• Informacje na temat:

  jak radzić sobie z menopauza

Artykuły na temat: jak radzić sobie z menopauza
 • Nietrzymanie moczu: Jak radzić sobie z problemem

  Nietrzymanie moczu, nazywane fachowo inkontynencją, nadal (choć niesłusznie) jest uważane za wstydliwą dolegliwość. Podpowiadamy, co zrobić, kiedy zaobserwujecie u sobie pierwsze objawy: jakie badania wykonać, jak ćwiczyć mięśnie dna miednicy i jak radzić sobie z niekontrolowanymi wyciekami w pracy lub w sytuacjach towarzyskich.

 • Hormony po 50. Co się z nimi dzieje i jak sobie radzić

  Po okresie dojrzewania i ciąży menopauza jest kolejnym okresem, kiedy poziom hormonów ulega gwałtownym wahaniom. To właśnie one są przyczyną nieprzyjemnych objawów. Mamy kilka sprawdzonych rad dla kobiet, które ich doświadczą.

 • Problemy z pęcherzem: Jak sobie z nimi radzić

  Najczęściej chorują kobiety między 15. a 35. rokiem życia. Infekcja pęcherza moczowego rozwija się szybko i przez kilka dni uniemożliwia normalne życie. Nieleczona może doprowadzić nawet do niewydolności nerek. Sprawdź, jak ją bezpiecznie leczyć i jak skutecznie jej zapobiegać.

 • 5 dobrych wiadomości dla kobiet po menopauzie

  Spróbuj pomyśleć o menopauzie nie jak o dopuście bożym, ale jak o prezencie od natury. To tak, jakby chciała ci powiedzieć: "Dotąd zajmowałaś się dziećmi i rodziną. Teraz weź sobie wolne". Żaden inny(...)? Wystarczy sobie uświadomić, że ten okres obejmuje aż jedną trzecią naszego życia. A ciało szykuje się do niego już po 35. urodzinach, a wiek ten trudno przecież uznać za podeszły. Przykre objawy...

 • Menopauza? Kontroluj masę ciała i uważaj na nadwagę

  Wbrew stereotypom, menopauza nie musi być nieprzyjemnym okresem z życiu kobiety. Wystarczy trochę się postarać, by zminimalizować jej skutki, zwłaszcza, że nie da się uniknąć przekwitania.

 • Menopauza: Jak pokonać dolegliwości

  ...ginekologiem, który podpowie, jak pokonać przykre objawy przekwitania. Część pań, u których dolegliwości są mniej nasilone, może zamiast leków wspomóc się z naturalnymi terapiami. Szczegółowo(...) z niej może skończyć się np. urazem mięśni i stawów, zadyszką. Dobrymi ćwiczeniami na rozgrzewkę są np. skłony, przysiady. ● Pozwól sobie ochłonąć: Po dużym wysiłku, np. szybkim marszu, powinnaś...

 • "Nie dzisiaj, boli mnie głowa". Jak radzić sobie z brakiem ochoty na seks?

  Nie masz dzisiaj ochoty na seks, ale czujesz presję partnera, więc po chwili ulegasz, bo wygrywają wyrzuty sumienia. Nie chcesz sprawić ukochanej osobie przykrości, a do tego masz pewne poczucie obowiązku. Dosyć tego! Radzimy, jak przywrócić w związku dawny ogień.

 • Menopauza - I co dalej?

  ...żylaków, hemoroidów i chorób reumatycznych. W pierwszych latach po menopauzie zmniejsza się masa kostna, co prowadzi do osteoporozy Rośnie ryzyko złamań. Jak sobie radzić? W okresie okołomenopauzalnym(...)Termin menopauza oznacza ostatnią miesiączkę, po której gwałtownie spada poziom estrogenów - żeńskich hormonów płciowych. Przyczyną jest wygasanie pracy jajników. Okres kilku lat przed i po...

 • Jak działają na nas hormony

  ...sprzyja aktywność fizyczna. Wiedzą o tym sportowcy, którzy dzięki takiemu dopingowi mogą trenować praktycznie bez przerwy. Jak sobie radzić z huśtawkami nastroju? Jeśli masz zły humor, pij napar(...), bo hormon ten reaguje na dotyk. Głaszcząc osoby, które lubimy, wzmagamy jego wydzielanie. Uważaj na tarczycę Mało kto zdaje sobie sprawę, jak dużą rolę odgrywa tarczyca i hormony, które ona...

 • Być kobietą po menopauzie

  Menopauza to nie koniec świata. Są sposoby na to, by przejść ten czas pogodnie i... z kobiecym wdziękiem.

Wideo na temat: jak radzić sobie z menopauza
 • Menopauza - początek nowego etapu w życiu

  Menopauza to okres w życiu kobiety pomiędzy wiekiem prokreacyjnym a początkiem starzenia się. Dla wielu kobiet jest to negatywne doświadczenie. W "Dzień Dobry Wakacje" Marzena Bieńkowska-Kaczmarska pokazała, jak radzi sobie z menopauzą. W studiu seksuolog Monika Staruch opowiedziała o pozytywnych aspektach tego procesu. (Dzień dobry TVN)

 • Jak dbać o skórę w czasie menopauzy?

  - Jest to stan, który dotyczy każdej kobiety - powiedziała o menopauzie dermatolog Olga Glińska w rozmowie z Anną Wendzikowską z "Dzień Dobry Wakacje". Jak radzić sobie z objawami, które są widoczne na skórze?(Dzień Dobry TVN)