• Informacje na temat:

  jak uniknąć grypy

Artykuły na temat: jak uniknąć grypy
 • Serce jak dzwon

  Serce to najważniejsza część organizmu. Jest to rodzaj pompy tłoczącej krew. Składa się z dwóch przedsionków i dwóch komór. Ma kształt stożka czy - jak kto woli... serca. Pompuje krew do wszystkich(...) przemiany materii. I tak w kółko. Ten proces trwa przez cały czas i od tego, jak sprawne jest serce, zależy zarówno długość, jak i jakość naszego życia. Przychodzi serce do lekarza Spośród wielu...

 • Kolejność uczuć

  Kochać to nie znaczy zawsze to samo... Kobieta kocha inaczej niż mężczyzna i czegoś innego w miłości oczekuje. Uczucie zmienia się wraz z przeżytym wspólnie czasem. Po 20 latach rzadko przypomina to z dnia zaręczyn. Zdaniem wielu psychologów, rozpad więzi i wygasanie miłości są nieuchronne. Czy rzeczywiście? Profesor Bogdan Wojciszke podpowiada nam, jak uniknąć „końca świata” małżonków...

 • Wzorowe przyjęcie

  Wszystkich konsekwencji karnawałowej nocy nie da się uniknąć. Jednak wiele można zminimalizować, a my wiemy, jak to zrobić. Wybrałaś już sukienkę na wieczór? Zanim ją ubierzesz, zacznij realizować nasz plan. I jutro będziesz w świetnej formie.

 • Nadchodzi sezon na żołądkową grypę

  Zakażenia norowirusami można uniknąć, stosuąąc podstawowe zasady higieny.

 • Dbajmy o serce nie tylko od święta

  Zdrowe zęby, wyleczona angina pomogą uniknąć kardiologicznych kłopotów.

 • Stop antybiotykom

  WHO alarmuje, że jeśli szybko nie zmniejszymy konsumpcji antybiotyków, będziemy umierać z powodu błahyh infekcji. O tym, jak temu zapobiec z prod. Walerią Hryniewicz, specjalista mikrobiologii lekarskiej, rozmawia Katarzyna Koper.

 • Infekcje: 5 kuracji wspomagających leczenie

  Poprosiliśmy naszych ekspertów-lekarzy o radę, jak złagodzić objawy infekcji dróg oddechowych, co robić, by szybko wrócić do formy. Sami też stosują te metody, gdy chorują!

 • Tylko profilaktyka może ochronić przed grypą

  Zapalenie płuc, oskrzeli, mięśnia sercowego, niewydolność nerek, poinfekcyjne zapalenie mózgu, opon mózgowo - rdzeniowych lub zaostrzenie astmy – to tylko niektóre z najczęstszych powikłań pogrypowych. Jak uchronić się przed nimi? Najskuteczniejszym sposobem uniknięcia zakażenia grypą jest zastosowanie szczepionki.

 • 5 ważnych pytań o świńską grypę

  Sezon na grypę w pełni. Na szczęście nie jest ona tak groźna, jak początkowo sądzono.

 • Wezwij posiłki

  By stawić czoła sezonowym infekcjom, oprócz czapki i ciepłych butów, przyda się też odpowiednia dieta, która wzmocni odporność. Jeśli jednak zachorujesz, poprawi samopoczucie i przyspieszy powrót do zdrowia nawet o kilka dni. Jak się odżywiać, żeby skutecznie walczyć z przeziębieniem i grypą? Pytamy o to lekarzy i dietetyka.

Dyskusje na temat: jak uniknąć grypy
 • Re: Pod kontrolą

  mój ginekolog twierdzi, że "prezerwatywa to żadne zabezpieczenie" i jest w tym trochę racji - zawsze istnieje ryzyko, ze się zsunie albo pęknie... jeżeli chce się uniknąć ciąży trzeba wybrać którąś z metod długodystansowych. Próbowałam wszystkich - pigułek, plastrów, wkładki - nie używałam tylko zastrzyków. Żadna nie była idealna - pigułki były oki, do czasu grypy jelitowej - nie wiedziałam czy