• Informacje na temat:

  jak przygotować dziecko na pojawienie się rodzenstwa

Artykuły na temat: jak przygotować dziecko na pojawienie się rodzenstwa
 • Będą mieli dziecko

  Dwa lata starali się o kolejnego maluszka. Udało się i w październiku ich rodzina się powiększy. Tylko SHOW zna kulisy ich walki o szczęście.

 • Przygotowujemy smyka na rodzeństwo - co nam pomoże, a co nie ?

  Gdy na świat przyjdzie młodszy braciszek lub siostrzyczka, starsze dziecko może czuć się zazdrosne i odtrącone. Aby tego uniknąć, warto wcześniej oswoić malca z nową sytuacją.

 • Jak załagodzić konflikty ślubne z rodziną?

  Ślub uważany jest za najpiękniejszy dzień w życiu dwojga ludzi, którzy zdecydowali się podjąć wspólną wędrówkę przez dalsze lata. Jednak nim do niego dojdzie, temat ślubu i wesela będzie wywoływał w rodzinach przyszłych nowożeńców wiele emocji, zarówno tych radosnych i euforycznych, jak i trudnych, prowadzących czasem do konfliktów. Jak je skutecznie rozwiązywać, by nie psuć tych niepowtarzalnych...

 • Jak powiedzieć nastolatkowi, że będzie mieć rodzeństwo?

  .... Niedawno jednak odkryłaś, że znów jesteś w ciąży. Szalejesz z radości, mąż pęka z dumy... pojawia się jednak mały problem: jak powiedzieć o tym waszemu nastoletniemu dziecku? Obawa i strach przed przekazaniem takiej informacji jest zawsze uzasadniona. Przecież przez kilkanaście lat wasze dziecko miało rodziców tylko dla siebie! To na nim skupiała się cała wasza uwaga, to jemu poświęcaliście...

 • Dorosłe dzieci alkoholików - nieufne i osamotnione

  Co to jest syndrom DDA? Agnieszka Litwa-Janowska: - Na świecie używa się terminu Dorosłe Dziecko Alkoholika. To jest termin popularny, obiegowy. Sama nazwa wskazuje na sprzeczność, że ktoś jest(...) każdy, kto w dzieciństwie zetknął się z problemem alkoholowym w najbliższej rodzinie staje się DDA, czy może syndrom ten dotyka raczej osoby o jakiejś specyficznej konstrukcji psychicznej? - Nie tylko...

 • Kto się boi zazdrości

  ...​Chcemy się z niej leczyć, ale zazdrość to nie choroba. Chcemy ją wyrzucić z naszych związków, ale zazdrość nie jest intruzem w miłości.

 • Czy mi się śniło, czy Golec tu był?

  Mówią, że Golec uOrkiestra to dar, za który mają wobec losu dług wdzięczności. Dziś zespół to nie tylko hity, ale też fundacja wspierająca młode talenty i akcje charytatywne. Z braćmi Golcami i ich żonami rozmawiamy o tradycyjnych góralskich świętach i bezpieczeństwie, jakie daje rodzina.

 • Jak powinnaś powiedzieć dziecku...

  Rozmowa z kilkulatkiem na dorosłe tematy to nie lada wyzwanie. Ale maluch ma przecież prawo znać odpowiedzi na dręczące go pytania. Jak się zachować i w jaki sposób mówić dziecku o poważnych sprawach?

 • Chrzcimy dziecko

  Każdy przyszły rodzic z dużą niecierpliwością oczekuje mającej pojawić się na świecie pociechy. Po jej przyjściu na świat małego człowieka świeżo upieczona mama z tatą mają do załatwienia sporo spraw urzędowych. Jeśli już się z nimi uporają, planują chrzest swojego nowo narodzonego dziecka.

 • Kiedy zdecydować się na drugie dziecko

  Rok temu urodziłam córeczkę. Myślimy już o drugim maluszku, ale boimy się, że Ola będzie zazdrosna. Jaka różnica wieku między dziećmi jest najlepsza?