• Informacje na temat:

  jak uprawiać niecierpki

Artykuły na temat: jak uprawiać niecierpki
 • Jak uprawiać rośliny balkonowe

  ...i w miarę wysychania podłoża będzie oddawał ją roślinom.  W cieniu Wiele kwiatów woli mniejszą ilość światła. Należą do nich niecierpki, begonie, hortensje, bluszcze, różnokolorowe funkie, a także poziomki i aromatyczna mięta. Nie musimy całkowicie rezygnować z kwiatów, które lubią słońce. Na zacienionym balkonie nie będą kwitły długo i obficie, ale przez jakiś czas będziemy cieszyć się ich...

 • Można go potraktować jak ogródek przydomowy i oprócz kwiatów uprawiać na nim zioła, owoce i oszczędzać nawet 120 zł miesięcznie.

 • Jak smakuje Grecja?

  Zamykasz oczy, myślisz: Grecja. Oczami wyobraźni widzisz antyczne zabytki, białe domki w małych miasteczkach, kozy wypasające się na pagórkach, piaszczyste plaże nad ciepłym morzem... Wiesz, jak wygląda Grecja, ale czy wiesz, jak smakuje?

 • Skóra podrażniona roślinami - jak złagodzić dokuczliwe zmiany

  Zdarza się, że urzeczeni naturalnym pięknem kwiatów i krzewów, zrywamy je, zupełnie nie zdając sobie sprawy, że mogą być bardzo niebezpieczne i powodować świąd, pokrzywkę czy oparzenia. Są jednak proste kuracje, które ukoją te objawy.

 • 7 ciekawostek o winie

  ...winorośli odnaleziono w okolicach Krakowa i liczą sobie ponad 1100 lat. 4. Skąd wiadomo, że wino jest dobre? Aby ocenić jakość wina, nie należy zbytnio skupiać się na przedniej etykiecie, bo to nie gustowna butelka wpływa na cenę wina. Jeśli możesz, sprawdź, jak pachnie - im więcej aromatów wyczujesz,  tym większa szansa, że wino będzie dobrej jakości. Zwróć też uwagę, co znajduje się na...

 • ...z kawy lub herbaty zasilą rośliny wymagające kwaśnej gleby, np. begonie, niecierpki, a skorupki jaj – zasadowej, którą lubią np. lawenda, gęsiówka.

 • Ogród i balkon kwitnące od wiosny do jesieni

  ...​Wychodzisz na taras, a tam wszystko kwitnie i pachnie. I wcale się przy tym wiele nie napracowałaś. Jak to możliwe? Bo robisz to najprościej, jak się da.

 • Zadbaj, aby nie zmarzły

  Poddaj je kwarantannie Gdy temperatura spadnie do 5°C, pelargonie, niecierpki i fuksje przenieś z balkonu lub tarasu do najchłodniejszego pomieszczenia w domu. Możesz skrócić im pędy do 15-20 cm(...) i tymianku, a także krzaczki lauru. Zioła nie lubią nie tylko chłodu, ale też wilgoci (namoknięte tracą aromat). W domu znajdź dla nich jak najjaśniejsze miejsce, z dala od kaloryfera, bo przesuszone...

 • Dobierz odpowiednie rośliny na balkon. Podpowiemy, jakie gatunki kochają słońce, a które lepiej czują się w cieniu.

 • Balkon na 4 strony świata

  Dobierz odpowiednie rośliny na balkon. Podpowiemy, jakie gatunki kochają słońce, a które lepiej czują się w cieniu.

Dyskusje na temat: jak uprawiać niecierpki
 • Niecierpek jak sadzić?

  Koleżanka ma mi załatwić po zimie sadzonki niecierpka, bo ponoć są bardzo ładne i niecierpki według niej nadają się na balkon. Tylko ja nie mam pojęcia o tym jak sadzić niecierpek i jak niecierpek uprawiać... Wie ktoś jak sadzić niecierpek?