• Informacje na temat:

  islam

Artykuły na temat: islam
 • Lindsay Lohan przechodzi na Islam?

  Gwiazda przyznała, że rozważa zmianę wyznania i przejście na Islam. Jest tylko jedne problem… jak dotąd nie udało jej się przeczytać Koranu.

 • Janet Jackson zmieniła wiarę na Islam

  50-letnia piosenkarka oczekuje swojego pierwszego dziecka z mężem Wissamem Al Mana - którego poślubiła na prywatnej ceremonii w 2012 roku - i jej przyjaciele uważają, że artystka zmieniła całkowicie religię na wiarę, którą wyznaje jej mąż.

 • Janet Jackson przeszła na islam

  ...49-letnia piosenkarka, która w 2012 roku poślubiła islamskiego miliardera Wissama Al Manę (40 l.), prawdopodobnie tak poważnie traktuje swoją nową religię, że nawet stonowała swoje kostiumy i ruchy sceniczne dla trasy koncertowej zapowiadającej jej powrót.

 • Małżeństwo w islamie

  W czasach dżahilijji, bezpośrednio poprzedzającej narodziny islamu, na południu Półwyspu Arabskiego panował matriarchat. Kobiety mogły same wybierać kandydatów na męża, a nawet wchodzić w związki(...) słowa " ja ciebie nie chcę", "daję ci wolną rękę" czy "jesteś dla mnie jak brzuch mojej matki" oddalał żonę. Wiele żon proroka Islam wprowadził wiele regulacji, niespotykanych wcześniej na Półwyspie...

 • Aleksandra Chrobak: Mąż pełni funkcję nadrzędną

  O bajecznie bogatym kraju na środku pustyni, o kobietach w świecie islamu i o tym, czy zgodziła się zostać arabską żoną opowiada Aleksandra Chrobak, autorka książki "Beduinki na Instagramie".

 • Jerozolima. Wielkanoc u źródeł wiary

  ...​Jest jednym z najstarszych miast na świecie i świętym miejscem dla trzech największych religii - chrześcijaństwa, islamu i judaizmu.

 • Od komunizmu do szariatu

  Postkomunistyczne blokowiska i barwne stroje kobiet, wieżowce ze stali i szkła i stare rozklekotane marszrutki, sowieckie dziedzictwo i odrodzenie islamu - o tym, jak naprawdę wygląda życie w państwach Azji Środkowej opowiada dr Ludwika Włodek.

 • W kraju niewidzialnych kobiet

  Liberalna muzułmanka i ortodoksyjny islam. Opowieść o sile kobiet.

 • Jak żyją muzułmanki w Polsce?

  Polki przechodzące na islam mogą spodziewać się braku zrozumienia w środowisku, w którym się wychowały, ale czy mogą liczyć na to, że nowa gmina przyjmie je z otwartymi ramionami? O czym powinny pamiętać, wychodząc za muzułmanina? Czy nieudane małżeństwo przyniesie rozczarowanie nową religią? Anna J. Dudek, autorka książki "Poddaję się" o życiu muzułmanek w Polsce, stara się odpowiedzieć na te...

 • Post i blask

  Słynne procesje Wielkiego Tygodnia, trochę islamu, odrobina antyku, kropla gotyku i renesansu, a do tego kosmiczna nowoczesność. Tak wygląda Saragossa, stolica Aragonii, magnes dla miłośników hiszpańskiej architektury i malarstwa.

Zdjęcia na temat: islam
Wideo na temat: islam
 • Jastrzębska o porodzie Janet Jackson

  - W wieku 50 lat została po raz pierwszy mamą - powiedziała o Janet Jackson dziennikarka Agnieszka Jastrzębska w "Dzień Dobry TVN". Zdradziła także, że gwiazda niedawno dla swojego męża przeszła na islam. Jak ma na imię synek wokalistki? (Źródło: Dzień Dobry TVN/ x news)

Dyskusje na temat: islam