• Informacje na temat:

  jak sprawić by miłość trwala wiecznie

Artykuły na temat: jak sprawić by miłość trwala wiecznie
 • Jak miłość odbiera nam rozum

  ...7 kwietnia zmarł prof. Jerzy Vetulani, wybitny psychofarmakolog, neurobiolog i biochemik. Przypominamy rozmowę z profesorem, którą przeprowadziliśmy w październiku 2015 roku. Zapytaliśmy wówczas o to, czy miłość można wyjaśnić i opisać w kategoriach naukowych.

 • Znaleźć czas na miłość

  Nie dzisiaj. Jutro. Nie mam czasu. Nie mam siły. Brak czasu i zmęczenie to najczęstsze przyczyny, dla których Polacy rezygnują z seksu. Jak sprawić, żeby w codziennym grafiku, gdzieś miedzy pracą, hobby i obowiązkami domowymi, znalazł się czas na miłość?

 • Jak miłość odbiera nam rozum

  ..."W jaki sposób, stosując terminy z dziedziny fizyki i chemii, można wyjaśnić tak ważny, biologiczny fenomen jak pierwsza miłość?" - pytał Albert Einstein. A my o to, czy miłość można wyjaśnić i opisać w kategoriach naukowych, pytamy neurobiologa i farmakologa, autora wydanych niedawno książek: "Bez ograniczeń. Jak rządzi nami mózg" oraz "Mózg i błazen", profesora Jerzego Vetulaniego.

 • Dbajmy o miłość na każdym etapie związku

  Gorąca miłość, która pojawia się nagle i trwa po wieczne czasy, jest mitem! W prawdziwym życiu uczucie przechodzi różne etapy i z biegiem czasu się zmienia. Aby przetrwało przeciwności, trzeba je umiejętnie pielęgnować.

 • Jak dbać o miłość na każdym etapie związku

  Gorąca miłość, która rozpoczyna się od pierwszego wejrzenia i trwa latami, to mit! Trzeba ją pielęgnować na każdym etapie związku. Jak to robić, podpowiada psycholog.

 • Niech wreszcie spokój trwa

  .... serialu "W labiryncie" w reżyserii Pawła Karpińskiego. Miłość? - Och, niech pani nie będzie dzieckiem, męża przestałam kochać bardzo szybko. Doskonale zdaje sobie sprawę, jak bardzo trzyma przy kimś(...)Punto grande zaparkowane przed teatrem Ateneum na warszawskim Powiślu wyróżnia się spośród innych aut. Krzykliwy pomarańcz, błyszcząca karoseria, lśniące felgi. Wygląda, jakby dopiero co wyjechało...

 • Gdy spadają różowe okulary, znowu je zakładam

  Katarzyna Herman (45 l.) opowiedziała nam o tym, jak ważnym uczuciem w jej życiu jest miłość i jak zmienia się ona wraz z upływem lat.

 • Wielki grzesznik

  ...zebranych w Kaplicy Sykstyńskiej? Kobiety - babcia, matka, siostra, ale i jego miłość z młodości oraz szefowa w laboratorium chemicznym, w którym przez jakiś czas pracował - były bardzo ważne w życiu(...)Twój STYL: Jak poznała pani człowieka, o którym lata później napisała książkę Franciszek. Życie i rewolucja? Elisabetta Piqué: - Byłam akurat w Rzymie. Był początek 2001 roku. Zadzwonili do mnie...

 • Niewierna mimo woli

  ...„Mnie to się nie zdarzy”, wmawiały sobie, choć w Polsce co trzecia mężatka ma romans. Miała je chronić przysięga przed ołtarzem, zasady wpajane w domu i... lęk, że tyle jest do stracenia: mąż, dziecko, bezpieczny dom. A jednak pozwoliły sobie na zakazaną miłość. To było im potrzebne, by zrozumieć, co w życiu jest najważniejsze. Jakiego dokonały wyboru? Opowiadają niewierne matki Polki.

 • Teraz wszystko się zmieni

  Narodziny dziecka to niepowtarzalna życiowa lekcja. Maleńka istota sprawi, że pojęcia takie jak miłość czy odpowiedzialność nagle nabiorą dla was zupełnie nowego znaczenia.