• Informacje na temat:

  jak robić soki z warzyw i owocow

Artykuły na temat: jak robić soki z warzyw i owocow
 • Wiadomo nie od dzisiaj, że domowe dżemy, konfitury czy sałatki są najsmaczniejsze i bardzo zdrowe. Pomożemy Ci je przygotować! Na początek podpowiadamy, jakich naczyń używać, jak wybrać najlepsze owoce i warzywa. Zdradzamy też sposoby na ich przechowywanie.

 • Mózgu sokiem nie nakarmisz...

  ..."Jeśli dopuściliśmy się wyjątkowego obżarstwa, dzień lub dwa na diecie warzywno-owocowej nie zaszkodzą, a mogą nawet korzystnie wpłynąć na nasz metabolizm i odciążyć wątrobę czy nerki" - mówi(...). Dla wielu "najedzenie" się sokiem wydaje się być abstrakcją. I słusznie, bowiem - jak zauważa Kurowska - nasz mózg nie rejestruje kalorii w formie płynnej. "Gdy przyjmujemy pokarm w płynie nasz ośrodek...

 • Rola warzyw i owoców w zwalczaniu skutków stresu oksydacyjnego

  ...organizm. Gdzie szukać sprzymierzeńców w walce z wolnymi rodnikami? Po jakie produkty sięgać, aby odzyskać zachwianą równowagę i zwiększyć ilość antyoksydantów, tak by móc cieszyć się dobrym zdrowiem...

 • Dżemy, powidła, soki, marynaty

  Wiadomo nie od dzisiaj, że domowe dżemy, konfitury czy sałatki są najsmaczniejsze i bardzo zdrowe. Pomożemy ci je przygotować! Na początek podpowiadamy, jakich naczyń używać, jak wybrać najlepsze owoce i warzywa. Zdradzamy też sposoby na ich przechowywanie.

 • Nie masz czasu codziennie chodzić na targ po świeże warzywa i owoce? Mamy na to sposób!

  Nie zawsze masz czas, aby pędzić rano na targ po owoce i warzywa, a przecież nie może ich zabraknąć w wiosennej i letniej kuchni. Podpowiadamy, jak przechowywać warzywa i owoce, aby mieć je zawsze pod ręką.

 • Każdy z nich, mimo że wyprodukowany z owoców czy warzyw, ma inną zawartość.

 • Podpuchnięte oczy? Co robić?

  ...trzeba się z tym pogodzić - pozostaje kosmetyka. Jak sobie pomóc na co dzień? Rozpuść w szklance chłodnej wody łyżeczkę sody oczyszczonej, namocz waciki, obłóż nimi powieki. Poleż tak z 15 minut(...)), witaminę K i przeciwutleniacze (wszelkie świeże warzywa i owoce).  Ogranicz spożycie soli. Wysypiaj się. Sen działa cuda! Śpij na niezbyt płaskiej poduszce (można też unieść wezgłowie łóżka...

 • Wszystko, co musisz wiedzieć o sokach i musach

  Soki i musy to witaminy w smart formie – są smaczne, modne i przede wszystkim wygodne. Warto o tym pamiętać nie tylko 30 maja – w Światowy Dzień Soku - ale przez cały rok. Przeczytajcie nasz tekst i przekonajcie się, co jest prawdą, a co szkodliwym mitem na temat soków i musów.

 • Sok z selera - właściwości odżywcze i sposoby przygotowania soku z selera naciowego

  Pomimo tego, że seler naciowy to warzywo doskonale wszystkim znane, nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, ile cennych dla zdrowia witamin i minerałów jest ukrytych w jego wnętrzu. A trzeba przyznać, że ich lista jest naprawdę imponująca.

 • Żywe soki - zdrowe i pyszne

  ...​Sklepowe półki wprost uginają się od różnego rodzaju soków. Jedne są w kartonach, inne w butelkach. Jedne mętne, z miąższem, inne klarowne. Pasteryzowane, odtworzone z zagęszczonego soku lub świeżo wyciskane, jednodniowe. Jak w tym gąszczu produktów wybrać te najlepsze, najwartościowsze i czy w ogóle mają one pozytywny wpływ na nasze zdrowie? Czy w ogóle warto je pić?