• Informacje na temat:

  jak uniknąć grypy

Artykuły na temat: jak uniknąć grypy
 • ​Możesz zrobić wiele, by uniknąć przeziębienia tej jesieni (i zimy)

  Nie jesteś w stanie zupełnie wyeliminować ze swojego życia przeziębienia i grypy, ale możesz zrobić naprawdę dużo, by chorować rzadziej. Jak więc postępować, by nadchodząca jesień i zima nie była jedną, niekończącą się infekcją?

 • Grypa i przeziębienie - jak je odróżnić i leczyć?

  ...groźniejsza, szczególnie dla dzieci i osób starszych. Skutkiem niewyleczonej grypy bywają niebezpieczne powikłania, jak choćby zapalenie płuc, mięśnia sercowego czy mózgu. Dolegliwości utrzymują się znacznie(...), istnieją skuteczne sposoby ich odróżniania, co może mieć kluczowe znaczenie przy podejmowaniu decyzji o leczeniu. Objawy Zarówno przeziębienie, jak i grypa, to choroby układu oddechowego z bardzo podobnymi...

 • Wybierasz się na zakupy? Uważaj na te miejsca pełne zarazków!

  Gorączka zakupów to nie jedyne, co może cię dopaść w centrum handlowym. Wirus przeziębienia, grypy, bakterie E.coli czy gronkowca to tylko niektóre z czających się tam zarazków. Gdzie znajdziesz ich najwięcej?

 • Serce jak dzwon

  Serce to najważniejsza część organizmu. Jest to rodzaj pompy tłoczącej krew. Składa się z dwóch przedsionków i dwóch komór. Ma kształt stożka czy - jak kto woli... serca. Pompuje krew do wszystkich(...) przemiany materii. I tak w kółko. Ten proces trwa przez cały czas i od tego, jak sprawne jest serce, zależy zarówno długość, jak i jakość naszego życia. Przychodzi serce do lekarza Spośród wielu...

 • Kolejność uczuć

  Kochać to nie znaczy zawsze to samo... Kobieta kocha inaczej niż mężczyzna i czegoś innego w miłości oczekuje. Uczucie zmienia się wraz z przeżytym wspólnie czasem. Po 20 latach rzadko przypomina to z dnia zaręczyn. Zdaniem wielu psychologów, rozpad więzi i wygasanie miłości są nieuchronne. Czy rzeczywiście? Profesor Bogdan Wojciszke podpowiada nam, jak uniknąć „końca świata” małżonków...

 • Wzorowe przyjęcie

  Wszystkich konsekwencji karnawałowej nocy nie da się uniknąć. Jednak wiele można zminimalizować, a my wiemy, jak to zrobić. Wybrałaś już sukienkę na wieczór? Zanim ją ubierzesz, zacznij realizować nasz plan. I jutro będziesz w świetnej formie.

 • Nadchodzi sezon na żołądkową grypę

  Zakażenia norowirusami można uniknąć, stosuąąc podstawowe zasady higieny.

 • Dbajmy o serce nie tylko od święta

  Zdrowe zęby, wyleczona angina pomogą uniknąć kardiologicznych kłopotów.

 • Stop antybiotykom

  WHO alarmuje, że jeśli szybko nie zmniejszymy konsumpcji antybiotyków, będziemy umierać z powodu błahyh infekcji. O tym, jak temu zapobiec z prod. Walerią Hryniewicz, specjalista mikrobiologii lekarskiej, rozmawia Katarzyna Koper.

 • Infekcje: 5 kuracji wspomagających leczenie

  Poprosiliśmy naszych ekspertów-lekarzy o radę, jak złagodzić objawy infekcji dróg oddechowych, co robić, by szybko wrócić do formy. Sami też stosują te metody, gdy chorują!

Dyskusje na temat: jak uniknąć grypy
 • Re: Jak zrobić domowy syrop na przeziębienie?

  Czasami ciężko nam rozróżnić przeziębienie od grypy. Aby uniknąć grypy warto regularnie się szczepić. A w razie zachorowania Lux Med ma teraz w 8 miastach Centra Intencyjne do których można się udać w trybie pilnym.

 • Re: Pod kontrolą

  mój ginekolog twierdzi, że "prezerwatywa to żadne zabezpieczenie" i jest w tym trochę racji - zawsze istnieje ryzyko, ze się zsunie albo pęknie... jeżeli chce się uniknąć ciąży trzeba wybrać którąś z metod długodystansowych. Próbowałam wszystkich - pigułek, plastrów, wkładki - nie używałam tylko zastrzyków. Żadna nie była idealna - pigułki były oki, do czasu grypy jelitowej - nie wiedziałam czy