• Informacje na temat:

  jak pokonać przeziębienie

Artykuły na temat: jak pokonać przeziębienie
 • Naturalne metody, by pokonać przeziębienie

  Niegroźną infekcję wirusową możesz pokonać sama. Zostań w domu przez trzy dni, zastosuj domowe specyfiki.

 • Kuracje na grypę i przeziębienie

  Aby jak najrzadziej leczyć infekcje bakteryjne antybiotykami (przed ich zbyt częstym stosowaniem ostrzegają nie tylko lekarze, ale też Światowa Organizacja Zdrowia) możesz próbować pokonać infekcję, gdy tylko pojawią się pierwsze objawy.

 • Domowe kuracje na letnie przeziębienie

  O tej porze roku wyjątkowo łatwo o takie problemy. Podpowiadamy, co zrobić, by pokonać sezonowe dolegliwości.

 • Przeziębienie pokonaj naturalnie

  ...większa jest szansa, że infekcję zdusimy w zarodku. Naszymi sprzymierzeńcami w walce z zarazkami są substancje, które znajdziemy w ziołach, owocach, warzywach. Należą do nich allicyna działająca jak...

 • Przeziębienie pokonane w 3 krokach

  ..., próbują jak najszybciej wniknąć w komórki śluzówki i je sobie podporządkować. Im skuteczniej im się to udaje, tym silniejszy stan zapalny i nasze dolegliwości. Chyba, że sprytnie pokrzyżujemy plany(...) 1 litrem wina lub wódki; odstawiamy w ciepłe miejsce, po 7 dniach zlewamy do ciemnej butelki. Pijemy po małym kieliszku 2-3 razy dziennie. Herbatka malinowo-wierzbowa działa jak aspiryna. Po 1 łyżce...

 • Przeziębienie. Pokonaj chorobę w trzy dni

  ...​Jeśli chcemy zapanować nad infekcją, zacznijmy działać od razu, gdy tylko wystąpią pierwsze objawy. O tej porze roku atakuje nas ponad 200 rodzajów wirusów, które wywołują przeziębienie i grypę. Antybiotyki są wobec nich bezradne, ponieważ działają jedynie na bakterie. Musimy więc własnymi siłami i domowymi sposobami pokonać infekcję.

 • Przeziębienie? Pokonaj chorobę w 3 dni

  ...​Jeśli chcemy zapanować nad infekcją, zacznijmy działać od razu, gdy tylko wystąpią pierwsze objawy. O tej porze roku atakuje nas ponad 200 rodzajów wirusów, które wywołują przeziębienie i grypę. Antybiotyki są wobec nich bezradne, ponieważ działają jedynie na bakterie. Musimy więc własnymi siłami i domowymi sposobami pokonać infekcję. Gdy tylko zaboli gardło, zaczniemy kichać i częściej wycierać...

 • Jak pokonać suchy kaszel?

  P​okasływanie najczęściej towarzyszy przeziębieniu. Po infekcji wirusowej dróg oddechowych może trwać nawet do 8 tygodni. Ale kaszel może też świadczyć o alergii lub być skutkiem przyjmowania niektórych leków, np. na nadciśnienie czy choroby serca. Kaszel suchy, z dusznością, pojawiający się podczas wysiłku, to jeden z podstawowych objawów problemów z układem krążenia.

 • Czy można szybko zwalczyć przeziębienie

  Gdy dopadnie nas jesienny katar czy ból gardła, skupiamy się na tym, by jak najszybciej wrócić do formy. Ale droga na skróty ma swoją cenę.

 • Astma i alergia – poznaj i pokonaj

  Dusi, uciska, drapie? To wcale nie musi być przeziębienie - to może być astma! Międzynarodowy Dzień Astmy i Alergii (3 maja) to idealny moment, aby poznać obie przypadłości. Dowiedz się, po co zakładać okulary słoneczne, w jakim celu zrezygnować z tapet i drewna w mieszkaniu oraz dlaczego wybierać morze zamiast gór.

Dyskusje na temat: jak pokonać przeziębienie