• Informacje na temat:

  jak poprawić pamiec dzieki odpowiedniej diecie

Artykuły na temat: jak poprawić pamiec dzieki odpowiedniej diecie
 • 5 sposobów na poprawę pamięci

  Dzięki kilku drobnym zmianom w stylu życia możesz poprawić koncentrację i pamięć. Sprawdź, jak zrobić to w ekspresowym tempie.

 • Co naprawdę poprawia pamięć

  ...coraz częściej zaskakuje cię sytuacja, w której nie możesz sobie przypomnieć jakiegoś słowa, nazwiska czy tytułu filmu. Trudno ci się skoncentrować. Dobra wiadomość jest taka, że można wzmocnić mózg(...) jakimś instrumencie, odśwież swoje umiejętności. Takie zajęcie wymaga koordynacji pracy obu dłoni, poprawia pamięć oraz umiejętność koncentracji. Kolorowanki dla dorosłych: To coś więcej niż...

 • Dieta ma duży wpływ na wyniki w pracy

  Podpowiadamy co należy jeść i pić, żeby poprawić samopoczucie, zwiększyć efektywność i ograniczyć liczbę absencji chorobowych w pracy.

 • Nie daj się jesieni! Dieta dodająca energii i humoru

  Jesień to czas, kiedy nasz organizm jest szczególnie podatny na stres i zmęczenie - stąd już przysłowiowa jesienna chandra. Jak z nią walczyć? Nieoceniona w tym kontekście jest odpowiednia dieta, która nie tylko doda nam energii, ale i poprawi humor.

 • Dieta dla mózgu

  Dzięki odpowiedniej diecie możesz uczyć się szybciej, myśleć sprawniej, z łatwością rozwiązywać problemy, poprawić pamięć i koncentrację, a także nastrój.

 • Jesteś tym, co jesz, czyli jak jedzenie wpływa na nasz nastrój i samopoczucie

  ..."Głodny to zły" To znane powiedzenie pokazuje, że jedzenie może wpłynąć na nastój niemal natychmiast. I rzeczywiście - smaczny kąsek może błyskawicznie poprawić humor, a ciężkostrawne danie może sprawić, że będziemy czuli się ospali, pozbawieni energii. Źle skomponowany posiłek może wywołać wzdęcia, zaparcia, biegunki lub zgagę. Jeszcze ważniejsze jest to, jak nawyki żywieniowe odbijają się...

 • Zioła i przyprawy dla zdrowia i wydajności mózgu

  ...codziennej diety.  Pietruszka i tymianek  Zarówno pietruszka jak i tymianek zawierają cenny składnik - jest nim apigenina, czyli flawonoid wspomagający pracę pomiędzy połączeniami neuronów, a komórkami rdzenia. Jak podają badania, dieta bogata w tej składnik może stymulować tworzenie się komórek mózgu i lepsze przesyłanie sygnałów nerwowych. Regularne spożywanie tymianku oraz pietruszki może również...

 • Żywe soki - zdrowe i pyszne

  ...​Sklepowe półki wprost uginają się od różnego rodzaju soków. Jedne są w kartonach, inne w butelkach. Jedne mętne, z miąższem, inne klarowne. Pasteryzowane, odtworzone z zagęszczonego soku lub świeżo wyciskane, jednodniowe. Jak w tym gąszczu produktów wybrać te najlepsze, najwartościowsze i czy w ogóle mają one pozytywny wpływ na nasze zdrowie? Czy w ogóle warto je pić?

 • Horoskop chiński na rok Wodnego Węża

  Zodiak chiński składa się z 12 znaków, który został ograniczony tylko do roku urodzenia. Jednak chińscy astrolodzy twierdzą, iż zarówno dzień jak i miesiąc urodzenia nie pozostają bez znaczenie. Odszukaj swój rok urodzenia, który został dopasowany do konkretnego znaku i przeczytaj horoskop!

 • 5 sposobów, które sprawią, że twój mózg pozostanie sprawny przez długie lata

  Ostatnio znów nie mogłaś sobie przypomnieć, jak się nazywa twoja ulubiona aktorka, wyleciał ci z głowy tytuł ukochanego filmu... Boisz się, że to początki kłopotów z pamięcią wynikających z wieku(...) z przeciążeniem, wypychając informacje, które w danym momencie wydają mu się mało istotne, a koncentruje na tym, co pomaga dawać sobie radę z bieżącymi zadaniami. Problemy z pamięcią, jakie ci funduje, są reakcją...