• Informacje na temat:

  jak kontrolować swoje mysli

Artykuły na temat: jak kontrolować swoje mysli
 • Jak wytrenować mózg?

  ...- Twój mózg jest jak mięsień, trenuj go - zachęca dr Samantha Boardman. Początek roku to doskonały czas na wypracowanie nowych nawyków. Jednak, jak podkreślają eksperci, wszystko zaczyna się w głowie.

 • Jaka ja trudna jestem

  Książkowe bestsellery podpowiadają, jak radzić sobie z mężczyzną z Marsa, toksycznymi teściami czy nieprzyjemnym szefem. A co, jeśli to ja jestem trudna?

 • Rozszyfruj swojego szefa i naucz się z nim żyć

  Każdy przełożony ma własną, niepowtarzalną taktykę rządzenia. Poznaj mocne i słabe strony swojego szefa! Łatwiej ci będzie go zrozumieć i... przetrwać w pracy.

 • Rozszyfruj swojego szefa i naucz się z nim żyć

  Każdy przełożony ma własną, niepowtarzalną taktykę rządzenia. Poznaj mocne i słabe strony swojego szefa! Łatwiej ci będzie go zrozumieć i... przetrwać w pracy.

 • Doda, czyli jak korek od szampana

  Jeszcze nie poznałam takiego partnera, z którym chciałabym wymienić materiał genetyczny. Przed taką wymianą muszę się naprawdę dobrze zastanowić, bo - jak mawia moja babcia - co z tego, że znajdę drugą połówkę jabłka, jeśli ona będzie zatruta? Przeczytaj rozmowę Krzysztofa Materny z Dodą.

 • Jak zapanować nad stresem w pracy?

  ..., jakaś sytuacja czy trudne zadania? Uważność (mindfulness) polega na spokojnym obserwowaniu siebie. W jakich okolicznościach się denerwujemy? Co dzieje się wtedy w naszym umyśle i ciele? Jak(...) swoimi wrażeniami, przemyśleniami oraz refleksjami z praktyki. Wykonujemy też łagodne ćwiczenia fizyczne i oddechowe. Poznajemy, jak nasze ruchy, oddech, myśli i emocje są ze sobą połączone. Na zajęciach...

 • Filozofia jak kromka chleba

  ..., mówi głośno o eutanazji i etyce obywatelskiej, co przysparza jej zarówno sympatyków, jak i wrogów. - Z Marią poznaliśmy się na konferencji dotyczącej stereotypów płci, nieraz różnimy się w postrzeganiu(...). Wybiera drogi trudne, czasem nawet dla niej rozczarowujące, jak kandydowanie na urząd prezydenta, ale pozostaje niezłomna. Na końcu świata Czeka na mnie na dworcu w Nałęczowie, z okna pociągu widzę jej...

 • Michelle Kwan: Dla sportowców nie ma czegoś takiego jak porażka

  ...skupić na tych aspektach, które możemy kontrolować. Czy kiedykolwiek przeżyłaś jakieś załamanie w swojej karierze? Miałaś kiedyś taki moment, że rozważałaś rezygnację z łyżwiarstwa? -  Zdarzały(...) medale, ale także ciężkie treningi. Jakie trudności napotkałaś na drodze do sukcesu? Z czego musiałaś zrezygnować, jakie wyrzeczenia podjęłaś w związku ze swoją karierą łyżwiarską? - Rodzice...

 • Zamurował własną córkę żywcem wraz z koniem… Jak traktowano kobiety w starożytnych Atenach?

  ...i choroby. Mit o puszce Pandory jest do dziś powszechnie znany. I ciekawe, że w gruncie rzeczy tak niewiele różni się od niego opowieść o Ewie, Adamie i zakazanym owocu z rajskiej jabłoni... Jak(...) przechadzała się ulicami miasta, dając wszystkim możliwość podziwiania swojej urody. W czasach ateńskiej demokracji wzięto by ją natomiast za dziwkę. Nie wspominając o tym, że nikt nie rozpętałaby z jej powodu...

 • Związek ze stażem: Jak odbudować bliskość?

  ..."Bo chodzi o to, by od siebie nie upaść za daleko" mówią słowa piosenki. Co zrobić, gdy to się stanie? Jak się zbliżyć do partnera?