• Informacje na temat:

  jak leczyć zacme

Artykuły na temat: jak leczyć zacme
 • Zaćma – jak się ją leczy?

  Jeśli masz zaćmę, a boisz się szpitali i chirurgów – mamy dla Ciebie dwie wiadomości: dobrą i złą. Najpierw zła – by wyleczyć tę chorobę, niezbędna jest operacja. Zapewne w tym momencie zaczynasz drżeć i zaklinasz się, że wolisz już żyć z pogarszającym się wzrokiem niż oddać się w ręce żądnych krwi lekarzy. I tu czas na dobrą wiadomość – nie będzie krwi, bólu i leżenia w szpitalu! Operacja zaćmy...

 • Gdy trudno skupić wzrok… Zaćma – jej objawy i leczenie

  ...interwencji chirurgicznej. Tak się dzieje, gdy atakuje zaćma. Jak ją rozpoznać i jak się ją leczy?

 • Jak zachować dobry wzrok na długo?

  Zaćma i zwyrodnienie plamki żółtej to choroby, które rozwijają się w ukryciu, stopniowo pogarszając widzenie. Jak je powstrzymać?

 • Jak przez mgłę

  Jeśli kolejny raz zmieniasz okulary, a mimo to nie widzisz ostro, zmień okulistę! Może to wcale nie krótkowzroczność, nadwzroczność czy astygmatyzm, lecz zaćma? Ta choroba dotyka głównie osoby po 60. roku życia, ale nierzadko przytrafia się czterdziestolatkom, a nawet dzieciom. Można ują wyleczyć operacyjnie.

 • ABC zaćmy – co warto wiedzieć, by szybko zareagować?

  Choroby, które dotykają organów odpowiedzialnych za naszą percepcję świata, okazują się najbardziej uciążliwe w codziennym życiu. Osoba, która nigdy nie miała problemu z oczami, nie wie nawet, jak niezwykle istotnym zmysłem jest wzrok. Zaćma, która atakuje głównie osoby po 60. roku życia, dość szybko i boleśnie to uświadamia. Co to za choroba, na czym polega i jak można się jej pozbyć?

 • Gdy gorzej widzisz...

  ......nie zwlekaj z wizytą u specjalisty. To może być zwykła krótko- lub dalekowzroczność, ale też początek zaćmy. Podpowiadamy, jak rozpoznać niepokojące symptomy.

 • Owoce egzotyczne. W jakich schorzeniach wspomagają kurację?

  ...​Coraz więcej pojawia się w naszych sklepach owoców z egzotycznych krain. Niektóre już dobrze znamy, ale wciąż odkrywamy nowe. Mają nie tylko ciekawy, oryginalny smak, zazwyczaj inny niż owoce polskie, ale podobnie jak nasze jabłka, gruszki czy śliwki zawierają dużo minerałów, witamin, błonnika i innych cennych substancji. Wiele z nich ma wspaniałe właściwości. Dlatego warto je jeść, choćby od...

 • Cud melatoniny

  Melatonina to hormon wydzielany przez szyszynkę, określany jako główny regulator układów: nerwowego, hormonalnego i immunologicznego. Cud melatoniny to obietnica odzyskania bądź zachowania młodego wyglądu, to przepis jak odzyskać lub zachować młodość.

 • Horoskop chiński na rok Wodnego Węża

  Zodiak chiński składa się z 12 znaków, który został ograniczony tylko do roku urodzenia. Jednak chińscy astrolodzy twierdzą, iż zarówno dzień jak i miesiąc urodzenia nie pozostają bez znaczenie. Odszukaj swój rok urodzenia, który został dopasowany do konkretnego znaku i przeczytaj horoskop!

 • Po czterdziestce: Ważne badania dla ciebie i dla niego

  ...dolega i jesteście przekonani, że z waszym zdrowiem jest wszystko w porządku. A to dlatego, że każdą chorobę najlepiej leczyć, zanim jeszcze zdąży się rozwinąć. Razem umówcie się na wizytę Możecie(...)). Wynik w postaci graficznego wykresu informuje m.in., czy serce bije rytmicznie i jak szybko. Trzeba też będzie zrobić prześwietlenie płuc. Skierowanie na bezpłatne badania da wam lekarz pierwszego...