a wykonywanie prostych czynności, jak gotowanie czy pomaganie dzieciom w lekcjach, wymagają od ciebie wielkiego wysiłku. Może częściej wpadasz...

 • Nie daj się jesieni! Dieta dodająca energii i humoru

  Jesień to czas, kiedy nasz organizm jest szczególnie podatny na stres i zmęczenie - stąd już przysłowiowa jesienna chandra. Jak z nią walczyć? Nieoceniona w tym kontekście jest odpowiednia dieta, która nie tylko doda nam energii, ale i poprawi humor.

 • Sposób na jesień

  Wraz z nadejściem listopada tracimy dotychczasową beztroskę i czujemy, jakby uszła z nas życiowa energia. Czy to jesienna chandra?

 • Wbij szpile depresji

  Depresja przestała już być tematem tabu. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że istnieje jej sezonowa, jesienna odmiana. Na szczęście można z nią walczyć.

 • Witamina D - jesienią i zimą niezbędna na talerzu

  ...i informuje nas, kiedy jesteśmy najedzeni" - opisuje w swojej bestsellerowej książce "Wspieraj swój mózg - odmładzaj się" dr Daniel G. Amen. Zatem, jeśli z jesienną chandrą nie uda nam się walczyć na(...) należą tłuste ryby, takie jak łosoś czy sardynki; szklanka soku pomarańczowego również nie zaszkodzi, podobnie jak żółtko jajka, ser czy tofu. (PAP Life) autorka: Monika Dzwonnik...

 • 8 oznak, że twoje hormony nie pracują prawidłowo

  ...naprawdę imponująca. Znajdziemy na niej depresję, wahania nastrojów, znaczną redukcję zainteresowań, obojętność, osłabienie pamięci i upośledzoną koncentrację. Jeśli "jesienna depresja" trwa u ciebie cały(...) w twoim organizmie nie wszystko funkcjonuje tak jak powinno? Oto objawy, które powinny wzmóc twoją czujność! Zaparcia lub biegunki Wzdęty brzuch i chroniczne problemy z wypróżnieniem lub wręcz...

Dyskusje na temat: jak walczyć z depresja jesienna