• Informacje na temat:

  jak uczyć dziecko czytania

Artykuły na temat: jak uczyć dziecko czytania
 • Marta Handschke: Uczę się rozumieć mężczyzn

  W przeszłości mężczyźni pili, bili, odchodzili, nie było chęci kontaktu. Ludzie nie wiedzieli, jak ze sobą rozmawiać. A teraz mamy środki, żeby się tego uczyć, terapie, większą świadomość jak ze sobą można być - mówi Marta Handschke, autorka książki "Brzuch Matki Boskiej".

 • Moje dziecko robi, co chce

  Projektują dziecko według własnych wyobrażeń. wkładają w jego wychowanie mnóstwo pracy, pieniędzy i marzeń. A kiedy syn czy córka wybiera własna drogę, ma inne pasje, cierpią. Przeżywają smutek, złość i rozczarowanie.

 • Wojciech Malajkat: Uczę się od życia

  Zbyszek Zamachowski jest niski i charakterystyczny, Piotr Polk jest przystojny, a ja jestem mądry. Ten podział bardzo dawno wykonałem i na szczęście dla nas jakoś się sprawdza - mówi Wojciech Malajkat opowiadając o kulisach zawodu aktora.

 • Najpiękniejsze książki dla dzieci pod choinkę – jak wybrać odpowiedni tytuł?

  Zastanawiasz się, jakie zabawki są najmodniejsze w tym sezonie? Jaki gadżet najbardziej ucieszy Twoje dziecko? Zamiast kolejnego zbędnego przedmiotu, podaruj mu książki – to czas, który spędzicie razem i historie, które zostaną z nim na zawsze. Jakie tytuły warto podarować dzieciom pod choinkę?

 • ...do działania. Co zatem kupić? Jak wybrać zabawkę, z której dziecko będzie nie tylko zadowolone, ale także posłuży ona przez dłuższy czas? Jak rozwijać motorykę małą? Najbardziej dynamiczny(...) myślenia. Dziecko zaczyna zauważać, że ruch, jaki wykona, przeciągając mokrym pędzlem po macie, zostawia ślad. Na razie jeszcze nie rozumie, jak to się dzieje, ale bawi go sam efekt. W tym wieku...

 • Oświecony Kochanek: Uczę seksu

  Prowadzi jedną z najpopularniejszych polskich witryn o seksie. Uważa, że seksu, jak czytania, można, a nawet trzeba, się uczyć.

 • Wolny jak Peszek

  ...sztywno, jak robot, odtwarzać jakieś sekwencje zachowań czy powtarzać słowa popularnego psychologa. On może i dużo wie, ma doświadczenie, ale to nie on wychowuje moje dziecko, to ja mam je wychować(...)Twój STYL: Umówiliśmy się na rozmowę o wolności. Chciałabym sprawdzić, jak istotna jest ona dla pana. Poproszę o rozwiązanie testu Miltona Rokeacha, psychologa. Czy mógłby pan uszeregować hasła...

 • Jak być kochaną

  Tryska energią, poczucie humoru ma ostre jak brzytwa i z niesłabnącym zaciekawieniem przygląda się ludziom oraz światu. Barbara Krafftówna, niezwykła kobieta i niezrównana aktorka.

 • Pokazali mi, jak żyć

  Wisława Szymborska nauczyła ją dystansu do świata, Władysław Bartoszewski, żeby do końca żyć na pełnych obrotach. Zbigniew Brzeziński pokazał, że rodzina jest tak samo ważna jak kariera w Białym Domu. Katarzyna Kolenda-Zaleska z wybitnymi Polakami rozmawiała nie tylko przed kamerami.

 • Pamięć i wspomnienia. Kiedy dzieci zaczynają pamiętać i wspominać?

  Pamięć jak dyskietka Na początek trochę naukowych faktów. Zdolność zapamiętywania konkretnych, uporządkowanych informacji dziecko nabywa w okolicach 2 i 3 roku życia. Rozwiązuje wówczas proste(...) i zabawek). W okolicach 3 roku życia dziecko wkracza w kolejny etap rozwoju swej pamięci. Przyswaja wtedy coraz większe porcje informacji: recytuje wierszyki, śpiewa piosenki czy kołysanki. Zyskuje przy tym...

Dyskusje na temat: jak uczyć dziecko czytania
 • -

  -

  kochane, moim celem nie jest zniszczenie dziecku dzieciństwa i wyhodowanie sobie aspołecznego okularnika ;) według autora tej metody dziecko mozna uczyć tylko kiedy jest wypoczete, wesołe i traktuje to zajęcie jak ZABAWĘ. ono w ten sposób tez poznaje świat, nie tylko smakiem, słuchem, węchem i dotykiem, ale i wzrokiem. uwielbiam czytać ksiazki i chciałbym tym zarazić moje dziecko, nie na siłe, bo

 • Re: Nie wiem jak to jest

  . Jak dziecko z stwierdzoną dysleksją(np. stwierdza się zaburzenia wzrokowe) ma się nauczyć czytać, kiedy w trakcie czytania przekręcają mu sie litery, albo gubi je, albo ich nie zauważa, itd. Jak dziecko ma się nauczyć poprawnie pisać, skoro ma problem z rozróżnieniem znaków graficznych, itd. A to, że nie chce się uczyć jest leniwe wynika z faktu, że jest dyslektykiem.