• Informacje na temat:

  jagody właściwości odżywcze

Artykuły na temat: jagody właściwości odżywcze
 • Czerwona kapusta kontra czarne jagody

  Czy można porównać wartość odżywczą czerwonej kapusty i czarnej jagody? Obie zawierają podobne ciemno fioletowe barwniki, sygnał obecności wartościowych składników, ale kapusta jest tańsza i można ją kupić przez cały rok.

 • Jagody lepsze od tabletek

  ...) uznawane są za cudowny środek opóźniający starzenie i odchudzający. Bardzo odżywcze, zawierają mnóstwo witamin, minerałów oraz aż 18 aminokwasów, które są budulcami komórek ciała. • Jagody goi(...)Swoje niezwykłe działanie jagody i borówki zawdzięczają niebieskiemu barwnikowi. To bardzo silny przeciwutleniacz, który przede wszystkim hamuje procesy starzenia komórek ciała. Nie tylko naszej...

 • Odmładzające rośliny, czyli superżywność

  Lato to sezon na produkty bogate w cenne substancje odżywcze i antyoksydanty. Oto czego warto jeść najwięcej!

 • Po zdrowie do leśnej apteki

  Jagody, jeżyny czy maliny rosnące dziko zachowują najwięcej walorów odżywczych. Ich zaletą jest bogactwo przeciwutleniaczy chroniących przed rakiem i innymi chorobami.

 • Zdrowotne hity prosto z natury

  Mamy do dyspozycji coraz więcej naturalnych produktów z całego świata, które mają wyjątkowe właściwości dla zdrowia. Poznaj te, po które warto sięgać, gdy zbliża się sezon infekcji wirusowych.

 • Maxi efekt w małej dawce

  Są wyjątkowo bogate w składniki odżywcze. Już niewielkie ich ilości korzystnie działają na nasz organizm. Walczą z alergią, chorobami serca, nowotworami, nadciśnieniem, depresją czy nadwagą. Superfood – bo o nich mowa – to dobrodziejstwo dla naszego zdrowia.

 • Jabłka do lodówki, ogórki na półmisek - czyli jak przechowywać warzywa i owoce?

  Warzywa i owoce są podstawowym element zdrowej diety. To naturalne źródło witamin, cennych składników odżywczych i minerałów, potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Przechowywane we właściwych warunkach, zachowują świeży smak i dobroczynne właściwości. Co zatem należy zrobić aby im te warunki zapewnić?

 • Owoce leśne - zdrowie prosto z krzaczka

  Wykorzystaj ich walory odżywcze i lecznicze, bo sezon na nie trwa krótko.

 • ​Miechunka - zdrowa i smaczna

  ...lub pomidorek koktajlowy, a smakiem - słodko-kwaskowy agrest. Taka zdrowa! Miechunka od dawna znana jest ze swoich właściwości prozdrowotnych. Przede wszystkim jej jagody odznaczają się wysoką(...) tradycyjnych wypieków. Kupując świeżą miechunkę, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej kolor - jagody powinny być pomarańczowe. Żółte i zielone będą niedojrzałe, a więc zbyt kwaśne. Oprócz świeżej...

 • Idziesz do sklepu, a z półki krzyczą do Ciebie dziwne nazwy: jagody goji czy nasiona chia. Wszystkie bardzo zdrowe i… niestety drogie. Jak żyć?

Dyskusje na temat: jagody właściwości odżywcze
 • Re: Jak sadzić borówkę amerykańską

  krzewów świdośliwy i jagody kamczackiej, zwłaszcza świdośliwy. Mimo, że mają podobny smak do borówki amerykańskiej, są od niej zasobniejsze w składniki mineralne i mają lepsze właściwości odżywcze.(...)Na mojej działce rośnie dwanaście krzewów borówki amerykańskiej, dwa krzewy jagody kamczackiej, oraz jeden świdośliwy. Z jagodą i świdośliwą nie mam żadnych problemów, natomiast z borówką sporo. Co