• Informacje na temat:

  jak uczyć dziecko czytania

Artykuły na temat: jak uczyć dziecko czytania
 • Marta Handschke: Uczę się rozumieć mężczyzn

  W przeszłości mężczyźni pili, bili, odchodzili, nie było chęci kontaktu. Ludzie nie wiedzieli, jak ze sobą rozmawiać. A teraz mamy środki, żeby się tego uczyć, terapie, większą świadomość jak ze sobą można być - mówi Marta Handschke, autorka książki "Brzuch Matki Boskiej".

 • Moje dziecko robi, co chce

  Projektują dziecko według własnych wyobrażeń. wkładają w jego wychowanie mnóstwo pracy, pieniędzy i marzeń. A kiedy syn czy córka wybiera własna drogę, ma inne pasje, cierpią. Przeżywają smutek, złość i rozczarowanie.

 • Wolno czytać przy obiedzie

  ...", zacznie więc od "trzy": skąd się wzięło, jak to jest w innych językach etc. Tę pełną entuzjazmu opowieść Fiszer kwituje słowami: "Wielka to praca, panie Antoni. Wielka i żmudna. Ale za to... jałowa(...) dawniejszej pracy. Jestem pedantyczny, w gabinecie mam porządek, żadnych niepotrzebnych - a czasem i potrzebnych - rzeczy. Wszystko ułożone, posegregowane. Tak jak hasła w książce. Od ananasa - "ta...

 • Wojciech Malajkat: Uczę się od życia

  Zbyszek Zamachowski jest niski i charakterystyczny, Piotr Polk jest przystojny, a ja jestem mądry. Ten podział bardzo dawno wykonałem i na szczęście dla nas jakoś się sprawdza - mówi Wojciech Malajkat opowiadając o kulisach zawodu aktora.

 • Najpiękniejsze książki dla dzieci pod choinkę – jak wybrać odpowiedni tytuł?

  Zastanawiasz się, jakie zabawki są najmodniejsze w tym sezonie? Jaki gadżet najbardziej ucieszy Twoje dziecko? Zamiast kolejnego zbędnego przedmiotu, podaruj mu książki – to czas, który spędzicie razem i historie, które zostaną z nim na zawsze. Jakie tytuły warto podarować dzieciom pod choinkę?

 • ...do działania. Co zatem kupić? Jak wybrać zabawkę, z której dziecko będzie nie tylko zadowolone, ale także posłuży ona przez dłuższy czas? Jak rozwijać motorykę małą? Najbardziej dynamiczny(...) myślenia. Dziecko zaczyna zauważać, że ruch, jaki wykona, przeciągając mokrym pędzlem po macie, zostawia ślad. Na razie jeszcze nie rozumie, jak to się dzieje, ale bawi go sam efekt. W tym wieku...

 • Oświecony Kochanek: Uczę seksu

  Prowadzi jedną z najpopularniejszych polskich witryn o seksie. Uważa, że seksu, jak czytania, można, a nawet trzeba, się uczyć.

 • Wolny jak Peszek

  ...sztywno, jak robot, odtwarzać jakieś sekwencje zachowań czy powtarzać słowa popularnego psychologa. On może i dużo wie, ma doświadczenie, ale to nie on wychowuje moje dziecko, to ja mam je wychować(...)Twój STYL: Umówiliśmy się na rozmowę o wolności. Chciałabym sprawdzić, jak istotna jest ona dla pana. Poproszę o rozwiązanie testu Miltona Rokeacha, psychologa. Czy mógłby pan uszeregować hasła...

 • Jak być kochaną

  Tryska energią, poczucie humoru ma ostre jak brzytwa i z niesłabnącym zaciekawieniem przygląda się ludziom oraz światu. Barbara Krafftówna, niezwykła kobieta i niezrównana aktorka.

 • Być jak celebrytka

  Która z nas nie chciałaby żyć zdrowo, twórczo i bez stresu? Czy jest na to patent? Może znają go celebrytki, które uczą, jak zachować młodość, być w formie, nie stresować się i mieć czas na wszystko. Nasza dziennikarka Natalia Kuc kupiła ich książki i próbowała zastosować się do rad. Czy Beata Pawlikowska, Agnieszka Maciąg, Anna Lewandowska i Małgorzata Rozenek uczynią z niej szczęśliwszą kobietę?

Dyskusje na temat: jak uczyć dziecko czytania
 • -

  -

  kochane, moim celem nie jest zniszczenie dziecku dzieciństwa i wyhodowanie sobie aspołecznego okularnika ;) według autora tej metody dziecko mozna uczyć tylko kiedy jest wypoczete, wesołe i traktuje to zajęcie jak ZABAWĘ. ono w ten sposób tez poznaje świat, nie tylko smakiem, słuchem, węchem i dotykiem, ale i wzrokiem. uwielbiam czytać ksiazki i chciałbym tym zarazić moje dziecko, nie na siłe, bo

 • Re: Nie wiem jak to jest

  . Jak dziecko z stwierdzoną dysleksją(np. stwierdza się zaburzenia wzrokowe) ma się nauczyć czytać, kiedy w trakcie czytania przekręcają mu sie litery, albo gubi je, albo ich nie zauważa, itd. Jak dziecko ma się nauczyć poprawnie pisać, skoro ma problem z rozróżnieniem znaków graficznych, itd. A to, że nie chce się uczyć jest leniwe wynika z faktu, że jest dyslektykiem.