• Informacje na temat:

  jak prawidłowo jeździć na rowerze

Artykuły na temat: jak prawidłowo jeździć na rowerze
 • Ulubiony sport Polek?

  ...​Jazda na rowerze, aż 40 procent z nas robi to regularnie. Większość rekreacyjnie, co oznacza, że oprócz przyjemności... niewiele nam to daje. Wystarczy drobna korekta, by przejażdżki zamienić w trening, który pozwoli zadbać o figurę i kondycję.

 • Tata jest potrzebny tak samo jak mama

  ...nie tylko fizyczne różnice między mamą a tatą. Mama ma swoje zadania - kobiece, a tata swoje - męskie. Mama nauczy pleść warkocze, gotować, a tata jeździć na rowerze, majsterkować. Zarówno dla syna(...), że mama jest mu niezbędna. Ale taty też nie da się zastąpić. Aby dziecko prawidłowo się rozwijało i było szczęśliwe, potrzebuje obojga rodziców, bo każde z nich spełnia inną rolę. Dzięki bliskiemu...

 • Skąd ten skurcz

  Najczęściej „łapie” sportowców i kobiety w ciąży. Może jednak przytrafić się każdemu. Kiedy skurcze powinny niepokoić i jak ich uniknąć?

 • Nigdy nie jest za późno

  Chciałabym iść na studia, ale czy to nie wstyd pchać się między młodych? Kiedyś marzyłam, by nauczyć się jeździć konno. Przeszło, poszło, w moim wieku nie wypada. Zakochałabym się. Za stara jestem. Czy naprawdę? - Za późno jest tylko wtedy, gdy sama tak stwierdzisz. Dopóki żyjesz, jesteś zdrowa, masz szansę na realizację ważnych marzeń - mówi prof. Wiesław Łukaszewski, psycholog.

 • Sport to jest to!

  Czy warto kupić dwulatkowi hulajnogę? Od kiedy zacząć uczyć brzdąca jazdy na rowerze, a w jakim wieku malec może przesiąść się na rolki? Wraz z ekspertami doradzimy ci, która dyscyplina sportowa najlepiej wpłynie teraz na twojego smyka.

 • W pajęczej sieci

  Po zimie wiele kobiet zamienia spodnie na spódnicę i odkrywa, że ma nogi pokryte siecią sinych żyłek. Skąd się wzięły i jak się ich pozbyć?

 • Zioła, dieta, dobre nawyki poprawią pracę hormonów po czterdziestce

  W pewnym okresie życia układ hormonalny przestaje być tak wydajny jak wcześniej. Spada wydzielanie wielu substancji, które dają nam m.in.: energię, dobre samopoczucie i spowalniają starzenie. Warto wtedy wspomóc organizm.

 • Nietrzymanie moczu a sport: Jakie aktywności są wskazane?

  ...z tą przypadłością. Należy tylko wiedzieć, jak łagodzić objawy oraz jakie aktywności wybierać, a jakich unikać. Jakie rodzaje aktywności są wskazane? Nordic walking - czyli szybki masz z kijkami. To sport, który wymaga precyzji i odpowiedniej techniki. Prawidłowo wykonany marsz, oprócz nóg, wzmacnia również mięśnie ramion i barków, odciążając stawy oraz kręgosłup. Dlatego szczególne polecany...

 • Rower na siłowni to nie to samo co w terenie!

  ...rowerze nad bieganiem jest fakt, iż jednoślad nie obciąża nam stawów - dodaje Kasia Solus-Miśkowicz. Jak jeździć, aby chudnąć? Jeżeli naszym celem jest odchudzanie, trzeba obrać konkretną taktykę(...)Podczas jazdy na rowerze w naturalnym terenie pracują wszystkie mięśnie, a przede wszystkim mięśnie ud, pośladków, łydek i brzucha! Czyli wszystkie te, które odpowiadają za naszą szczupłą i piękną...

 • To wcale nie dyskopatia,lecz kręgozmyk

  ...nam, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia i dobierze je do naszych możliwości. Potem musimy codziennie ćwiczyć w domu, stopniowo zwiększając intensywność treningu. Mięśnie muszą przyzwyczaić się do(...). Dyskopatia lędźwiowa jest podobnie umiejscowiona jak kręgozmyk zwyrodnieniowy, powstaje na tym samym poziomie - między kręgiem 4. i 5. Zdarza się, że oba schorzenia współwystępują ze sobą. Przy...