• Informacje na temat:

  interpretacja obrazu

Artykuły na temat: interpretacja obrazu
 • Niejeden obraz miłości

  Miłość w dzisiejszych czasach często ma twarz kiczu, smak czekoladek i klimat popkulturowej, medialnej papki. Szczęśliwie istnieją miejsca, których nie dotknęła choroba banalizacji tematu.

 • Skandal - fragment książki

  ...niedzielnych malarzy tworzących w konwencjonalnej estetyce lub upodobania do celtyckiej melancholii. Absolutnie niezgodna z prawdą, lecz nieszkodliwa interpretacja. Pozornie prosty rysunek tuszem(...) i prostota emanujące z obrazu lub ponadczasowa obojętność przywodząca na myśl staroruskie ikony, niczym Kuszenie świętej Honor pokonującej liczne niewidzialne demony. Daniel namalował ten obraz na swoim...

 • Wolę życie niż twórczość

  ...podobają się panu bardziej niż inne? - Interpretacja przyrody - to mi utkwiło, innych tak nie pamiętam. Doceniam na pewno to, że był samoukiem. Nawet tego wcześniej nie wiedziałem, że późno zaczął, po...

 • Beksiński. Dzień po dniu kończącego się życia

  "Beksiński. Dzień po dniu kończącego się życia" - jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów twórczości jednego z najbardziej znanych polskich artystów, który został tragicznie zamordowany w swoim mieszkaniu na warszawskim Służewiu. W książce można znaleźć wspomnienia o Zdzisławie Beksińskim, które w rozmowie z Jarosławem Mikołajem Skoczeniem przytacza Wiesław Banach, wieloletni przyjaciel Beksińskiego, a obecnie dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku. Ponadto w książce znajdują się...

 • Metoda wróżenia z ksiąg

  Wystarczy tylko przywołać w myślach obraz wróżbity, a natychmiast widzimy obok niego magiczne księgi, stare, zmurszałe tomiska tajemnej wiedzy.

 • Musica Electronica Nova

  Program festiwalu MEN 2011, podobnie jak struktura atomu, jest zespołem cząstek elementarnych umieszczonych na orbitach interpretacja / integracja / interakcja.

 • Ciało to za mało!

  ...pracach niewiele znajdziemy tradycyjnie pojmowanej erotyki. Eksperymenty z formą: poddawanie ludzkich proporcji deformacji, karykaturze czy wręcz grotesce, zabawy z fakturą i kompozycją obrazu...

 • Jak poszatkować szmer przewijających się przez palce tkanin na dźwięki, jak przepleść myśli słowami po to by oblec nimi obrazy i historie które dojrzewają w sercu i duszy projektanta, wyłuskać obraz z powodzi kolorów.

 • Made in Poland

  ...7 wybitnych kompozytorów, 7 starannie wyselekcjonowanych dzieł, 7 czołowych zespołów specjalizujących się w interpretacjach muzyki najnowszej. Na tegorocznej edycji festiwalu Sacrum Profanum przedstawimy artystyczny creme de la creme rodzimej muzyki współczesnej.

 • Metoda wróżenia z ksiąg

  Wystarczy tylko przywołać w myślach obraz wróżbity, a natychmiast widzimy obok niego magiczne księgi, stare, zmurszałe tomiska tajemnej wiedzy.