• Informacje na temat:

  inzynieria

Artykuły na temat: inzynieria
 • Wystawa "SAPU Creative 1995-2015"

  10 marca o godz. 18 zapraszamy na wernisaż wystawy mody "SAPU Creative 1995-2015". Wystawa "SAPU Creative 1995-2015" w Muzeum Inżynierii Miejskiej (ul. św. Wawrzyńca 15) pokazuje autorskie stroje stworzone przez najbardziej utytułowanych dawnych studentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie.

 • Marcin Mroczek imprezuje z przyjaciółmi

  Marcin Mroczek od osiemnastu lat wciela się w postać Piotra Zduńskiego w, uwielbianym przez Polaków, serialu „M jak miłość”.

 • Nie cudzołóż, wróć do teatru

  - Prawda o naszej zagładzie jest okrutnie prosta: dinozaury wyginęły bo nie korzystały z teatru. Dlatego doświadczony tragicznym losem naszego gatunku pozwalam sobie apelować do przedstawicieli gatunku homo sapiens nawiązując do apelu Pechowego Nosorożca: człowieku myślący: nie cudzołóż - wróć do teatru - mówił na Rynku w Krakowie Materiozaurus Primus. Słowa dinozaura przekazał Adolf Weltschek, dyrektor Teatru Groteska w Krakowie.

 • Zapomniane dzieci Hitlera, Ingrid von Oelhafen i Tim Tate

  Lebensborn – jeden z najokrutniejszych nazistowskich programów eugenicznych – oddzielił setki tysięcy dzieci od ich rodziców. Jedna z jego ofiar poszukuje po latach swojej prawdziwej tożsamości. „Zapomniane dzieci Hitlera” od 14 września w księgarniach

 • ​Praca może nadawać życiu smak

  Z badań satysfakcji zawodowej Polaków przeprowadzonych przez firmę Sedlak & Sedlak wynika, że jesteśmy raczej obojętni w stosunku do swojej pracy, a przecież stanowi ona istotną część naszego życia. Przedstawiamy historie dwóch kobiet, które motywują do rzucenia niesatysfakcjonującego zajęcia.

 • Czy roboty zawładną światem?

  ​Według danych branżowych z końcem 2016 r. na świecie znajdowało się w użyciu około 1,8 miliona robotów przemysłowych. Do 2020 r. ma ich być ponad trzy miliony. Około 2000 r. liczba robotów przemysłowych wykorzystywanych w Japonii osiągnęła szczyt na poziomie 380 tysięcy jednostek i wciąż utrzymuje się powyżej 300 tysięcy.

 • Najbardziej zaskakujące wynalazki ostatniej dekady

  Drukowane domy, system napędowy dla szukających wrażeń nurków czy sztuczne chmury, dzięki którym możemy dosłownie bujać w obłokach we własnych czterech ścianach. Najciekawsze wynalazki ostatnich dziesięciu lat zebrałem dla was ja – Biały M!chałek z Wawelu!

 • Tata nie wraca

  Nie lubił wywiadów, unikał mediów. Na rozmowę rzekę dał się namówić tylko ukochanemu synowi Marcinowi Michnikowskiemu, naukowcowi z Polskiej Akademii Nauk. I właśnie z nim o Wiesławie Michnikowskim rozmawiamy przy okazji zbliżającej się rocznicy śmierci wielkiego aktora

 • Rusza III edycja Wydziału Sztuki w Mieście

  Jest to cykl wystaw i towarzyszących im wydarzeń, które organizują studenci i wykładowcy Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Festiwal nie zamyka się w murach uczelni, ale swoim zasięgiem obejmie dużą część miasta.

 • Joanna Przetakiewicz w jury Cracow Fashion Awards!

  Joanna Przetakiewicz, założycielka i dyrektor kreatywny marki La Mania, będzie gościem specjalnym Cracow Fashion Awards, pokazu dyplomowego Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU i konkursu dla młodych projektantów mody. Wydarzenie odbędzie się 6 marca 2016 o godz. 19 w Centrum Kongresowym ICE Kraków i rozpocznie Cracow Fashion Week 2016.

Wideo na temat: inzynieria
 • Na czym polega hodowla tkanek?

  Ich wynalazek został nagrodzony złotym medalem na Międzynarodowych Targach Wynalazczości w Brukseli – Brussels Innova 2016. O biodegradowalnych aerożelach opowiedzieli w "Dzień Dobry TVN" mgr inż. Julia Radwan-Pragłowska i dr inż. Marek Piątkowski z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej. - Nasz wynalazek może pomóc w odbudowie skóry po oparzeniach - przyznał Piotrowski. Skąd pozyskują surowiec do tworzenia aerożeli? W czym ich wynalazek jest lepszy od rozwiązań...

 • Anna Adach o parabenach: To są składniki działające jako środki konserwujące

  Dr inż. Anna Adach z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej opowiedziała w o substancjach szkodliwych dla naszej skóry, które mogą znajdować się w kosmetykach. Specjalistka wyjaśniła, czym są parabeny, silikony, SLS oraz SLES. Adach wytłumaczyła także, dlaczego powinniśmy ich unikać, wybierając kosmetyki do codziennej pielęgnacji twarzy i ciała.

Dyskusje na temat: inzynieria
 • Re: Koniec turystyki

  trudno odmowic sobie Pomorze, ktore jest nie tylko perelka Polski od zamku malborbolskiego, tczewskiego mostu (super swiatowa inzynieria przed wieza Eilffa), starowke gdanska, sopockowe zycie, komunistyczna Gdynie, ktora pnie sie w gore, kaszubska szwajcarie nawet Warmia-Mazury moze pozazdroscic, sachare w Lebie i wiele innych ciekawych zakonkow Pomorza, zaden region w Polsce nie ma tyle atrakcji

 • -

  -

  O... zaniemówiłam:) Ta inzynieria straszna jest, czy do przejscia ? Jak na to w ogóle wpadłas ?!

 • Bez ironi...

  Jest dokladnie tak jak pisze: ma dwa stopnie naukowe (inzynieria mechaniczna i fil. angielska) a w liceum i na studiach trenowal zapasy i karate. Wiec nie probuj zaginac.

 • -

  -

  a ta inzynieria średni jest mam troche klopotów z nia w sumie nie z inzyniria tylko z chemia... :/ a jak wpadłam no cóz chce pracowac w browarze i tak wyszło :))