• Informacje na temat:

  jak utrzymać niski poziom cholesterolu

Artykuły na temat: jak utrzymać niski poziom cholesterolu
 • Jak trzymać w ryzach cholesterol

  Ponad 70 proc. dorosłych Polaków ma wysoki poziom cholesterolu we krwi. Jeśli i my jesteśmy w tej grupie, powinniśmy zadbać, by go obniżyć. Receptą jest odpowiednia dieta i ruch.

 • Niedoczynność tarczycy. Jaka dieta wspomoże kuracje lekami?

  ...sprawdzające, czy nie mamy niedokrwistości, towarzyszącej chorobom autoimmunologicznym, do których należy niedoczynność tarczycy. Ważne jest też zbadanie poziomu cholesterolu i enzymów wątroby i mięśni(...), zaczynając od jak najmniejszej dawki hormonów. W pierwszym etapie leczenie powinno być bardzo regularnie monitorowane badaniami poziomu TSH, T3 i T4 (co 6-12 tygodni, a potem co 6-12 miesięcy) , by w razie...

 • Poziom cukru

  Poziom glukozy we krwi nie powinien przekroczyć 100 mg/dl. Jeśli jest wyższy, oznacza sygnał alarmowy, że może rozwinąć się cukrzyca.

 • Sprawdź, jak wspomagać pracę jelit

  Prawidłowa praca jelit ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania całego organizmu. Jej zaburzenia mogą wywołać osłabienie odporności, złe samopoczucie, choroby autoimmunologiczne i złą kondycję skóry. Jak dbać o siebie, by praca jelit była prawidłowa? Wystarczy zastosować kilka prostych zasad.

 • Owoce jesieni. Kiedy i jak je jeść?

  ...sercowców Jedz dwa jabłka dziennie, a unikniesz wizyt u kardiologa. Rajskie owoce to bogate źródło błonnika i pektyn, a te pomagają obniżyć poziom złego cholesterolu LDL o kilka procent, co znacznie(...). Do tego ma niski indeks glikemiczny IG 38. Po zjedzeniu nie podnosi więc gwałtownie poziomu cukru we krwi.  Dlatego  po gruszki mogą bez obaw sięgać panie w okresie menopauzy, zwłaszcza te, które mają...

 • Cukrzyca: jak zapobiec powikłaniom

  ...bagatelizowana lub źle leczona, a więc gdy w krwi i moczu utrzymuje się wysokie stężenie glukozy. Chorobie sprzyja wysoki poziom cholesterolu całkowitego, niski poziom HDL i trójglicerydów. Jeśli(...)) oraz poziom lipidów we krwi. Całkowite stężenie cholesterolu we krwi nie powinno przekraczać 175mg/dL. Jeśli lekarz zleci przyjmowanie kwasu acetylosalicylowego, bierz go regularnie. To lek...

 • Otręby owsiane – dla zdrowego serca

  Otręby owsiane mogą obniżać poziom „złego” cholesterolu dzięki wysokiej zawartości beta glukanów czyli błonnika rozpuszczalnego. Czy wszystkie otręby owsiane mają te właściwości? Jak odróżnić prawdziwe otręby owsiane od rozdrobnionych płatków owsianych? Jak wybrać te, które skutecznie obniżają poziom cholesterolu?

 • Dla kogo truskawki

  ...​Regulują poziom cukru, dbają o serce, wspierają odchudzanie, zapobiegają obrzękom, koją nerwy... Tak działają truskawki.

 • Nowe diety lepsze od Dukana

  Przybywa im coraz więcej fanów, bo są skuteczne. Mają też więcej zalet - można stracić "pszenny brzuszek", obniżyć poziom cholesterolu i cukru we krwi.

 • Jaka sylwetka taka dieta

  ...w tygodniu). Zawiera ono niezdrowe tłuszcze nienasycone, które podwyższają poziom złego cholesterolu i mogą odkładać się w postaci tłuszczyku na ramionach. Mięso chude natomiast jadaj nie częściej niż(...) i biodrach. Zalecenia: Twoja dieta powinna opierać się na pokarmach o średnim i niskim indeksie glikemicznym. Te o wysokim powodują szybkie uwalnianie energii i podniesienie poziomu cukru we krwi...