• Informacje na temat:

  jak bezpiecznie wyprzedzac

Artykuły na temat: jak bezpiecznie wyprzedzac
 • Kolumbia: Bądź jak złoto

  Zgodnie z filozofią Indian Czibcza, tak jak dobre ziarno daje pożywienie, tak i my powinniśmy być dobrym ziarnem i przyczyniać się do tworzenia lepszego świata. Serce powinno się kierować maksymalnym dobrem i być pozbawione jadu, mózg powinien mieć czyste myśli, a my sami powinniśmy być jak złoto i odbijać to, co w nas najlepsze - pisze podróżnik Tony Kososki w swojej książce "Widzieć więcej...

 • Błędy za kierownicą: Jak je wyeliminować?

  Według danych CEPiK ponad 9 milinów Polek ma prawo jazdy. Z raportu „Kobiety prowadzą bezpiecznie”, przygotowanego na zlecenie Skody, wynika, że ostrożna i odpowiedzialna jazda jest ich domeną(...) i dłuższych trasach. Jakie błędy popełniamy najczęściej? Jak je wyeliminować? Tego dowiecie się z naszego tekstu.

 • Nawyki za kółkiem, których lepiej unikać!

  Jazda na pamięć czy wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych to nawyki, które występują zarówno u młodych, jak i u doświadczonych kierowców. Sprawdź, jakie błędy popełniasz, prowadząc samochód.

 • Kochając pięciominutowego mężczyznę

  ...partnera i zaczynasz podejrzewać, że jest egoistą, przypomnij sobie, jak zachowuje się poza sypialnią. Jeśli w łóżku bije rekordy prędkości, ale na co dzień jest troskliwy i dba o twoje potrzeby(...), prawda? Ważne, jak reagujesz, kiedy partner znowu cię wyprzedzi. Oczywiście wiesz, że nie powinnaś robić mu wyrzutów, ale powtarzanie: "Nie przejmuj się, nic się nie stało" też nie jest dobrym...

 • Jak wykonać bezpiecznie manewr wyprzedzania?

  Wyprzedzanie jest jednym z najtrudniejszych i jednocześnie najbardziej niebezpiecznych manewrów, jaki kierowcy wykonują na drodze. Polega ono na przejeżdżaniu obok pojazdu lub innego uczestnika ruchu poruszającego się w tym samym kierunku. W Polsce związane jest to najczęściej ze zmianą pasa ruchu na pas o przeciwnym kierunku.

 • ​Co każdy rowerzysta wiedzieć powinien

  Podpowiadamy, jak jeździć bezpiecznie i nie łamać przepisów. Kiedy możemy jechać po chodniku i dlaczego w lesie trzeba czasem przestrzegać zasad kodeksu drogowego.

 • I ty możesz powstrzymać wariata drogowego

  Czy możemy sprawić, by kierowcy szanowali przepisy i nie szarżowali na drodze? Okazuje się, że jako pasażerowie możemy oduczyć osobę za kółkiem ryzykownych i niebezpiecznych zachowań. Jak to zrobić, radzi psycholog drogowy Andrzej Markowski.

 • Wybuch kontrolowany

  Psycholodzy twierdzą, że kobiety mają „coraz krótszy lont”. Na ulicach to widać: złość szybciej niż kiedyś wymyka się nam spod kontroli. Gromadzimy frustrację, dusimy gniew, aż nagle wystarczy banalne wydarzenie i puszczają nam hamulce. Tylko co z tym zrobić? Trafiam na zaskakującą usługę: „Pokój furii – rozładuj napięcie skutecznie i bezpiecznie”. Sprawdzę, co się za tym kryje.

 • Jakie znaczenie ma dla nas wygląd i kolor auta?

  .... Sprawdźmy, jakie trendy panują obecnie w stylistyce motoryzacyjnej. Dynamizm Wygląd modelu musi nasuwać skojarzenia z dynamizmem. Oczywiście nie chodzi o to, by samochód miał zawieszenie nisko(...) pozostałych elementów karoserii. Można również zdecydować, jak będą wyglądać obręcze kół - mówi Hubert Niedzielski. - Opcja personalizacji auta jest bardzo istotna dla naszych klientów i cieszy się olbrzymim...

 • Nieswoiste zapalenia jelit - czy można im zapobiegać

  Są podstępne, dokuczliwe i nieuleczalne. Mimo to, najczęściej można się nauczyć z nimi w miarę normalnie żyć. Kluczowe jest ich wczesne rozpoznanie. Warto zatem wiedzieć, jak różne mogą być ich objawy, nie tylko jelitowe. Mogą się one pojawić nawet w oczach, a także na skórze.