• Informacje na temat:

  jak sporzadzic akt prawny

Artykuły na temat: jak sporzadzic akt prawny
 • Jak załatwiać formalności za starszą osobę

  ...„szczególne” zamiast „ogólne”, a w treści napisać konkretnie, jakiej sprawy dotyczy (np. sprzedaży samochodu). Kiedy trzeba umówić się do notariusza ● Jeśli czynność prawna wymaga formy aktu notarialnego(...) chorego uniemożliwia dowiezienie go do kancelarii, notariusz może świadczyć usługi również w domu klienta lub w szpitalu. ✔ Akty notarialne, które wówczas powstaną są ważne, tak jak te...

 • Darowizna, testament, umowa o dożywocie

  Jeśli chcemy mieć pewność, co się stanie kiedyś z naszą własnością, warto rozporządzić nią jeszcze za życia. - Tylko... jak to zrobić najkorzystniej? - pytają często czytelnicy w listach do redakcji. Objaśniamy zasady różnych sposobów przekazania majątku rodzinie lub obcym osobom.

 • Wszystko o spadku. Kiedy warto go przyjąć, a kiedy odrzucić

  Pamiętajmy, że dziedzicząc spadek, przejmujemy nie tylko majątek zmarłego, ale i jego zobowiązania, czyli długi. Jak to zrobić, by nie wpaść w kłopoty finansowe?

 • Żyjecie bez ślubu? Zadbajcie o swoje prawa

  W polskim prawie rodzinnym nie ma przepisów o konkubinacie i nie można go zarejestrować w USC jak małżeństwa. Nasi eksperci, Katarzyna Węgorek, adwokat i Piotr Gajda, radca prawny, wyjaśniają więc, jakie są konsekwencje prawne takiego "niezarejestrowanego" związku. Panie, które nie biorą ślubu, często mówią, że do szczęścia nie potrzebują papierka. Warto jednak wiedzieć, jakie konsekwencje prawne...

 • Separacja czy rozwód?

  Gdy w małżeństwie przestaje się układać i ścieżki partnerów coraz bardziej się rozchodzą, rodzi się pytanie, jak się rozstać. Który scenariusz będzie lepszy? O tym w naszym poradniku.

 • Czym się różni konkubinat od małżeństwa?

  Chociaż coraz więcej par żyje bez ślubu, to prawo traktuje te osoby jakby były sobie obce. Co to dla nich oznacza?