• Informacje na temat:

  jak obniżyć za wysoki cholesterol

Artykuły na temat: jak obniżyć za wysoki cholesterol
 • Jak w miesiąc obniżyć cholesterol?

  Zmiany w diecie, spacery i konsekwencja w realizacji planu pomogą utrzymać cholesterol w ryzach bez leków!

 • Jak trzymać w ryzach cholesterol

  Ponad 70 proc. dorosłych Polaków ma wysoki poziom cholesterolu we krwi. Jeśli i my jesteśmy w tej grupie, powinniśmy zadbać, by go obniżyć. Receptą jest odpowiednia dieta i ruch.

 • Jak obniżyć poziom trójglicerydów?

  Nie bolą, a zagrażają sercu i wątrobie Co dwa-trzy lata warto zrobić podstawowe badania. a wśród z nich - profil lipidowy, czyli poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi.

 • Polskie produkty kontra cholesterol

  ...diety zwalczającej zbyt wysoki cholesterol. Na następnych stronach znajdziesz specjalnie przygotowany przez dietetyka jadłospis oparty na polskich produktach - tych najważniejszych dla prawidłowego(...), który "wyłapuje" i usuwa z jelit związki zawierające cholesterol. Wystarczy codziennie zjeść 1-2 duże owoce, by obniżyć stężenie cholesterolu o kilka procent i znacznie zmniejszyć ryzyko zawału. Aronia...

 • Cholesterol LDL

  Cholesterol LDL jest nazywany złym cholesterolem, czyli tym, o którego poziom powinno się szczególnie troszczyć. Jest związkiem chemicznym, niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu, oczywiście w odpowiednich ilościach.

 • Cholesterol pod ścisłą kontrolą

  Jest sprawcą zdrowotnych problemów u prawie 19 milionów Polaków! Najwyższa pora zmienić te statystyki. Sprawdź, co możesz zrobić, by utrzymać cholesterol w ryzach i cieszyć się dobrą formą.

 • Cholesterol nie zawsze trzeba obniżać

  To prawda, że zbyt wysokie stężenie cholesterolu naraża nas na wiele chorób. Ale nauka dostarcza nam ciągle nowych informacji na jego temat.

 • Uwaga na cholesterol

  Obydwa krążą w naszej krwi, ale jeden jest dobry, a drugi zły. Dobry stara się zapobiegać zgubnemu wpływowi złego. To cholesterol, dwie jego odmiany. Na jego podwyższony poziom cierpi już 18 mln Polaków, a większość nawet o tym nie wie.

 • Najlepsze letnie sposoby, by... naturalnie obniżyć cholesterol

  Przekonaj się, jak wiele masz teraz okazji, by dodać sobie zdrowia i zadbać o układ krążenia. I to bez pomocy leków!

 • Dieta obniżająca cholesterol

  ...​Panuje powszechne przekonanie, że cholesterol to coś, co zagraża naszemu zdrowiu, przyczynia się do chorób układu krążenia, takich jak zawał, udar mózgu bądź miażdżyca. Tymczasem prawda wygląda nieco inaczej, bowiem cholesterol to niezbędny składnik każdej ludzkiej komórki umożliwiający jej prawidłowe funkcjonowanie, który zaszkodzić nam może, ale... dopiero w określonych okolicznościach.

Dyskusje na temat: jak obniżyć za wysoki cholesterol
 • Re: Mam za wysoki cholesterol. Co z nim zrobić?

  Aby obniżyć poziom złego cholesterolu można pić czerwone wino, ktore stanowi bogate źródło resweratrolu, czyli silnego przeciwutleniacza kompleksowo chroniącego układ krwionośny. Najlepszym(...) dziennie może doprowadzić do alkoholizmu.... także skoro ktoś ma lat 70 to ok, ale jak 20 to taka rada jest niebezpieczna.

 • Re: Jak w miesiąc obniżyć cholesterol?

  Mam 157 cm wzrostu, waze 50 kg i mam wysoki cholesterol. Wiec cholesterol nie ma zwiazku z otyloscia.

 • Re: Mam za wysoki cholesterol. Co z nim zrobić?

  Aby obniżyć poziom złego cholesterolu można pić czerwone wino, ktore stanowi bogate źródło resweratrolu, czyli silnego przeciwutleniacza kompleksowo chroniącego układ krwionośny. Najlepszym(...) dziennie może doprowadzić do alkoholizmu.... także skoro ktoś ma lat 70 to ok, ale jak 20 to taka rada jest niebezpieczna. dla mnie to za duża dawka czerwonego wina, tak pół literatki by wystarczyło, mam

 • Re: Jak w miesiąc obniżyć cholesterol?

  Kompletne bzdury. Wysoki cholesterol zazwyczaj jest spowodowany otyłością i nieprawidłowym żywieniem. Dlatego warto prowadzić aktywny tryb życia, zwracać uwagę na dietę i stosować iqgreen na podkręcenie metabolizmu. Nie dość, że będzie się miało od tego smukłą sylwetkę, to jeszcze zdrowie się polepszy.

 • Re: Mam za wysoki cholesterol. Co z nim zrobić?

  Aby obniżyć poziom złego cholesterolu można pić czerwone wino, ktore stanowi bogate źródło resweratrolu, czyli silnego przeciwutleniacza kompleksowo chroniącego układ krwionośny. Najlepszym(...) dziennie może doprowadzić do alkoholizmu.... także skoro ktoś ma lat 70 to ok, ale jak 20 to taka rada jest niebezpieczna. dla mnie to za duża dawka czerwonego wina, tak pół literatki by wystarczyło, mam

 • Re: Jak trzymać w ryzach cholesterol

  Kolejne zdanie i kolejny idiotyzm. Dieta bogata w tłuszcz wcale nie odpowiada za wysoki poziom cholesterolu. Ba, może go nawet obniżyć! Głównym winowajcą jest cukier, którego nadmiar prowadzi do uszkodzeń np. naczyń krwionośnych. W związku z tym w celach leczenia organizm produkuje cholesterol. Tłuszcz może powodować choroby serca, ale tylko tłuszcz bogaty w kwasy omega-6 lub sztuczne kwasy trans.

 • Re: Mam za wysoki cholesterol. Co z nim zrobić?

  Jeśli jego poziom jest nieznacznie podwyższony, można go obniżyć dietą Odebrałeś właśnie wyniki badań okresowych i widzisz, że poziom całkowity cholesterolu jest przekroczony. Norna to poziom(...), a z drobiu zdejmować skórkę. Takie specjały jak boczek, parówki, salami powinny zniknąć z twojego talerza. Do zup czy sosów zamiast śmietany dodajesz jogurt, a zamiast gotowych wyrobów cukierniczych

 • Re: Nutritarianizm - najzdrowsza dieta świata?

  Masz wysoki cholesterol? To dobrze, będziesz długo żył! Posted on 18 Listopad 2012 by Jarek Kefir Dostałem e-mailem: Cytuję: “Zanim dasz zarobić firmie farmaceutycznej, odrzucisz pachnące masło(...) w gazecie tzw. “głównego nurtu” konkretnie w sobotniej poczytnej w regionie zielonogórskiej Gazecie Lubuskiej. Książka obala mit wymyślony przez mafię farmaceutyczną jakoby cholesterol miał wpływ na rozwój

 • Re: Jak obniżyć cholesterol i schudnąć

  co za bzdury wg tego artykułu, tylko otyłe osoby mają wysoki cholesterol a to nie jest prawdą

 • Re: Jak obniżyć cholesterol i schudnąć

  Jak ktoś robi wszystko, żeby ten cholesterol był cały czas tak wysoki, że trzeba brać leki kilkanaście lat to po prostu jest głupi. Z resztą to wysoki cholesterol niszczy nerki, nie leki. Najprościej, żreć wszystko co popadnie, do tego palić papierochy, latać po lekarzach po piguły, a potem zwalić wszystkie dolegliwości na te piguły. Przecież on się leczy, ale zadbać o siebie w inny równie ważny