• Informacje na temat:

  jak chronić się przed komarami

Artykuły na temat: jak chronić się przed komarami
 • Niezbyt mroźna zima i deszcze na wiosnę to idealne warunki dla wszelkich latających „gryzoni”. Ukąszenia komarów mogą być tylko nieprzyjemne, ale już meszek – także niebezpieczne. Jak się przed nimi chronić?

 • Lato z komarami, swędzące lato

  ...swędzenie może pomóc potarcie śladu po ukłuciu liściem babki lancetowatej lub mięty.Gdy miejsce ukąszenia spuchnie, można przyłożyć okład z roztworem wody z sodą oczyszczoną. Jak się chronić przed(...). Te testowane w NIZP-PZH odstraszały zaledwie 17 proc. komarów, a kleszcze na nie w ogóle nie reagowały.– Żeby skutecznie się chronić przed ukąszeniami, najlepiej stosować repelenty, a tylko pomocniczo...

 • Komary. Jak się przed nimi bronić

  .... Odstrasza je także aromat bazylii, rozmarynu, mięty, piołunu i niedźwiedziego czosnku.   Odstrasz szarym mydłem Komary wyczuwają zapach rozgrzanego ciała z dużej odległości. Przed odpoczynkiem w ogrodzie lub na balkonie warto więc wziąć prysznic. Nie używaj jednak pachnących żeli ani mydeł, bo ich zapach (zwłaszcza kwiatowy i owocowy) może komary przyciągać. Umyj się szarym mydłem. Owady nie lubią...

 • Jak chronić się przed boreliozą?

  Liczba zachorowań na boreliozę dramatycznie rośnie. Według szacunków zarażonych jest niemal milion mieszkańców Europy. W Polsce zdiagnozowano ponad 20 tys. przypadków, ale liczba ta może być znacznie większa. Poniżej publikujemy fragment książki "Borelioza. Jak się wystrzegać. Jak rozpoznać. Jak leczyć" Małgorzaty Radomskiej.

 • 7 sposobów na pozbycie się much i komarów

  Są natrętne i uciążliwe. Jak wygonić je z domów, altanek czy tarasów, aby nie psuły nam humoru podczas letnich wieczorów? Mamy na to sprawdzone metody.

 • Jak się obronić przed owadami na urlopie

  Są wszędzie: w lasach, na łąkach, nad jeziorami. Od owadów uciec się nie da, warto zatem wiedzieć, jak się przed nimi chronić.

 • Jak uchronić się przed ugryzieniem owadów?

  Gdy ukąsi komar lub meszek, pojawia się swędzący bąbel. Kiedy użądli osa lub pszczoła, miejsce puchnie i bardzo boli. Jak uśmierzyć ból?

 • Komary SIO!

  W tym roku są prawdziwą plagą. Sprawdź, jak możesz uchronić przed nimi swojego maluszka.

 • Jak na spacerze chronić maleństwo przed inwazją owadów?

  Moja trzymiesięczna córeczka jest bardzo wrażliwa na ukąszenia muszek i komarów. Jak zabezpieczyć jej skórę, zwłaszcza że wyjeżdżamy na Mazury?

 • Siedem pytań o... szczepienia przed podróżą

  Z jakim wyprzedzeniem powinniśmy pomyśleć o egzotycznej wyprawie, by zdążyć przygotować się do niej pod względem zdrowotnym?

Wideo na temat: jak chronić się przed komarami
Dyskusje na temat: jak chronić się przed komarami
 • Re: Jan Stradowski radzi, jak się chronić przed komarami

  Co za pierdoły? Jak komar nie ma gdzie usiąść to nie ugryzie:-) padłam ze śmiechu i idę założyć strój kosmonauty.

 • Re: Jan Stradowski radzi, jak się chronić przed komarami

  można rozsiać po ogrodzie (dostępne również w donicach) różne zioła jak mięta, rozmaryn, bazylia czy lawenda, maciejka a okiennice pomalować na niebiesko (w krajach południowych praktykują to, twierdząc, iż chłodna barwa odstrasza insekty) lub zaopatrzyć się w skuteczny środek. Jeden z lepszych preparatów dostałam w sklepie internetowym bezpośrednio na http://www.sztucer.pl