• Informacje na temat:

  jak efektywnie się uczyć

Artykuły na temat: jak efektywnie się uczyć
 • Jak się uczyć?, Benedict Carey

  Zaskakująca prawda o tym, kiedy, gdzie i dlaczego uczenie się jest w ogóle możliwe.

 • Jestem kruchy tak jak inni

  ...- Moja rehabilitacja składa się z wytężonej pracy, ale nie przynosi spektakularnych efektów. Są one mierzone ziarnkami piasku. Ich kumulacja powoduje, że po paru miesiącach zaczynam ruszać palcem, ręką, nogą, mam mniej skrzywioną twarz, mówię wyraźniej. Nauczyłem się przyjmować tę miarę - o ciężkim powrocie do zdrowia opowiedział Michał Figurski.

 • Kreatywności można się nauczyć

  Żyjemy w społeczeństwie, w którym popełnianie błędów jest czymś złym, niedopuszczalnym. A przecież dobre pomysły i rozwiązania często wywodzą się właśnie z błędów i porażek - przyznaje Erik Kessels. W swojej książce "Ale wtopa" zachęca do epickich porażek.

 • Jak trenować pamięć

  Każdego dnia mamy styczność z tysiącami bodźców, które nas rozpraszają. Nic więc dziwnego, że zdarza nam się zapominać o wielu rzeczach. Pomagamy sobie przypomnieniami telefonicznymi lub mailowymi, samoprzylepnymi karteczkami czy wpisami w kalendarzach. Jest jednak kilka sprytnych sposobów zwanych mnemotechnikami, dzięki którym możemy sobie skuteczniej poradzić z zapominaniem.

 • Michael Sanderson: Przyglądajmy się naszym myślom

  ...- Codzienna walka powoduje, że jesteśmy przemęczeni, zestresowani, nie umiemy cieszyć się z tego, co mamy. Brakuje nam spokoju. Dzięki uważności możemy przyjrzeć się wszystkim naszym myślom, tropić absurdy, lęki. Zobaczyć, co nam służy, czego potrzebujemy - mówi Michael Sanderson z Akademii Mindfulness.

 • Jak stres wpływa na twoje zdrowie

  Zwiększające się tempo życia, zmiany (nawet te pozytywne), konieczność stawiania czoła natłokowi codziennych obowiązków i rozwiązywania nieoczekiwanych problemów – wszystko to przyczynia się do wzrostu napięcia nerwowego i eskalacji stresu. Co to oznacza dla twojego zdrowia i jak możesz sobie pomóc?

 • Wywiad z trenerami i coachami biznesu: Jak radzić sobie za kierownicą?

  O międzypokoleniowej walce za kierownicą, radzeniu sobie ze stresem pourazowym po wypadkach samochodowych, nabieraniu pewności siebie i zagrożeniu, jakie niesie za sobą nadmierne zaufanie w nowe technologie, rozmawiamy z psycholog Ewą Magdaleną Lach.

 • Może starasz się za bardzo... odpuść

  Wiele od siebie wymagasz, wciąż podnosisz poprzeczkę. Ale choć wkładasz we wszystko mnóstwo serca i wysiłku, efekty nie zawsze są fantastyczne. Powiemy ci, dlaczego tak się dzieje. I jak osiągać więcej, robiąc mniej.

 • Sztuka planowania, czyli jak uprościć swoje życie

  Wrzesień to nie tylko koniec lata - to też początek wyjątkowo pracowitego, pełnego zmian okresu. Zwłaszcza dla kobiety! Jak się dobrze zorganizować?

 • Andrzej Bubrowiecki, "Liczy się efekt"

  ..."Liczy się efekt" to pozycja, z której czytelnicy dowiedzą się jak osiągnąć stan niezależności finansowej oraz jak realizować więcej zadań w krótszym czasie. Ta książka to nie tylko poradnik doświadczonego coacha, to także zbiór opinii znanych ekspertów oraz najskuteczniejszych metod, których efektywność potwierdzona została naukowo.