• Informacje na temat:

  jadalnia galeria

Artykuły na temat: jadalnia galeria
 • Miało być nowocześnie!

  W latach 60. był najnowocześniejszym hotelem w Polsce. Pół wieku później popadł w ruinę i niewiele brakowało, by przekształcono go w galerię handlową. Dzisiaj ma stać się nowym oddziałem krakowskiego Muzeum Narodowego, poświęconym designowi i architekturze. Hotel Cracovia. O niezwykłej historii tego obiektu, a także o tym, dlaczego demokracja nie sprzyja architekturze, opowiada wybitny architekt, profesor Witold Cęckiewicz.

 • Perfekcjonistka w kuchni

  ...zawsze, chcąc nie chcąc, ląduję w kuchni i nie mam nic przeciwko temu, bo dobrze się tam czuję. Cieszę się, że coraz częściej w polskich domach jadalnia jest połączona z kuchnią, bo inaczej przez całe...

 • 36 godzin w Cambridge

  Cambridge, ze swoimi wąskimi ulicami, średniowiecznymi zaułkami i uniwersytetem liczącym 801 lat, to coś więcej niż tylko miasteczko uniwersyteckie. Studenci pozostają w mieście nawet po skończeniu uczelni, zakładają galerie z alternatywną sztuką i kawiarnie.

 • Perfekcyjna aranżacja stołu na każdą okazję

  ...": Warszawa, Galeria Mokotów p. I Kraków, ul. Stradomska 3 Łódź, Manufaktura, parter Lublin, Tarasy Zamkowe, parter Ćmielów, ul. Ostrowiecka 45 Chodzież, ul. Kasprzaka 26 lub zajrzyj na...

 • Riwiera mistrzów

  Mathieu Lehanneur. To on przekuwa ich pomysły w materię. Z pokrytych pyłem półek ściąga kolejne designerskie naczynia, pokazuje mi wazony i misy, które w prestiżowych galeriach kosztują majątek...

 • Zadziwiające skarby pustyni Gobi

  Pierwsze oznaki, że jesteśmy blisko celu, pojawiły się pod koniec lotu z Pekinu do północno-zachodnich Chin, kiedy okryte śniegiem góry nagle pojawiły się nad beżowym bezkresem pustynnej ziemi.

 • 36 godzin w Amsterdamie

  Większość osób odwiedzających Amsterdam nie zbacza z trasy prowadzącej przez łukowate mosty, wodne przejścia i obok pochylonych kamienic przy kanałach w uroczym centrum miasta.

 • Erotematy słabnącego Erosa

  Walka o życie, walka za sprawę Erosa, jest dzisiaj walką p o l i t y c z n ą - pisał wojowniczo Marcuse. Zarębskizapytany, czy rewolucja 1968 wpłynęła na jego sztukę, odpowiada spokojnie, że nie zastanawiał się nad tym. Nie będąc prostym odzwierciedleniem erotematów rewolucyjnej inteligencji, jego sztuka sprzyja przecież owym przewartościowaniom, choć niczego nie rozstrzyga, wbrew filozofom czy ideologom. Raczej otwiera nową strefę kontaktu z Erosem.

 • I mężczyzna zmienił kobietę

  Miłość niespełniona, potencjalna, platoniczna, czasem najważniejsza. Hanka nigdy jej nie wyznała, bo chciała uchronić ukochanego przed sobą. W przypadku Pauliny zwyciężył zdrowy rozsądek: on ma żonę. Kasia spotkała mistrza, który pomógł jej stać się świadomą artystką. Trzy kobiety i nie ich mężczyźni życia.

 • Zgadnij, kim naprawdę jestem

  Matka, żona, gospodyni domowa i kobieta sukcesu. To tylko niektóre z naszych licznych wcieleń. Być sobą, to znaczy kim?