• Informacje na temat:

  jak leczyć zespół policystycznych jajnikow

Artykuły na temat: jak leczyć zespół policystycznych jajnikow
 • Zespół policystycznych jajników. Czy da się go wyleczyć?

  Masz nieregularny okres, na twojej twarzy znowu pojawił się trądzik, na ciele zauważyłaś nadmierne owłosienie, a na brzuchu coraz wyraźniejszą oponkę? A może bezskutecznie próbujesz zajść w ciążę? Bądź czujna! Takie objawy najczęściej towarzyszą PCOS, czyli zespołowi policystycznych jajników. Na czym polega ta choroba i czy można ją wyleczyć?

 • Jak leczyć bezpłodność

  .... Na obecność tego typu zaburzeń wskazuje wywiad, nieregularne, najczęściej długie cykle miesiączkowe. W takim przypadku należy zdiagnozować przyczynę. Dość często jest nią zespół policystycznych(...), a ich liczba jest ograniczona. Kobieta ma ich tyle, ile powstało w życiu płodowym. Z wiekiem ich jakość się pogarsza i to może mieć wpływ na kłopoty z zapłodnieniem. Rozumiem, że warto, by do...

 • Zespół policystycznych jajników

  Co to takiego? Nazwa dla wielu kobiet brzmi bardzo enigmatycznie, lecz każda kobieta powinna wiedzieć, co to za schorzenie oraz jakie objawy mu towarzyszą. Choroba ta może skutkować niepłodnością, a dotyczy kobiet w okresie reprodukcyjnym!

 • Torbiele jajników: Jaka przyczyna, taka terapia

  ...choroby. Powstałe wskutek nadgorliwości jajników Liczne torbiele występują w zespole policystycznych jajników, w skrócie PCOS (tzw. wielotorbielowatość). Jak powstają? Na skutek zaburzonej(...) czynnościowych. Jak powstają? Torbiel tworzy się z pęcherzyka Graafa, w którym dojrzewa komórka jajowa. Gdy jest gotowa do zapłodnienia, pęcherzyk pęka i uwalnia jajeczko. Jeżeli tak się nie dzieje, powstaje...

 • Cukrzyca: szybko ją wykrywamy, dobrze leczymy

  ...występuje u kogoś w rodzinie (rodzice, rodzeństwo), mamy nadwagę lub otyłość, występuje u nas nadciśnienie, nieprawidłowy poziom cholesterolu lub zespół policystycznych jajników. Badajmy się nawet(...) nieprawidłowego wyniku lub jakichkolwiek niejasności poradź się lekarza rodzinnego. Wyjaśniamy wątpliwości w gabinecie Lekarz może wypisać nam skierowanie na badanie poziomu glukozy we krwi...

 • Za dużo włosków? To się leczy!

  .... męskich miejscach (ciemne włoski na policzkach, na plecach) trzeba iść do lekarza, by sprawdzić, skąd się bierze nadmierne owłosienie oraz jak je pokonać. Najczęstsze przyczyny Nadmiernie owłosienie zwykle jest oznaką zbyt wielu męskich hormonów (androgenów) w organizmie kobiety. Takie zaburzenia mogą towarzyszyć różnym chorobom. Zespół policystycznych jajników Oprócz nadmiernego owłosienia...

 • Mówi się, że niepłodność to choroba naszych czasów. Postęp medycyny powoduje, że proponowanych jest coraz więcej sposobów zwalczania tej dolegliwości. Poniżej znajdziecie kilka porad dla osób, które od dłuższego czasu bezskutecznie starają się o dziecko. Do jakich lekarzy powinny się zwrócić po pomoc i o co ich zapytać? Sprawdźcie.

 • Twój testosteron

  Przez niego Kayah oskarżała mężczyzn o wszystko, co najgorsze. Ale męski hormon mamy też w sobie my, kobiety. I sporo mu zawdzięczamy, m.in. sprawne mięśnie, mocne kości, dobry nastrój i energię. Dopiero jego nadmiar sprawia kłopoty. Jak rozpoznać i leczyć zaburzenia hormonalne, spytaliśmy endokrynologa.

 • Czy to może być cukrzyca?

  Choroba ta nie atakuje znienacka, rozwija się powoli, stopniowo, najpierw pod postacią stanu przedcukrzycowego. I to właśnie już wtedy powinnyśmy zacząć dbać o swoje zdrowie! Dowiedzmy się, jak wychwycić pierwsze nieprawidłowości i zawczasu skutecznie obniżyć poziom cukru we krwi.

 • Testosteron

  Twój partner stracił napęd do życia, ma nastroje depresyjne i nie interesuje go nawet seks? Być może winowajcą jest niski poziom testosteronu. O tym, jak niedobór tego hormonu zmienia życie mężczyzny i czy można temu zaradzić, z dr n. Med. Ewą Kempisty-Jeznach rozmawia Katarzyna Koper.