• Informacje na temat:

  jak nauczyć dzieci asertywnosci

Artykuły na temat: jak nauczyć dzieci asertywnosci
 • Umiejętność wyrażania swoich uczuć i potrzeb tak, by nie ranić drugiego człowieka, przyda się młodym rodzicom. Jak się tego nauczyć?

 • Naucz się zdrowego egoizmu

  Pamiętasz, jak byłaś małą dziewczynką? Kiedy zaczęłaś akcentować swoje własne "ja"? Mówiłaś: "Nie chcę", "Nie pójdę". Tupałaś, krzyczałaś, płakałaś i ponad wszystko chciałaś postawić na swoim. Wtedy(...) mówi, że nie wolno być egoistką. I zaraz rugasz samą siebie. "No przecież jestem dorosła. Zrobię, co uważam za słuszne. Nie będę taka jak ona". Ale mała dziewczynka w tobie podpowiada, że przecież nie...

 • Używki - twoje dziecko może im się oprzeć

  Na kontakt z nimi narażony jest każdy nastolatek. Zrób wszystko, aby kusiły jak najmniej...

 • Nie bądź taka miła

  Jesteś pomocna. Gotowa na poświęcenie, nie wypowiesz ani słowa skargi. Nigdy nie odmówisz. Komu? Mężowi, dzieciom, znajomym. A może szefowi i kolegom z pracy? Wiele z nas tak wychowano: nie potrafimy mówić „nie”. Naucz się dbać o swoje interesy – radzi psycholożka Jacqui Marson, autorka bestsellerowego poradnika dla osób, które są „do rany przyłóż”. Dlaczego warto to zrobić? Bo zyskasz na tym nie...

 • Ewa Farna: Marzy o ślubie

  ...…oraz trójce dzieci i domku w lesie. Jak na razie świętuje jubileusz pracy artystycznej i nie zwalnia tempa. Tylko SHOW zdradza też, jakie ma wady, czy akceptuje swój wygląd i jak łączy życie w dwóch krajach.

 • Czego o miłości uczą nas bajki?

  Uważałyśmy, że są kłamstwem, bo w nich miłość zawsze jest idealna. Ale dziś możemy odkryć, że zapisano w nich wskazówki, jak znaleźć uczucie, dbać o nie, a nawet przezwyciężyć kryzys. Jak je odczytać, podpowie nam psycholog.

 • Postaw się!

  Jej występy na YouTubie obejrzały miliony ludzi. Rady prof. Amy Cuddy, jak pozbyć się niepewności i bronić własnych racji, są proste, ale wydają się skuteczne. W sytuacji, gdy chcesz postawić na swoim, unieś brodę do góry. Mów wolniej. Rozstaw szerzej stopy. Wtedy i ty, i to, co masz do powiedzenia, okaże się wiarygodne - przekonuje światowy autorytet w dziedzinie mowy ciała.

 • Czy umiesz cieszyć się życiem?

  Do szczęścia potrzeba naprawdę niewiele. Spójrz na swoje dorastające dzieci: umieją się cieszyć z drobiazgów i czerpią z życia garściami. A ty?

 • Czemu nie ja

  Nikt nie budzi tak skrajnych emocji w polskim show-biznesie jak ona. Jedni podziwiają ją za urodę, talent i pracowitość, inni bezlitośnie krytykują, zarzucając brak artystycznej samodzielności. Jej perfekcyjny wizerunek potrafi irytować. Nam Natasza Urbańska mówi: „Do ideału mi daleko, jestem całkiem normalną dziewczyną!”. Czy można jej wierzyć?

 • Horoskop astrologiczny na 2013

  Przekonaj się jak w 2013 roku będą wyglądały twoje sprawy uczuciowe, finansowe i zdrowotne. Czy układ planet będzie ci sprzyjał i co gwiazdy szykują dla twojego znaku zodiaku w Nowym Roku.