• Informacje na temat:

  jak kontrolować dziecko w internecie

Artykuły na temat: jak kontrolować dziecko w internecie
 • Jeden pomysł może zniszczyć życie tysiącom dzieci

  W ostatnim czasie pojawiło się w internecie mnóstwo informacji na temat idei łączenia domów dziecka z domami spokojnej starości. Po portalach społecznościowych krążą memy, przytaczane są kanadyjskie i skandynawskie przykłady takich inicjatyw. W dyskusjach pod nimi podnoszone są głosy, jak wielka to strata, że takich miejsc brakuje w Polsce.

 • Coraz więcej Polaków kupuje w aptekach internetowych. Bo jest taniej i wygodniej. Ale czy bezpieczniej? Eksperci ostrzegają, że nawet co drugi lek sprzedawany w sieci to podróbka, która zamiast pomóc, może zaszkodzić. Nie grozi ci to, jeśli zrobisz zakupy na legalnych stronach. Jak je rozpoznać?

 • Nie musisz mnie stale kontrolować

  ...ja miałam rację. Muszę wiedzieć, co ona robi. A jak jakiś zboczeniec zrobi jej coś złego? Czy 14-letnia dziewczyna ma prawo do prywatności? Przecież to jeszcze dziecko! Trzeba ją pilnować(...) z kimś przez telefon. Wychodzi gdzieś i nie mówi, gdzie była i z kim. Kiedy o to pytam, tylko mnie zbywa. Kilka godzin dziennie siedzi w internecie, pisze maile. Na czacie koresponduje z nieznajomymi...

 • Mój mąż jest uzależniony od internetu

  Znów siedzi przed komputerem. Jest w do mu, ale jakby go nie było. "Idziesz spać?", pytasz w końcu. "Za chwilę", od powiada, nie podnosząc głowy znad ekranu. To oznacza, że znów zaśniesz sama(...) staje się ucieczką od rzeczywistości. Wtedy odgrywa taką samą rolę jak alkohol czy narkotyki. Zastanów się, jak to jest z twoim mężczyzną. Czy wiesz, co konkretnie robi? Korzysta z poczty, portali...

 • Zło w internecie

  O bezpieczeństwie dzieci w internecie - rozmowa z Bogdanem Kaniukiem z Biura Rzecznia Praw Dziecka.

 • Jaka ja trudna jestem

  Książkowe bestsellery podpowiadają, jak radzić sobie z mężczyzną z Marsa, toksycznymi teściami czy nieprzyjemnym szefem. A co, jeśli to ja jestem trudna?

 • Jak zaoszczędzić na zakupach?

  Sezon wakacyjny wiąże się z dodatkowymi wydatkami. Warto więc skorzystać z kilku patentów, by lepiej kontrolować budżet.

 • Jak się bronić przed przestępstwami internetowymi

  Nękanie, wyłudzenia danych, kradzieże z kont bankowych. Podpowiadamy, jak korzystać z sieci tak, by uniknąć tego typu zagrożeń.

 • Już co druga z nas kupuje żywność ekologiczną. Powód? Wierzymy, że jest zdrowsza. Paradoksalnie większość z nas nie wie niestety, jak ją rozpoznać. A to wykorzystują nieuczciwi sprzedawcy. Bo za ekoprodukty jesteśmy gotowe zapłacić więcej. Czy jedzenie określane jako bio lub organiczne jest warte swojej ceny i jak je kupować, żeby nie dać się oszukać? Wyjaśniamy. Tekst: Izabela Filc-Redlińska...

 • Jak się żyje arabskim księżniczkom?

  Z jednej strony są bezwzględnie posłuszne mężom, zgodnie z tradycją zakrywają włosy, a o kąpieli w bikini nie mogą nawet marzyć. Z drugiej, do pracy dojeżdżają luksusowymi samochodami, rozwodzą się, bo nie dostały drogiego zegarka, a do sieci wrzucają selfie w modnej fryzurze i makijażu. O tym, jakie są i jak żyją kobiety w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA) opowiada Aleksandra Chrobak...

Wideo na temat: jak kontrolować dziecko w internecie
 • Darknet – mroczna strona internetu

  Czym jest darknet? Czy łatwo się tam dostać? Jak uchronić przed tym dzieci? Powiedzieli o tym w "Dzień Dobry TVN" Tomasz Popielarczyk, który zajmuje się nowoczesnymi technologiami oraz insp. Mariusz Ciarka, rzecznik KGP. - Jesteśmy tam niemalże anonimowi, więc zlokalizowanie każdego użytkownika jest szalenie trudne - podkreślił Popielarczyk. Jak policja kontroluje tę mroczną stronę internetu?