• Informacje na temat:

  jak leczyć zatrucie pokarmowe

Artykuły na temat: jak leczyć zatrucie pokarmowe
 • Nietolerancja pokarmowa pod kontrolą

  W upalne dni chętnie zjadłabyś kawałek soczystego arbuza lub wypiła mleczny koktajl, ale nie dla ciebie takie atrakcje, bo potem boli cię brzuch? To może być objaw nietolerancji pokarmowej. Sprawdź, jak ją wykryć i skutecznie leczyć.

 • Zatrucia grzybami leśnymi – jak je rozpoznać i reagować?

  ...zbierają je okazyjnie. Jakie mogą być skutki spożycia trujących gatunków i jak powinna wyglądać pierwsza reakcja w przypadku zatrucia?

 • Leczymy nagłe bóle brzucha

  Zmiana diety, jedzenie poza domem i upał sprzyjają dolegliwościom. Sprawdź, jak je szybko złagodzić.

 • Cztery groźne bakterie pod kontrolą

  Latem łatwiej o spotkanie z drobnoustrojami, które mogą spowodować u nas zatrucie pokarmowe, narazić nas na infekcję pęcherza, wywołać zaburzenia neurologiczne. Dowiedzmy się, jak z nimi skutecznie walczyć. Gdy podejrzewamy, że mogły nam zaszkodzić, zgłośmy się do lekarza.

 • ...– być zupełnie wiotkie. Często natomiast objawy nieznacznego podtrucia można wziąć za przeziębienie czy zatrucie pokarmowe. Warto pamiętać, że zatruciu czadem nie towarzyszy gorączka.

 • Jak uniknąć wakacyjnych infekcji?

  Ze statystyk wynika, że co czwarta osoba zapada podczas urlopu na jakąś infekcję. Są jednak sposoby na to, by ryzyko zachorowania ograniczyć.

 • Ból brzucha i sposoby radzenia sobie z nim

  Ból brzucha u dzieci to dosyć powszechna dolegliwość, o wielu różnych podłożach. Jej przyczyny mogą być błahe, ale niekiedy wiążą się z dużo poważniejszymi zaburzeniami lub chorobami wieku dziecięcego. Jak leczyć bóle brzucha u dziecka i kiedy nie należy zwlekać z wizytą u pediatry?

 • Najlepsze lekarstwa z górskiej łąki

  ...leczniczych związków, takich jak: flawonoidy, garbniki, saponiny. Występują w nich także witaminy oraz sole mineralne. Niektóre z tych roślinek są naprawdę wszechstronne! Mają dobroczynny wpływ i na układ(...) przepisy, jak zrobić z nich leki, których akurat potrzebujesz. Arnika dla lepszego krążenia krwi i na bolesne urazy Działa rozszerzająco na naczynia krwionośne. Ma korzystny wpływ na krążenie w sercu...

 • Wirusy, bakterie, grzyby... Jak z nimi walczyć

  ...z drogami oddechowymi. Jak leczyć Jeśli jesteś tylko przeziębiona, nie masz wysokiej gorączki i czujesz się nieźle, wystarczy wygrzać się i wzmocnić domowymi sposobami. Zażyj przed snem lek o działaniu(...) każdym posiłkiem. Trudno jest niestety samej zmniejszyć ryzyko zarażenia żółtaczką wszczepienną. Pełną ochronę dają tylko szczepionki. Jak leczyć W przypadku zakażenia WZW A lub B potrzebne jest...

 • Co dostałaś w spadku?

  Starasz się żyć zdrowo: dbasz o dietę, ruch, odpoczynek. A jednak nie możesz mieć pewności, że nie zachorujesz, bo to zależy także od genów. Dobra wiadomość, dziedzicznym schorzeniom coraz częściej można zapobiegać lub skuteczniej je leczyć. O tym, jak oszukać przeznaczenie, rozmawiamy z genetykiem prof. Anną Latos-Bieleńską z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.