• Informacje na temat:

  jak uszczelnic okna

Artykuły na temat: jak uszczelnic okna
 • Nie masz czasu na naprawę nieszczelnego okna? Połóż więc na parapecie specjalny ochraniacz, który zapobiegnie przeciągom. Zwróć uwagę, by osłona była obciążona granulatem – dzięki temu jest bardziej stabilna.

 • Zdrowe powietrze w domu, gdy smog za oknem coraz większy

  O tej porze roku, gdy powietrze na zewnątrz jest wyjątkowo zanieczyszczone, postarajmy się zadbać o jak najlepszą jego jakość w mieszkaniu. Pozwoli nam to uniknąć nie tylko zaduchu, ale i alergii oraz podtrucia.

 • Jak wykorzystać resztki świec?

  Nie wyrzucaj ich, bo przydadzą się w domu. Uszczelnią okna, usprawnią zamki, zawiasy i przywrócą meblom dawny wygląd. Zaradzą też skrzypieniu podłogi.

 • Rybiki cukrowe. Jak je zwalczyć?

  ....  Wietrz i osuszaj Po kąpieli przewietrz łazienkę. Jeśli nie ma w niej okna, zostaw uchylone drzwi. Mokre ręczniki i dywaniki wysusz na balkonie. Na półce umieść kuleczki pochłaniające wilgoć, tzw. silica(...) papieru. Dlatego często sprzątaj i odkurzaj podłogi.  Skrop olejkiem Srebrzyki, tak jak większość owadów, nie lubią niektórych zapachów. Odstrasza je aromat cytrusów, lawendy, eukaliptusa i mięty...

 • Jeśli robiąc wiosenne porządki, dojdziesz do wniosku, że czas kupić sobie nowy szalik, stary odłóż na półkę. W wolnej chwili zrobisz z niego długą poduchę, która doskonale sprawdzi się jako zagłówek do łóżka albo uszczelnienie drzwi czy okna.

 • ...okna i wyjdź z budynku. Oparzenie będzie mniej bolesne, gdy od razu włożymy rękę pod lodowatą wodę. Ważne jest, by wytrzymać jak najdłużej, nawet gdy jest nam(...)}}--> Wypadek. Jak ratować? Nie trać głowy, choć to nie jest łatwe. Przede wszystkim nie działaj sama...

 • Szkodliwie i nieskutecznie – tak często wygląda ogrzewanie naszych domów. Wiele rodzin ma stare piece i pali byle czym. Ciepło ucieka nam przez nieszczelne okna, a niesprawne piecyki elektryczne grożą pożarem. Warto to zmienić – w naszym wspólnym interesie!

 • Pomyślmy zawczasu o rachunkach za ogrzewanie i zróbmy wszystko, aby płacić jak najmniej. Możemy zaoszczędzić nawet 800 zł rocznie.

 • ...25–27°C. W pomieszczeniach, których rzadko używasz, staraj się nie włączać kaloryfera. Pamiętaj, by zawsze odsłaniać w dzień okna, tak by słońce mogło nagrzać pomieszczenie. Zadbaj o grzejnik. Nie(...) o 4 proc. (Cena za 2,5 m ok. 13 zł). Wietrz z głową. Zimą najlepiej sprawdzi się szybkie, ale intensywne wietrzenie. Otwórz wszystkie okna w pomieszczeniu na kilka minut i zrób krótki przeciąg...

 • Zapytaj administratora Jeśli ściany bloku, w którym mieszkamy, są nieocieplone albo mamy nieszczelne okna, ucieka przez nie nawet 30% ciepła. Zapytajmy więc administratora(...) ciepło przez nią nie ucieka na zewnątrz. Załóż sweter Kiedy w mieszkaniu mamy nie więcej niż 21°C, przez ściany i okna ucieka mniej ciepła, niż wtedy, kiedy jest w nim wyższa...