• Informacje na temat:

  jak przygotować się do wizyty u ginekologa

Artykuły na temat: jak przygotować się do wizyty u ginekologa
 • U ginekologa: Poradnik dla każdej z nas

  Wizyta u ginekologa nie musi być ani stresująca, ani krępująca. Masz prawo zadawać lekarzowi najbardziej wstydliwe pytania i oczekiwać jasnych odpowiedzi.

 • Jak się przygotować do wizyty u seksuologa?

  Często nie umiemy otwarcie mówić o własnej seksualności. Zwłaszcza jeśli mamy z nią kłopoty. Dlatego z pójściem do specjalisty zwlekamy – jak podają badania – aż 18 miesięcy! A jego pomoc może być nieoceniona.

 • Grypa. Przygotuj się na atak!

  Polacy lekceważą grypę, traktując ją jak przeziębienie. Tymczasem z jej powodu na świecie co roku umiera nawet milion osób! Dla kogo jest szczególnie groźna i dlaczego Polacy nie szczepią się przeciwko niej? Z prof. Lidią Brydak rozmawia Katarzyna Koper.

 • Uchroń się przed rakiem szyjki macicy

  Choroba ta nie pojawia się nagle. Rozwija się powoli. Wykryta we wczesnym stadium jest wyleczalna.

 • Gdy idziesz do urologa

  Lekarz specjalista, aby postawić diagnozę, będzie potrzebował wyników badań, zada ci też wiele pytań. Warto więc wiedzieć, jak przygotować się do takiej wizyty. Dzięki temu masz większą szansę na rozpoczęcie kuracji już po pierwszej konsultacji u specjalisty.

 • Gra hormonów

  ...jeśli faktycznie takie przeważają, to oznacza także, że ciągle zdarzają się owulacyjne, podczas których dochodzi do uwolnienia komórki jajowej, więc ciąża jest jak najbardziej możliwa. Dlatego kobiety(...) o budowie zbliżonej do estrogenów? - Warto po nie sięgnąć, gdy zaczynamy odczuwać tzw. objawy wypadowe, takie jak uderzenia gorąca, zlewne poty, kołatanie serca, drażliwość i zmienność nastrojów...

 • Dlaczego wstydzimy się nagości?

  ...swojej nagości. Spora liczba młodych kobiet i tych w kwiecie wieku przyznaje, że wizyty u lekarza ginekologa są dla nich dużym problemem. Stąd, gdy wybierają lekarza prowadzącego częściej decydują się na kobietę - ginekologa, niż na mężczyznę. Jak by to było, gdyby musiały obnażyć się na krześle do badań przed obcym mężczyzną. A przecież to jest specjalista, lekarz, który ma wpisaną w swój zawód...

 • Jak zmienia się twoje ciało w ciąży

  W twoim organizmie zachodzi teraz prawdziwa rewolucja. Upewnij się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku.

 • Jak uniknąć rozstępów w ciąży

  Ciąża to zazwyczaj cudowny okres dla każdej kobiety. Biologia sprawia, że przyszłe mamy promienieją i wyglądają wyjątkowo pięknie, a skóra całego ciała jest szczególnie gładka i napięta. Jednak powiększający się brzuch i dodatkowe kilogramy, które nie są niczym dziwnym w okresie ciąży, mogą powodować pojawienie się rozstępów.

 • Gdzie czai się lęk

  Nie masz czasu iść do lekarza, odebrać wyników badań? Unikasz zaleconego przez specjalistę zabiegu, choć dolegliwości nie znikają? A może... po prostu się boisz. Strach często przeszkadza nam właściwie dbać o zdrowie. Jak sobie z nim radzić?

Dyskusje na temat: jak przygotować się do wizyty u ginekologa
 • spokojnie dziewczyno

  stajesz się kobietą i to jest piękne, jeżli Cię krepuje mężczyzna to znajdź kobietę ginekologa, najlepiej w średnim wieku - około 40 - stki; na początku wizyty powiedz, że jesteś pierwszy raz, że jesteś skrępowana... powiedz po prostu po co przyszłaś i jak czujesz się w danej chwili, pytaj i proś o wyjaśnienia, nawet o to co masz zdjąć z ubrania i jak przygotować się do badania, mów o wszystkim