• Informacje na temat:

  jak się uczyć językow obcych

Artykuły na temat: jak się uczyć językow obcych
 • Telewizja jest dobrym sposobem na poznawanie języków obcych. Możliwość taką dają płatne pakiety TV i darmowe kanały.

 • Jak skutecznie uczyć się języków?

  Wkuwasz, wkuwasz, a słówka i tak wylatują z głowy? Ekspert wyjaśnia co robi, by szybko i skutecznie uczyć się języków.

 • Dysleksja to zespół specyficznych trudności w czytaniu i pisaniu u dzieci i osób dorosłych o prawidłowym rozwoju umysłowym. Zgodnie z danymi przytaczanymi przez Polskie Towarzystwo Dysleksji, odsetek uczniów dyslektycznych w Polsce szacowany jest na 9-10%. Jak wykorzystać potencjał drzemiący w osobach z dysleksją, aby takie osoby potrafiły skutecznie uczyć się języków obcych?

 • Rumieni się, zapomina języka w gębie...

  Syn spojrzał na mnie zaskoczony, po czym się zarumienił. - Nigdzie nie idę - stwierdził krótko. - Jak to? Spotkałam jej mamę w windzie i mówiła, że cała klasa będzie. Śmiała się, że najazd ich(...) uczyć - odpowiedział. Próbowałam podpytać go, dlaczego. O co mu chodzi. Ale mimo nacisków niczego się nie dowiedziałam. Zmartwiłam się. Wiem, że mój syn jest nieśmiały. Był taki od dziecka wobec...

 • Wojciech Malajkat: Uczę się od życia

  Zbyszek Zamachowski jest niski i charakterystyczny, Piotr Polk jest przystojny, a ja jestem mądry. Ten podział bardzo dawno wykonałem i na szczęście dla nas jakoś się sprawdza - mówi Wojciech Malajkat opowiadając o kulisach zawodu aktora.

 • Andrzej Krakowski: Stałem się Polakiem, jak wyjechałem z Polski

  Paradoks polega na tym, że ja się stałem Polakiem, jak wyjechałem z Polski - mówi Andrzej Krakowski, reżyser, scenarzysta, producent filmowy.

 • Kolumbia: Bądź jak złoto

  Zgodnie z filozofią Indian Czibcza, tak jak dobre ziarno daje pożywienie, tak i my powinniśmy być dobrym ziarnem i przyczyniać się do tworzenia lepszego świata. Serce powinno się kierować maksymalnym dobrem i być pozbawione jadu, mózg powinien mieć czyste myśli, a my sami powinniśmy być jak złoto i odbijać to, co w nas najlepsze - pisze podróżnik Tony Kososki w swojej książce "Widzieć więcej...

 • Jak się żyje uchodźczyniom w Polsce?

  ...minęło pół roku, a decyzji nadal nie ma), można brać lekcje języka polskiego, można uczyć się nowego zawodu. Jednak przede wszystkim się czeka - na nadanie statusu uchodźcy, albo, w razie, odmowy na(...) człowieka. - Jak tak się całymi dniami siedzi i czeka, to człowiek może zwariować - mówi Roza, uchodźczyni z Czeczenii, która w jednym z polskich ośrodków dla uchodźców przebywała 1,5 roku. - Ścisk...

 • Jak wybrać kolonie dla dziecka?

  Survival, jazda konna, taniec i windsurfing – z roku na rok rośnie oferta obozów tematycznych dla dzieci. Jak znaleźć taki, który okaże się idealny dla twojej pociechy?

 • Jak wyglądało dzieciństwo Barbary Radziwiłłówny?

  Trzymana krótko i z dala od książek. Jeśli nie bita, to na pewno ignorowana. Dorastała w luksusie. Ale wcale nie miała dzieciństwa jak z bajki.