• Informacje na temat:

  jak leczyć łuszczyce skóry głowy

Artykuły na temat: jak leczyć łuszczyce skóry głowy
 • Łuszczyca lubi słońce

  ...przeciwdepresyjny lit). Jak leczy się tę chorobę? Nowe klasy leków, tzw. preparaty biologiczne, skuteczniej poprawiają stan skóry, zwiększają komfort życia i mają dużo mniej działań niepożądanych niż(...)Jakie objawy może dawać łuszczyca? Głównym objawem są szpecące zmiany na skórze w postaci czerwonych lub brązowawych wypukłych plam, które zwykle silnie pieką i swędzą. Czasami skóra w ich obrębie...

 • Łuszczyca skóry głowy – jak z nią walczyć i jak z nią żyć

  Zmiany łuszczycowe występujące na rękach, nogach, plecach czy brzuchu można łatwo ukryć pod ubraniem. A co zrobić, gdy choroba atakuje skórę głowy? Wbrew pozorom sposobów na radzenie sobie z łuszczycą skóry głowy jest bardzo wiele.

 • Jak rozpoznać łuszczycę, czy można ją wyleczyć?

  Jak rozpoznać łuszczycę? Czy można się nią zarazić? Czy da się ją wyleczyć? M.in. na te pytania odpowiadała na dyżurze telefonicznym dr Monika Kapińska-Mrowiecka, dermatolog ze Szpitala Żeromskiego w Krakowie.

 • Łuszczyca - choroba ciała i duszy

  Dla wielu osób to tylko problem skórny. Nie wiedzą, jak trudno z nim żyć i go wyleczyć.

 • Co robić, gdy dziecko ma łuszczycę? Poradnik dla rodziców

  Jak rozpoznać objawy łuszczycy u najmłodszych i jak leczyć tę chorobę skóry? W zmaganiach z łuszczycą ważny jest każdy krok – od diety po pielęgnację skóry.

 • Tyle na głowie!

  Ukryta pod fryzurą. Można rzec – niewidoczna. Ale skóra głowy ma swoje kaprysy. Bywa przesuszona, wyjątkowo wrażliwa albo zbyt tłusta. A to odbija się też na wyglądzie włosów. Masz taki problem i masz go dość? Oto szybki przegląd nowości. Lokalizacja przyczyny, dobór kuracji i... akcja!

 • 10 pytań o łuszczycę – wszystko, co trzeba o niej wiedzieć

  Czy jest zaraźliwa, skąd się bierze, jak radzić sobie z nią samemu i jak żyć, by łuszczyca nie utrudniała codziennego funkcjonowania? Oto 10 najważniejszych faktów, dotyczących łuszczycy, które warto poznać.

 • 10 pytań o łuszczycę – wszystko, co trzeba o niej wiedzieć

  Czy jest zaraźliwa, skąd się bierze, jak radzić sobie z nią samemu i jak żyć, by łuszczyca nie utrudniała codziennego funkcjonowania? Oto 10 najważniejszych faktów, dotyczących łuszczycy, które warto poznać.

 • Jak uzupełnić słoneczne braki jesienią?

  Jesień za pasem, ale słońce wciąż nas rozpieszcza. Warto wykorzystać te ostatnie promienie dla zdrowia i samopoczucia. Istnieją też inne rozwiązania, które oddziałują na nasz organizm i urodę równie korzystanie jak słońce.

 • Skóra pod lupą

  ...rogowacenie, naskórek rozrasta się, a na ciele pojawiają się czerwone grudki pokryte srebrzystymi łuskami. U jednych pokrywają całe ciało, u innych - ograniczają się do łokci i skóry głowy. Łuszczyca lubi(...) zapalenie skóry (AZS) To choroba na całe życie. Na całym świecie cierpi na nią 20 proc. ludzi. Zwykle pojawia się u niemowląt, ale zdarza się, że daje o sobie znać znacznie później. Na czym polega...