• Informacje na temat:

  jak być madra babcia

Artykuły na temat: jak być madra babcia
 • Andrzej Piaseczny: Szczęście jest blisko

  ...pobyć z mamą. To mądra dojrzałość czy ucieczka?

 • Beata Kozidrak: Siła jest w każdej z nas

  Spotykamy się w nowym warszawskim domu Beaty Kozidrak. Przyjeżdżamy niemal jednocześnie. Patrzę na kobietę z małym chłopcem. Wygląda jak mama, a nie babcia Sebastiana, którego mi przedstawia. W domu widać rękę i serce Beaty. Jest ciepło i przytulnie. Od progu pachnie zupą jarzynową. I choć artystka zmieniła w swoim życiu wszystko, niezmiennie rodzina jest dla niej najważniejsza.

 • Jestem staromodna jeśli chodzi o rodzinę, ale... ze ślubem mam jakiś problem

  Katarzyna Bujakiewicz (43 l.) opowiedziała nam o tym, co jest ważne, a co zupełnie nieistotne dla kobiety po czterdziestce i dlaczego dojrzałość ma wiele plusów.

 • Bo nie chcę być ''wieśniarą''…

  Kupiła sobie obcisłe spodnie i megakrótką spódnicę. Kiedy mi to pokazała, aż jęknęłam: – To do szkoły?! Iza zrobiła naburmuszoną minę. – Muszę tam jakoś wyglądać – powiedziała hardo.

 • Będziesz moim dzieckiem

  Zrządzenie losu sprawiło, że Agnieszka adoptowała Olę. Krystyna sama zdecydowała, że zaopiekuje się maltretowanym chłopcem. Były spełnionymi matkami, miały odchowane dzieci, poukładane życie, ale zdecydowały, że jest w nim miejsce na jeszcze jedną miłość. Do dziecka odrzuconego, z bolesną przeszłością. Czy umiały je pokochać tak jak własne? I czy drugi raz zrobiłyby tak samo?

 • Siła jest kobietą

  ...„Nie nadajesz się, nie masz szans, zajmij się czymś innym”, każda z nich słyszała te słowa wiele razy, ale mimo to wierzyły w siebie, nawet wtedy, kiedy nikt inny nie wierzył. Dzisiaj są w miejscu, w którym chciały być, i zgodnie mówią: fajnie być kobietą.

 • Myjesz twarz mydłem? Natychmiast przestań!

  Skóra twarzy jest napięta, pomarszczona i przesuszona? Winą możesz obarczyć mydło. Stosowany przez nasze babcie i prababcie kosmetyk w gruncie rzeczy szkodzi naszej urodzie. Co dzieje się podczas kontaktu skóry z mydłem i jak prawidłowo pielęgnować twarz? Przeczytaj rady kosmetologa.

 • Będę miała syna!

  Tylko magazynowi SHOW aktorka zdradziła płeć dziecka! Wyznała też, dlaczego długo zwlekała z decyzją o macierzyństwie i jak ciąża zmieniła jej życie.

 • Ale się działo, to była prawdziwa wojna!

  .... Jak idą przygotowania do przeprowadzki? Grażyna Wolszczak: - W sylwestra była parapetówka. Już tam mieszkamy. I jest pani zadowolona z nowego miejsca? - I wykończona tym wszystkim, co się działo. Remont i urządzanie mieszkania to są duże emocje. Cały czas coś się dzieje. To jest wojna po prostu. No, ale ją pani z pewnością wygrała? W jakim stylu jest mieszkanie? - Ni stąd, ni zowąd...

 • .... Babcia moich dzieci, matka mego męża. Kobieta niemłoda już, aczkolwiek żwawa. Wyrzucając z siebie to, co mnie bolało usłyszałam, że babcia wcale nie musi żyć życiem mojej rodziny. Że nie musi poświęcać(...) w szpitalu, raczej o braku tej pomocy ze strony teściowej) okazuję się być sfrustrowana? Czy oczekiwanie pomocy w wyjątkowych przypadkach można nazwać poświęcaniem się dla innych? Życiem problemami innych...

Dyskusje na temat: jak być madra babcia
 • Re: Zimowa dieta Anny Lewandowskiej

  i madra kobieta. Ja mogę być Twoja babcia i posiadam podobna wiedze, brac przykład i stosować, to samo robie od lat . Mam ponad 65 lat jest sprawna , gomnastukuje się do dzisiaj i jak mowia znajomi i nie tylko wyglądam na 50 lat. Brawo Aniu już wiem, ze jak będziesz babcia tez będziesz wygladac na duuuuzo mniej niż będzie miała Twoja metryka. Powodzenia , pozdrawiam

 • Re: Re: Gość

  "neutralność" , to dalszy ciąg życia w zespole : syn - synowa -wnuczęta i babcia . Wiesz w tym całym "bałaganie" o co chodzi ? Matka , babcia i tesciowa powinna spełnić role "dobrego anioła" / madra(...) ważne ale spełniaja inne role . Madra matka "pozyskuje " synową a nie "tropi" jak lisa , który i tak przegrywa z mysliwym . "albo ja albo matka,zawsze przegra-bo nie ona mnie rodzila " - niewłasciwe